A ka website-e ku publikohen artikuj te letersis dhe shkences shqipetare

Ndaj ngele duke na derguar mesazhe private qe te behemi anetare te forumit, ngaqe eshte me i miri?

Une po te jape nje mundesi me te mire, duhet te me falenderosh :slight_smile:

Mundesia e mundesise me te mire shumefishohet kur te bllokohesh ketu.

forumi i oketes ka dizajn te vjeteruar, dhe perdoreshmeri te vjeteruar, nuk eshte komod.
Peshku eshte avangarde si dizajn, por fatkeqsisht Peshkun e shkaterruan intelektualet e mdhenj qe i jane lebyrur syte nga politika, dmth nga bolet e Marlonit. Po ajo pune qe ka ndodh edhe ne boten reale.

Si ore Stalker nuk i ke bere analize asnje filmi te Marlon Brandos? Ka qene i majte si ju, dora juaj ka qene.

1 Like

Mik forumi i oketes eshte softwar i fundit, dhe ka opsione me te avancuara se peshku, ndoshta mban mend versionin e vjeter qe ishte vbulletin. Hidhi hidhi nje sy te riut

nocioni i dizajnit eshte me i gjere se avancimi me top perpara. Kete e kam te veshtire ta sqaroj vetem me nje koment. O e kupton vete si i zanatit, ose duhet te bej nje çarçaf me pak mundesi te mos jete hermetik.

1 Like

Behet fjale nga telefoni apo nga lap top ?

Tori, paska dhe nje forum per " Romancë / Ndjenja". Por ti dhe te tjeret ketu e dini besoj se mua me pelqen shume me teper Anabeli.

Nga celulari as qe behet fjale, sepse versioni celular i shpalosjes i ben te gjithe faqosjet njelloj si kembet e dhise, ka vlere vetem perdorimi, e sakrifikon dizajnin. Celularin per blogim e perdor rralle, e perdor vetem ne situata si me thene burgu, psh mbyllur ne vagon te trenit ne udhetim qe zgjat ore te tera, ose duke prit rradhen tek mjeku, tek burokratet etj. Pra celulari eshte shtyje or burre, sa me u gjet Kola ne pune. Bile nuk perdor as lap topin, perdor vetem kompiuter fiks me ekran te madh.

vetem vjershat e xhatanit i japin vlere estetike versionit celular.

o Gjemb gjithnje me quan Tori kur te shaj Sorrosin, i cili eshte edhe inspiratori i Anabelit, ngambrapa te ciles rri Marloni.

sigurisht dizajni eshte dytesor per nivelin e blogut, eshte niveli i blogereve qe percakton nivelin e blogut.
Dhe nuk e kam fjalen per nivelin kulturor, por per diçka tjeter qe jam lodhur duke e shpjeguar shkurt ne gjuhe Ezopi dhe gjate me diskurse çarçafe, por pa rezultat, nuk kupto gjo njeri, nuk merrren me gjojna t’vogla.
Sigurisht dizajni krijon kushte qe kjo veti te behet me lehtesisht e dukeshme.

Sa keq qe software i peshkut nuk e ka opsionin si Facebook te pelqimit me te qeshur.

1 Like

Per asosacion te permendjes se fejsbukut nga Gjembi dhe idese se dizajnit. Fejsbuku eshte fare pa dizajn, ose ka dizanjnin me formidabel per te qene pa gusto, dmth ne plan te fundit eshte pa dizajn.

Une e hap fejsbukun vetem me shprese se nuk do e gjej me.

Peshku eshte blogger, po te ishte forum do kishte me shume sukses. Versioni i fundit i peshkut humbi shume postime dhe shume tema te larmishme, antare po e po. Ndersa forum i ruan te gjitha. Pershembull Forum-AL.com ka 10 vjet si forum dhe nuk ka humbur asnje postim, tema apo antare.

Mik nuk e bene dizanji forumin por tematika dhe permbajtja. Une jam web designer dhe mund te krijoj style te ndryshem, problemi eshte se cfare pelqejn ata qe marin pjese ne forum? Sepse ata e mbajn forumin, dhe per mua antaret jane primaret.

Gjithsesi kur shikon nje web qe se ke perdorur gjithmone duket i nderlikuar pasi je mesuar ketu.

çfardo te themi ne, edhe te verteten absolute te forumit alit dhe blog peshkut, fakti eshte se dizajni i fejsbukut ka fituar, epoka e blogut dhe forumit ka perenduar.
muhabeti jone eshte arkeologji per nje qyteterim te vdekur dhe enigmatik.

2 Likes

Eshte e vertet, facebook zbehu cdo portal, blog, forum.