Armand Duka rizgjidhet kryetar i FShF-së


#21

po pse çfare duhet tjeter ? pse duhej zgjedh ai Fino kur ky qe eshte na çoi ne Europian dhe akoma ja kaluam Izraelit, ishin te tretet, pas du ekipeve kampione bote ne futboll dhe shtete me peshe ne europe.

çfare kerkon tjeter ? te beje nga nje veze ne mengjez ?


#22

kjo duhet te jete politike shteterore. federata eshte veçse shoqate sportive, asgje me shume. rezultatet vetem varen prej saj, se ajo zgjedh trajnerin dhe ky lojtaret. kampionati po ashtu eshte me shume ne kompetencat e shtetit sesa te federates. vetem anen sportive ka nen varesi federata.

nuk eshte rastesi qe ne futboll ata qe fitojne jane vetem shtetet e forta ekonomikisht dhe me infrastrukture te qendrushme.

afrikanet i kane talentet individuale ne afrike, po kupen e afrikes e fiton egjypti, siria, etj, dmth aty ku ka me shume shtet se te tjeret. ne europe njesoj.

pra shteti ka me shume mundesi sesa federata mbi keto gjona. sa filloi dhe u rregullu pak shqiperia, direkt filluam edhe ne futboll te jemi serioze dhe filloi te na vlersojne bota, te kemi rezultate. lojtaret me te mire i kemi pas perpara sesa sot. sot ka vetem katnare qe behen futbolliste ne fakt. veshet si kane akoma ngjit me koken shumica e tyre, jo me teper.


#24

Ik o Fino se nuk ishe per ate pune ti ! Ne fakt duke e ndjekur Finon ne intervista nuk e di per cfare pune mund te jete ne ditet e sotme…bohh dil ne pension me mire ! Sa per Duken e ka kuptuar kapitalizmin me mire se kushdo ne ate vend !


#25

Bravo Armand Duka , e varrose ekipin me te mire Shqiptar. te na perfaqesoje Kamza tani
http://www.balkanweb.com/site/uefa-merr-vendimin-drastik-per-skenderbeun-zbulohet-dokumenti-sekret/
http://www.balkanweb.com/site/denimi-i-skenderbeut-6-ekipe-te-superliges-synojne-te-kapin-champions-league/
http://www.panorama.com.al/perjashtimi-i-mundshem-i-skenderbeut-nga-uefa-ja-cfare-shkruajne-mediat-e-huaja/


#26

Sipas Klubit Skenderbeu denimi nuk eshte vendimtar. Bravo Armand Duka, prisni kur te denohet edhe kombetarja


#27

Uefa denon me dhjete vjet mospjesmarrje ne evenimentet nderkombetare Skenderbeun, i cili ka 60 dite kohe per tu ankimuar
http://www.balkanweb.com/site/uefa-masakron-skenderbeun-jepet-denimi-i-rende-per-korcaret/

http://www.panorama.com.al/u-denua-me-10-vite-nga-uefa-cas-i-shpresa-e-madhe-e-skenderbeut/


#28