Bashkia Tiranë ngre monument për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit kundër Erdoganit

Monumenti qenka vendosur qe ne 15 korrik sipas VOA.

http://www.panorama.com.al/ngjarje-e-pazakonte-voa-enigma-e-memorialit-kushtuar-viktimave-te-grushtit-te-shtetit-ne-turqi-nuk-ka-ndodhur-asnjehere-qe/

1 Like

Gjëmb,nuk e di ne bën vapë a dej nga ameriqia, apo e kishe përgjigjien gati ,dhe hajt kush lodh trurin⛹️‍♂️
Këshilla ishte për të shfrytëzuar situaren nga ky gabim i rames,dhe jo ajo qe thua ti!.
Meqe i ka qef protestat,le te beje edhe nje tjeter te permendorja e erdohanit!
Ja mban???apo vetem per karrike,
Ky eshte konteksti ,me qe ra fjala

Ju gjenite nuk kuptoheni, del-ta. Shko bej ndonje tjeter per budalla. Dmth ti qe je kundra Lulit e Salukut, po i jepke keshilla per mire atyre? Dhe ti qe hiqesh si atdhetar ne vend ta shohesh si shqetesim kombetar, po jepke keshilla pales tjeter politike qe te fitoje pike?

Ndaj erdhi ai ministri e pastaj tha “jemi ne rruge te mire”? Po keto viktimat nga Erdogani ishin apo gyleniste? Apo ciqitemen thuaj, beji qejfin Erdoganit pa le te jene edhe mongole.

Nese i lebetituri e di ku eshte ne Turqi monumenti i viktimave te diktatures se Enver Hoxhes te na thote.

Dava bythqirash!

1 Like

A duan ti zene vendin rames???
Te deklarojne qendrimin e tyre per kete rast! Mire protestat,se i bejne per çështje me madhore😋,po as nje rresht???
Jane pro,jane kundra??? Di gje ti??

Kjo eshte ceshtje kombetare jo partish.

Thashe qe ne fillim qe ky eshte nje gabim i rames. Ndoshta ngaqe edhe ai e di se opozita nuk do reagoje,populliit te ronaldinjove i rri ngushte donjiteti kombetar, keshtu qe i del llogaria.
Megjithate,lulka,te mos reagoje!
Vetem per mziun te protestoje thua ti!
As fshatari digjital i saliut te mos folur vallë??.
Toj bestakfullah

1 Like

Per keto gjerat me rendesi kombetare jemi gjithmone bashke:

I pranishëm mes përfaqësuesve turq, ka qenë edhe nënkryetari i bashkisë së Tiranës, Ardian Mazniku, por edhe Kreshnik Çollaku nga PD-ja.

Seriozisht tani, pse nuk e ngre njeri zerin per keto palacolleqe?

Mos e ke shkruar me boje te padukshme. Une te them eshte ceshtje kombetare, ti vret mendjen kush do fitoje zgjedhjet.

besoj se përmendorja e turkut do hidhet në erë! po të jetë i zoti luli me 200 petritat që digjte kryeministinë,le ti mbledhë kokcepët dhe të shkatërrojë përmendoren e erdoganit! e vetmja mundësi që të fitojë zgjedhjet!

Fshati digjet peshku krihet.

3 Likes

Fshati qe duket, s’do kallauz.

Ta bejme fshatin si qytetin.

Sikur te isha 20 vjec, do shkoja te punoja e jetoja me plot deshire ne fshatin tone te bukur socialist.

Rrene me bisht. Monumenti eshte ngritur nga turqit qe jetojne dhe punojne në Tirane. Bashkia thjesht e ka lejuar. Mesoni te informoheni

S’e kemi fajin ne se neper media titulli thote qe e beri bashkia ceremonine. Edhe ne mediat pro qeveritare. Ne emigrantet e qelbur aty informohemi se s’kemi burime te tjera.

1 Like

Ka mundesi qe eshtrat e 215 deshmoreve te Erdoganit te vendosen ne Parkun e Liqenit se bashku me ato te Faik Konices,vellezerve Frasheri etj.

Ndoshta amerikanet qe jetojne në Tirane duhet te kerkojne te vendoset ndonje monument per te renet ne Luften Civile Amerikane,edhe greket te kerkojne nje monument per Luften Civile greke etj.

Bashkia e Tiranes nuk besoj te kete kundeshtime besoj.

Po emrat e rrugeve turqit e Tiranes i vendosin?

1 Like

sa vite ka pa shkuar ne shqiperi kjo emigrantja e qelbur :grinning:

1 Like