20 dhe 21 shkurti mund të tregohen pak më ndryshe, Doktor!

kjo lloj e share është e palejueshme ACDC.
Pasoja është e dukshme: B-O-H-I-C-A le t’i marrë fjalët prapsht nëse do të rrijë në kêtë mejdan.

Sidoqoftë, ajo që thashë unë nuk lëvis nga vendi!
Dhe te më kuptosh: nuk është fjala për të kursyer as Nexhmijen e Dibrës as edhe Elenën e Petreshtit .

Eshtë thjesht muhabeja e dinjetit njerëzor - tonin, pikërisht ajo që na dallon nga të tjerêt kafshë njerëzore si ato më lart. Por ti besoj se e di: edhe kafsha që është kafshê, paçka njerëzore, nuk mund të keqtrajtohet, të nëpërkëmbet në atë farë feje !

Mba vesh cfare thote Bibla e kaurit:
Romans 12:19 King James Version (KJV)

19 Dearly beloved, avenge not yourselves, but rather give place unto wrath: for it is written, Vengeance is mine; I will repay, saith the Lord.

Ahahaha, e kemi folur edhe nje here tjeter kete muhabet ketu, dhe te kam thene : “paskemi qene ngjitur. Gezohem qe u njohem”
:grinning:

Haha. Bo vaki’ edhe njifemi. Kam pat shume te njoft ke ai pallat. Bile ndalum aty se nji shoku jone kishte hallen aty dhe familja e saj na ka kthy nga rruga duke na u lut.

Me aq deme sa ka bere ky njeri (Doktori) cfare rendesie kane reflektime te vonuara pervece te zgjidhin /c’mbeshtjellin historine e kokolepsur meqe ra rasti / data.

nga debatet dhe zeniet qe pashe ketu (dhe qe shoh gjithmon ne komunitetin tone shqiptar), del konkluzioni se sa te drejte kam kur them se se ai mut-muti (E.Hoxha) paska qene ilaç per kete popull, nje domosdoshmeri per ate shtet.

T’zent haka e jenverit ishallah qi ja preve jeten m’gjys. Katil!

2 Likes

Cdo 5 maj e 29 nendor, historite e luftes kunder nazistave te eger beheshin me lexhendare, udheheqsit tane me te lavdishem… Te nesermen, gjithsekush shkonte te rradha qumshit e pastaj ne pune me buken te sqetlla.
30 vjet me pas…
historite e luftes kunder kulshedres se kuqe gjithmone e me lexhendare, udheheqsit antikomuniste gjithmone e me te perbetuar e me lexhendare… Du ta vazhdoj me nji paralele me paragrafin e mesiperm, po nuk e di a jane akoma ato gjynofqaret qe presin te partizani panjoft? Gjithsesi poplli prap xhallin mrena e ka.

1 Like

1 Like