A do te zhvillonte dot zgjedhje parlamentare sot Shqiperia?

#21
#22

Le te mos merremi me cic-mice dhe me ctha njeri e ctha tjetri.

Se pari duhet ti meshojme pergjegjesise personale financiare,pastaj le te kerkojme te tjerat.
Nuk e di per juve por une per vete perpiqem ti minimizoj blerjen e gjerave qe nuk i perdor dhe qe nuk i perballoj ti paguaj.
Kur njerezit te mos blejne gjera qe nuk i paguajne atehere duhet te fillojne dhe te ankohen per te tjeret.

Se dyti,fajtoret duhet te denohen.
U be nje krize financiare ne 2008 dhe a u denua njeri ne SHBA?
Jo!Vazhdoi business as usual u morren disa masa gjysmake u shperndane tallona per te varferit dhe ndihma per bankat dhe u mbyll muhabeti.
Askush nuk perfundoi ne burg,por akoma vazhdojne te merren me mustaqet e Celos.

Se treti,degjova dje se njerezit nga Amerika Latine po vijne ne SHBA se Trump nderpreu ndihmen.
Nga sa degjova kjo ndihme ishte 1.3 miliard $ per nja 3-4 vende.
Vertet mendoni se ato 1.3 miliard$ do te ndalojne fluksin?Se do te ishte naivitet te mendohet se 1.3 miliard$ te rregullojne punet ne vendet e Amerikes Qendrore.
Te gjithe dime se ndihmat qe proklamohen perfundojne ne xhapat e 10-15 veteve ne Washington dhe ne vendet ku duhet te shkojne dhe vetem 10% e asaj qe proklamohet shkon ne destinacion,ne disa raste edhe me pak.

Ne kete rast njerezit e thjeshte te te dy vendeve fajesojne njeri-tjetrin.
Ata qe japin ndihmen me te drejte thone “ne ju dhame miliarda $ ndihma”
Por edhe ata qe marrin ndihmen kane te drejte te thone" qe nga ato miliarda asgje nuk erdhi ne destinacion".

Nuk mendoni se ka ardhur koha te behet reforme pikerisht ne keto gjera?

Cdo njeri qe eshte kryefamiljar,kur ka veshtiresi financiare, ne fillim pret shpenzimet e teperta dhe ju kerkon pjestareve te familjes te mos shperdorojne kot.

Nese kjo mase nuk eshte e mjaftueshme atehere kerkon ndihme.

Shteti eshte si familja.

Por pushtat politikane kane shpikur “luften e klasave” dhe per cdo problem qe hasin thone do te rritim taksat.
Nderkohe qe masat qe ju eshte shplare truri entuziazmohen,pavaresisht se ne kete rritje taksash ata do ta paguajne faturen me rritje cmimesh dhe infacion.
Vendosni disipline finenciare ne shtepi,pastaj rritni taksat apo beni gjera te tjera.

Kjo vlen per te gjithe politikanet e te gjitha ngjyrave.

#23

Bank of America e beri $20 ne ore pagen minimale.

#24

Le ta beje edhe 500.
Eshte biznes privat dhe ben si te doje.
Kjo nuk zgjidh problemin e pergjegjesise financiare te secilit.
Ata qe jane te papergjegjshem do te vazhdojne te blejne gjera qe nuk i perballojne.
Gjithashtu kjo mase as nuk ngre dhe as nuk ul ne situaten ku ndodhet SHBA dhe Perendimit.

Nga tregimet e emigranteve te pare del se ata kane kursyer shume dhe kane punuar jashtezakonisbt shume.
Keshtu arrihet suksesi dhe jo me lemosha qeveritare.

#25

Patozi theksoi se opozita duhet të futet në to ose në të kundërt do të dalë jashtë sistemit politik. Sipas tij, nëse Basha vendos bojkotimin e zgjedhjeve do t’i dhurojë Ramës një minierë

http://abcnews.al/situata-politike-sipas-astrit-patozit/

#26

Palaços i ka ngrire buzeqeshja.

Hajt se ja shkrin psikopati

#27


#28

Mund ta nxjerresh shqiptarin nga shqiperia, por nuk ja nxjerr dot nga zemra idhujt politike.

#29

:slight_smile:

#30

Pyetja neutrale :joy: e gazetares se baraztundur të televizionit Lesheist Ora News dhe pergjigja e Palmer :

Nertila Dosti, Ora News: Z. Palmer, cili është qëndrimi zyrtar i Shteteve të Bashkuara mbi krizën aktuale në Shqipëri dhe përgjegjësinë e palëve, dhe a duhet qeveria të pranojë kërkesat e opozitës për një qeveri tranzicioni dhe zgjedhje të parakohshme?

ZV/NS Palmer: Qëndrimi ynë zyrtar është se Shqipëria ka një qeveri të zgjedhur sipas rregullave, është një partnere e Shteteve të Bashkuara, me të cilën punojmë mirë dhe ngushtë. Përsa i përket pikpamjes sonë mbi zhvillimet politike, i përket klasës politike që të negociojë brenda vetes. Mendoj se do të ishte fatkeqësi për opozitën nëse nuk do të kërkonte mënyra për t’u rifutur në procesin demokratik, përfshirë edhe, më të afërtin, qershorin. Se si zgjidhet ky process, se si zgjidhen mosmarrëveshjet, kjo është në dorën e partive politike dhe udhëheqësve të partive politike për t’u zgjidhur. Në rrugën e saj përpara, Shqipëria ka mbështetjen dhe miqësinë e vazhdueshme të Shteteve të Bashkuara. Institucionet e qeverisë janë funksionale, janë legjitime, Shqipëria nuk ka problem në marrjen e vendimeve, në miratimin e ligjeve, dhe unë kam besim se kjo qeveri do ta çojë vendin drejt një të ardhmeje europiane, do të jetë në gjendje të vazhdojë të veprojë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, në zbatimin e reformës në drejtësi, në kryerjen e vetingut që është i rëndësishëm për t’u dhënë shqiptarëve besimin në administrimin e drejtësisë. Ne do të vazhdojmë të bashkëpunojmë me autoritetet përkatëse, përfaqësuesit e votuar, dhe zyrtarët e qeverisë së Shqipërisë për të përmbushur këto qëllime dhe objektiva.

#31

Keshtu thoshin amerikanet edhe per qeverine e Sali Berishes 2009-2013…qeveri legjitime,opozita te marre pjese ne parlament etj.
Nderkohe qe Rama thoshte “qeveria nuk eshte legjitime” dhe bllokonte ligjet qe kerkonin 3/5-tat.
Vari lesh!
Pune shqiptaresh qe kur jane ne opozite bejne namin se nuk jane ne qeveri,kur jane ne pozite bejne namin me vjedhje.

#32

Sekretari Amerikan ‘tmerrohet’ nga grabitja në Rinas

#33

Ka marrë pjese në parlament opozita asokohe. Bojkotonte dhe kthehej. Zgjedhjet vendore të 2011 nuk i braktisi (biles “humbi” Tiranen) dhe shkoi me nje kembe në ato të pergjithshme në 2013.

Po të kete bithe, Palaçoja të bojkotoje zgjedhjet vendore të qershorit :blush:

#34

Cpret o Kaposh kur opoziten dhimokratike e kan pushtu komunistat e ruset…cte boj ameriqia e vorfen…ja po mundohet ti rigrupoje me Rudina Hajdarin dhe ballistet e Alimadhit te djathtet, por me Duken socialiste te krimit dhe Mehdi Trafikantin e droges dhe gerdecit do merrni votat e te djathteve Kaposh? E tha gjigandi …Noc Frrokun do merrni. Ta thote Spahiu me poshte…kur te braktis amerika te mbetet Bregu i Lumit dhe Cizmemadhja


1 Like
#35

Miku i Ramës, Erdogan, nënshkruan marrëveshje ushtarake me Rusinë

image

#36

Miku i Rames e Salukut e Bishtukut Erdogani. Po Kumandari na futi ne konference Islamike o Kaposh e ti paske probleme me Erdomutin. Nejse mo ja u ngacmo Erdomutin Shqiptareve te besimit islam ne shqypni e Kosove e Maqedoni…ta vuna i foto kur erdhi kombetarja turke ne shqypni e si e prisni kalamojte e kolegjeve turke e futbollit 3 jave ma pare me flamur turk e skipetar vllaznit turq. as Italinionin e Musolinit se kena prti kshu si Erdoganin

#37

Cthote Grande Kapo per kete? Apo si cdo PDhist mban veten me gajret. Mire qe erdhi Grande Kapo, se kishin mbetur vetem te barastundurit.

#38

Nonetheless, do doja sinqerisht qe PD mos futet ne zgjedhjet lokale (ta shohim nje here sa i vlen lekura partise qe “po te donte e merrte pushtetin me 200 laçianë” ).

1 Like
#39

Po te mos futet ne zgjedhje lokale rezultati del si në kohen e Enverit 99.99% per kandidatet e frontit socialist.
Do na nxjerrin mallin e kohes se Enverit keto zgjedhje pa opoziten.

1 Like
#40

ah jo, rezultati mund te jete 100% (nese do jete kandidat i perbashket i koalicionit te PS).

ps: kane kaluar më shume vjet qe nga koha e Enverit se sa vete koha e Enverit.
ps2: Une kam zbuluar nje kusherire 9 vjeçare qe nuk kish degjuar kurre per Enver Hoxhen.

2 Likes