Zgjedhjet parlamentare 2021

Une merzitem per demokracine sepse vjen duke u tkurr gjithnje e me shume pa per parti politike merziten vetem levat edhe nostalgjiket

Per mendimin tim mrena e kane “indiferentet” qe pretendojne se jetojne jashte sistemit por ne fakt jane brenda sistemit edhe bolen e hajne shume me shume se ato qe perpiqen te shprehin opinione rreth sistemit.

O kapo🤠,kur do e formojë qeverinë luli!
Aman ,se na vdiqën këta komunistat!
Duam të vijë ndryshimi!. Duam dulen dhe mediun ! Nxito,se ka ngelë stresi në angli të shtëpitë e barit🤣

E ke fjalen per ato qe i vuren thiken Kosoves?

r.v. kruje sumen edhe me nacionalistet, kruje mbasi e krujte me mu qe jam internacionalist

Po ca nacionalist leshi eshte delta. Delta eshte dumbabist, thjesht e ka marr malli per baben e kombit.

s’ka rendesi sidoqofte, ka rendesi qe suma te kruhet, e do i vije rradha edhe sumes se mamase se Zequas te kruhet. He per he jeni shoke, keni krijuar bande te djathte per te kruar sumen e atyre qe kane fituar zgjedhjet per here te trete.

Ku e bazon qe une edhe zequa jemi 1. ku e bazon qe un edhe zequa anojme te 2 nga e djathta? Une nuk flas dot per Zeqon por mendoj qe ben shume gabim qe e ofendon. Mandatin e 3te e humbe ti edhe ato te tjere si ty qe rrine me ndonje teke edhe shtypin vazhdimisht “F5” e tastjeres. Po kur ta mbyllin edhe Peshkun si blog armiqsor c’do besh? Do pish kafe me Tos Lubonjen ne “SMN”

Zequan ofendon veten qe kur i ka vene vetes emrin Zeqo, njekohesisht eshte populli yne qe e ofendon Zeqon duke e hipur nenen e tij ne maje te thanes (“si e ëmë e zeqos ne maj te thanes”). Qe une ngaterroj thanen me penisin e kryeministrit e ke fajin ti qe e fut politiken kudo ne çdo komentet, ngaqe e ke ngrene n’tullumt politiken si edukate familjare, nuk dini gje tjeter te beni e te diskutoni perveç penisit te kryeministrit, grekut me syze, turkut me kapele, thanes ku eshte ngjitur e ema e Zeqos etj.

per Zeqon, pyet te emen e Zeqos qe ka vite qe diskuton djathtas ne blog, ti je karabush i ri e nuk i di keto.
Un e bazoj qe ti anon nga e djathta sepse e kru sumen me mu qe anoj nga e majta sipas te emes se Zeqos ne maje te thanes se kryeministrit.

O rv,e si mund të jesh me çetën serbe të sali karaxhiçit dhe të jesh i djathtë??
Ju kam pyetur shumë herë ju të salës po nuk përgjigjeni.
Dhe keni të drejtë nga një anë. Çtë thoni! Të djathtë internacionalistë, anarkiste,krahinariste vetëm në afganistan po pati,
Antikomunist nuk është i djathtë. Ndërsa antienveristi është thjesht komunist si lubonja që nuk i pëlqen nacional- komunizmi i enverit, po i pëlqen internacio komunizmi i trockit😂.
Prandaj nuk fitoni dot më centristin rama,se është më djathtas se çeta.

une jam me monarkine

por pyetja eshte:

a eshte monarkia me nje budalla si ty?

Il sarto di Porbandar

Steve McCurry Porbandar, Gujarat, India 1983

Non ho mai capito bene le fotografie. Io sono solo un sarto del distretto di Porbandar, nel Gujarat indiano. Taglio, cucio, riparo. Tutti i giorni. E’ l’unica cosa che so fare, se i monsoni me lo permettono. Però, ogni volta che guardo questa foto, ripenso a quel giorno in cui, immerso fino al collo nell’acqua putrida e piena di animali morti, ho rischiato di perdere tutto. L’unica cosa, del mio piccolo universo, che sono riuscito a mettere in salvo è stata la mia vecchia macchina da cucire arrugginita.

Guardo questa foto e ripenso a quell’americano, immerso nell’acqua fino al petto. Lo rivedo mentre schiva le carcasse dei topi, dei cani e delle mucche che la corrente trascina impietosa. Rivedo le sue smorfie, ogni volta che una sanguisuga si incolla alla sua pelle. Anche lui cerca di mettere in salvo il suo piccolo universo, tenendo la sua macchina fotografica sopra la testa, per non bagnarla. Lui mi guarda, io guardo lui, con la coda dell’occhio. In questo modo avanziamo insieme per un tratto di questo inferno melmoso. Poi sento il suo “clic”.

All’improvviso mi sembra di capire quell’americano e provo simpatia e ammirazione per lui. Per il suo lavoro. L’americano si è immerso con me perché ha deciso di non restare più ai margini delle cose, un po’ dentro e un po’ fuori. Si è immerso perché vuole guardare le cose diventando parte della storia, abbracciandola fino in fondo. Anche se la storia ha l’aspetto putrido e melmoso delle alluvioni.

Più tardi, da un maestro di scuola mio cliente, ho saputo che il mio volto e la mia macchina da cucire erano finiti sulla copertina di National Geographic. Una rivista importante, mi ha detto. Ma se devo essere sincero, ho capito a cosa serve veramente la fotografia quando mi hanno consegnato in bottega una macchina da cucire nuova. Un regalo della PFAFF, la ditta costruttrice che mi aveva, non so come, rintracciato.

Ecco, mi sono detto, a cosa serve la fotografia: a cambiare le cose arrugginite.

1 Like

Kur qeverisen plot 45 vjet budallenj si ty besoj se s’do kete ndonje problem monarkia me mua

pse nuk fut ne llogari edhe 6 muaj nga qeverisja e budallait Fan Nol?

Une edhe Zeqo jemi grup armiqesor qe po komplotojme kunder partise edhe pushtetit