Barcaleta 😄

HSiç u tregua në Klubin e mëngjesit:

Donald Trump vendos të lyejë Shtëpinë e bardhë, natyrisht me tender publik, madje ndërkombëtar. Tre firmat finaliste janë nga Kina, Gjermania dhe Shqipëria. Oferta kineze ishte 3 milion usd, gjermanët e lyenin për 7 milion, shqiptarët kërkonin 9.
Trump i pret përfaqësueit në zyrë veç e veç.
Pyet kinezin, Pse 3 milion?
-1 milion boja, 1 milion puna, 1 milion fitim
Pyet gjermanin, pse 7m?
-3 milion boja gjermane, 2 milion puna, 2 milion fitim për ne.
Pse 9? - pyet shqiptarin.
-3 milion për ty, 3 për ne dhe 3 do ia japim kinezit që ta lyejë.

#reddit #klubiimengjesit :v:t2::v:t5::v:t6:

8 Likes

Dhe sigurisht tenderin e fitoi shqiptari.

P. S. Prit kur te thote ABCDE-ja, lereni Trapin, po tregoni barcaleta me refugjate nga Lindja e Mesme.

por paksa e mocme i dashur blend

nje italjan, nje grek dhe dhe nje shqiptar (vlonjat) po benin nje fluturim me avion. thote italjani , te kaloim njehere nga shtepia ime. Kalojn andej dhe nga avioni shikon plaken qe po e bente me nje tjeter. nga qe u merzit desh te hidhej nga avioni… per te shmangur situaten thote greku, le te kalojm andej shtepia ime. kur u afruan, edhe greku pa plaken qe po e bente me gjitonin. i merzitur donte te hidhej nga avioni…
nejse, thote vlonjati le te kalojme nga shtepia ime. kaluan dhe shikon plaken e vet ky qe po bente nje byrek. -lem se do hidhem nga avioni…lem se do hidhem , filloi te bertiste vlonjati… -po pse, i thone te habitur njezeri italjani dhe greku, ajo nuk po bente gje ?! -po ik atq, se nuk rrihet ne avion me bij kurvash, tha vlonjati.

4 Likes

Haha, aq deshi sa u siguru per mamin e vet ky, pastaj “me mbani”…:joy:

1 Like
1 Like

Njerit filloi t’i vije fatura e telefonit shume e larte dhe po cuditej se ai nuk rrinte shume ne shtepi qe ta perdorte telefonin. Vendos nje kamera nje dite dhe vetem kur shikon qe papagalli i tij, sa largohej ky per ne pune ngrinte receptorin e telefonit dhe ju binte numrave kot. Nje ta kapur papagallin dhe ja gozhdoi krahet ne mur.
Pas nja nje ore papagalli po merzitej se s’kishte me ke te fliste. Shikon verdalle, asnje ne dhome vetem Krishti ne nje kryq qe ishte ne mur.
-Psst, ej.
Asnje pergjigje.
-Psst, ej, ti te kryqi.
Krishti kthen koken.
-Sa kohe ke qe je mberthyer aty ti?
-Shume kohe, kam mbi 2000 vjet.
-2000 vjet? Puuu, kush e di c’i ke punuar telefonit ti.


10*

21231928_1845689195448848_4346634029530168148_n

4 Likes

Nje te fresket gjermane ; burri ; amore cfar do besh ti po fitova lloto un, gruaj ; do marr gjysmen dhe do iki… burri ; shiko un lujta te shtunen dhe fitova 12 euro na 6 euro dhe zhduku. aaaaaaaaiiiiiiiiiuuuuuuuuttttttooooooo hhahahahahahahahahah

Nuk ishte e keqe ajo

pra ky qifti gjerman, por qe flasin italisht dhe me gjasa jetojne ne Albanie, apo jo.?! -ne vetvehte ky kombinim eshte barcolete.

Djali i vogel pyet Babin:
" Ku eshte ndryshimi midis Teoris dhe Praktikes"?

Thjesht fare, i thot Babai: “shko pyete Mamin dhe Motren tende a do e shisnin Trupin per 10 000 Euro”?.
Pastaj hajde me thuaj Pergjigjen.

Shkon Djali dhe i pyet Mamin dhe Motren e madhe. Te dyja pa hezitim than" Menjehere Po".

Kthehet Djali dhe i tregon pergjigjen.
Degjo Biri im i thot Babi : " Ndryshimi eshte, Teorikisht ne kemi 20 000 Euro ne Shtepi, Praktikisht kemi dy Kurva."

Sa barcalete maskiliste kjo :rofl: pse s’e pyt babi cunin a do shiste gje vete ai per 10000 evro … apo do t’i binte infarkt po t’i thoshte cuni Po.

Aqua… ja te them une nje maksiliste. -ne nje, kshu , si moment pasigurie, i thote gruaja burrit : a me do fort mua ti ? -po ça thua mi budallaqe, tha burri, une po dua grate e botes, e jo me ty.

2 Likes

Ky i thote t’kapi frika nga feministet qe nxore barcalete me barazi gjinore.

Po ne fakt meshkujt qe jane shume te ashper ne gjykim ndaj femrave, nuk rezultojne shume te paster nga zëmra. Mendimi im ky.

1 Like

Edhe ti mos i merr kaq perpjekur gjerat. Barcaleta jane. Ka raste misogjinie ndonjehere, po barcaletat s’jane vetem kunder femrave. Ka me police, me kafshe, me Zotin, me cifute e arape, nuk domethene gje. Mendimi im ky.

Ja te them une nje cik te vjeter po feministe:

Gjyshi po luante me nipin e vogel ne oborr dhe ngaqe po bezdisej e donte te lexonte gazeten, shikon nje krimb qe po dilte nga nje vrime ne toke dhe i thote nipit:
-Na merre kete krimbim dhe po e fute prape te vrima do te te jape gjyshi 5,000 leke.
Merr e jep nipi s’po e fuste dot. Pas nja 3 oresh i tha gjyshit:
-E futa gjyshi
-Po si e fute?
-Ne fillim nuk futej, po e bera te drejte, e ngriva me xhel flokesh dhe kur u forcua e futa.
-Shume mire, na 5,000 lekeshin qe te premtova.

Te nesermen ne mengjes, cohet gjyshi, shikon nipin dhe i jep edhe nje 5,000 lekesh tjeter.
-Po ti m’i dhe leket dje o gjysh.
-Kete e ke nga gjyshja.

3 Likes

Aqua, nuk desha tju personalizoj Ju me Alize Schwarzer. Me vjen keq.

Shiko, se kete te keqe ka virtualiteti…nuk na duken mimikat dhe as toni i zerit, as une nuk e mora seriozisht ate barcaleten maskiliste, dhe as nuk e te keqkuptova qe the emance :slightly_smiling_face: kisha qejf me komentu me shume, that’s all. Por ndonjehere kur shkruan shpejt harron te vesh emoji dhe duket sikur sa seriozisht flet. Jeni t’mirkuptum :grin: