Zgjedhjet parlamentare 2021

jo, jo. arti është i bukur veç artisti bën jetmerde

Merda jeta, merda dhe arti! Bile arti ekziston sepse artisti ben jete di merda!

1 Like

1234567890

kurse ata qe numurojne bejne jete di merda e di caca nello stesso tempo, perché loro sono fati di caca e di merda nello stesso tempo, jane jashteqitje e barazlerguar, as me njerin e as me tjetrin, nuk jan militante.

një dy tre etj

1 Like

Zot fali se nuk dine ç’fare thone…

Fali Zot sepse artistet e mdhenj hane mengjez me buke lepurushi e reçel duke lexuar gazeten, pertypin te rejat e politikes, e pastaj dhjesin ne konserva sa majtas djathtas qe kushtojne sa nje apartament çfardo ne Tirane:

screenshot_2015-03-25-19-58-32-1

Humor i lezershem nga P.Kulla.

Qeshni qeshni pa ta shikoni ju kur te vij Italia

rrofsh ! Ja kisha harruar nofken P. Kulles :smiley:

Pyetje nga salla:
si e kupton kete paragraf :

Kushtetutshmërisht duhet pritur edhe katër vjet të tjera për të pasur përballjen kombëtare elektorale, me kusht, që përtej aktorëve lokalë, të mos futet në mes edhe një aktor me “pasaportë” të dyfishtë, shqiptare dhe ndërkombëtare. Edhe pse ende shumë e largët si ide, edhe pse me shenja shumë të zbehta si paralajmërime, edhe pse pothuaj e paimagjinueshme për shkak të traditës së ngulitur të pandëshkueshmërisë, reforma në drejtësi mund të jetë instrumenti që ka më shumë shanse të ndryshojë skenën politike sesa vetë opozita zyrtare. Për ironi të fatit, ky është pikërisht instrumenti që vetë Basha, për shkak të konfliktit personal që ka me drejtësinë në vite, ka bërë sikur e ka pranuar, por e refuzon thelbësisht.

Ke ndonje ide per ke behet aluzion ?

ky eshte problem filozofik, kur ta zgjidhin kete problem filozofet, u zgjidh problemi, kaq e pat

Vallahi ky vangjeli shkruan me.shume.per tu dukur inteligjent dhe sikur u paraprin ngjarjeve sesa analize te mirefillte ( megjithese ne albanije vetem baze ben analiza te sakta por eshte shume i aneshem).
Tani nder ata qe me shkoon mendja me psp te dyfishte eshte e.selami por ay duket i dale ne pension. Tjeter nuk me.vjen ne mendje. Veç nqs ka hedh vangjua nje gure ne lume dhe o burra ta zgjidhim problemin.

Tiku si na iku dashnori kandidat i signora bertinit! Na la nje zbrazeti te madhe. Aktor i madh dhe shume modest. Po i afrohemi ne finishit :grinning:.

vlora, vlora,
bjeri me te lumte dora
https://peshkupauje.com/t/vlera-providenciale-e-artit-intermezzo-florenskij/5710/18?u=inkuizitorimoth

ahahahaha, më duket se e gjeta ! Amà në e ka pas fjalen per kete …
:joy: :joy: :joy:

Sali Berisha and family non grata ne USA.

Bravo, Edvin Kristaqi!

Ne fakt Komandanti nuk kishte ndermend qe ne 25 vjetet e ardhshem te udhetonte ne Amerike , sidoqofte nese i prishet mendja dhe deshiron te shkoje , e fusim nga Cuba dhe e nxjerrim nga Kanadaja.

1 Like

Kapo ka marr persiper strehimin ne kanada :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

… te shtrine o pasha te shtrine!

Ta hengren kermen o pasha, ta hengren coftirat. Vetem kaken e lane per neser se duhet menduar per te ardhmen.