Zgjedhjet parlamentare 2021

Ketu eshte tema e zgjedhjeve parlamentare ne Shqiperi.
Ne 25 Mars partite hapen zyrtarisht fushaten ne Tirane dhe LSI me takime ne Divjake.
Partite kane reth nje jave qe kane dale ne terren dhe po krifen studiove njona me tjetren.
Kush do fitoje?
Place your bets, ladies and gentlemen…

un jom me ate qe fito!

Edi do fitoje😀 ( per kunje te kapos dhe bradit) ! S’ka kundershtare fare perballe, ça te besh i ka rene bingoja!

2 Likes

i have still a dream

Kur ka njerez qe mendojne si ty pse mos behet edhe Mbret

unë e di kë ke xhan ti

Une i shoh gjerat me pak distance dhe nuk kam ndonje interes te drejtperdrejt me ndonje force politike.
Te dy pretedentet per K/m i kemi pare ne pune sa rendiment kane dhene! Nuk po flas per doc. Moniken qe i ka humb çizmja.

jo, jo se kanë ndryshuar. të dy kanë ndryshuar

Po po njonit po zbardhen floqet tjatrit po i nxihen me keq se te korbit.

Kandidati i PS-së në Qarkun e Beratit u kërkoi mbështetje për mandatin e tretë, teksa një qytetar i tha se qeverisja socialiste nuk ka bërë asgjë dhe duhet të hapë krahun.

Nëse vini re se keni kruajtje të lëkurës, kjo mund të jetë një shenjë e diabetit. Por, para se të shkoni tek një mjek, kontrolloni vendin e kruajtjes: kruajtja mund të shkaktohet nga pickimi i një insekti ose një reaksion alergjik ndaj një locioni të ri ose një shampoje me cilësi të ulët. Nëse asnjë nga këto arsye nuk shpjegon kruajtjen, duhet të vizitoni një mjek për një ekzaminim.

Pikerisht se i sheh nga distanca edhe del ne kete konkluzion eshte edhe problemi me i madh.

Merkel paskesh thene tani du te shof Bashen sa i shkojn atletet , per brekushe ska thon gje akoma🤔

rendesi ka qe zgjedhjet te shkojne mire, ti afrohen te pakten zgjedhjeve te rregullta te kosoves,

Shyqyr qe nuk voton diaspora se do ishte bere koke turku kush e di sa here! Te pakten ne vetem mendojme por ju aty votoni keshtu qe kot e kishe ate komentin me siper.

Kot lodhen fshesaxhinjtë se përmbajtja duket :nerd_face:
Gjasme,ca, janë edhe ithtarë të fjalës së lirë!

un jam per fjalen e mjegulluar sepse eshte me artistike, eshte e papercaktuar si arti modern, edhe duket, edhe nuk duket, ka fluiditet. Njesoj edhe seksi tamon eshte kur mjegullohet, dafllaku nuk duhet te duket anatomikisht, por duhet te jete i mjegullt, edhe te duket, edhe te mos duket: sikur pashe nji gjo te fshehte, ne hije, te erret apo me lesh, apo nuk e pashe? Ky osht kulmi i lezetit! Femrat me minigon e njohim mire kete lloj arti modern.

jo vetem per fjalen, por un jam edhe per konceptin e mjegulluar. Psh marr bolen e djathte nacionaliste dhe bolen e majte internacionaliste dhe mjegulloj krejt penisin qe rri ne mes, dhe mjegulla si mjegull qi osht, perhapet edhe mbi bole duke mjegulluar situaten e duke e bere fluide si suma plot dritherime e Picasos.
Keshtu kur i thu boles se majte: “ore ç’ke ti qe je nacionalist?”
Ai te pergjigjet: “nuk esheh qe mjegulla e sufllaqes me ka mbuluar aq sa duket nje gje e erret qe nuk merret vesh mire nese eshte leshi i Marlonit, apo leshi feles sime? Kenaqu e mos bej ze se na prish lezetin se per ty eshte kjo pamje e mjegulluar!”

image

edhe nqs do votonte diaspora nuk do perbente ndonje ndryshim te madh sepse maksimuni do zgjidhnin vetem 1 deputet me votat e tyre. Nuk e kuptoj pse me referohesh sikur un jetoj ne Shqiperi apo se kam “ndonje interes te drejtperdrejt”. Me vjen keq per ju qe jetoni ne vende qe vendlindja e juaj synon te shkoje edhe keni mentalitete si dikush qe a) Ka interesa te cilat normalisht do mundohen qe ti mbrojne, b) Si ndonje qe ne ate ushqehesh keq por pak me mire se te tjeret edhe ndjehesh i lumtur se ishte me mire se te tjeret panvarsisht se ishte keq (dmth e urrejne kete kohe sepse te gjithe jan me mire edhe ato smund te jene me mire). Te perkrahesh dike qe ka 8 vite ne pushtet me faktin ska konkurent eshte njesoj si te thuash ato barbaret qe prishen murin e Blerlinit nuk fitonin dot me rregullat e lojes prandaj perdoren dhune.