Berisha e Basha u 'vetëvranë' me duart e tyre

Nuk merret pushteti qyl, luli e do qyl, pa bere as edhe nje pike te vetme programore, pa bere reformim te partise se ish ministrave te familjes berisha.
Rama kur ish ne opozite mire keq pergatiti nje program me disa elemente social qe ne 3 vjet arriti se paku ta fusi ne shina, dhe se paku nuk e vuri ne dyshim asnjehere zhvillimin e zgjedhjeve dhe as negocimit, dhe kushtet kane qene teresisht parimore per hapjen e kutive.
Urdho basha te ulet ka 2 muaj qe po humbet kohe kot, do ta kishin negociuar nje reforme zgjedhore, vete e kane fajin. Me duket se sala e ka llastuar me shume se sa duhet duke ja falur te gjitha mbi tavoline, dhe sot kerkon absurditete nga cadra po si nje kalama i llastuar qe i bie sheshit me grushta pse te tjeret nuk ja plotesojne tekat njesoj si baba i vet politik…

prandaj e keni zanat te mos hapni kutite juve horra

Jps, shume i ndezur je sot, por nuk jam une armiku yt. I tille eshte vete pasioni jot, qe te lidh shpirterisht me ate krah te politikes. Mos u shqeteso or burre, po humbi do humbe vetem Rama dhe nje grusht i vogel njerezish. Gjithe ju te tjeret jeni mbushesa.

Ndizem kur degjoj gomarlleqe, hipokrizi dhe verberi si kjo juaja … dhe ti e di shume mire qe mua as my hyn as me del gje nga xhepi kushdo qe fiton sepse jam detyruar te iki nga i vend i begate qe me 97.
Ti Maks je armiku i atij popullit ne nje fare kuptimi … jo imi

1 Like

Koqo Kokedhima eshte Opozitar i flakte per te miren e Vatanit, takoji edhe Lulthimin per nje kafe politike…po lulezon Opozitarizmi dita dites. E pashe Koqon tek News 24 sonte me Rakipin e Lubonjen… nje gjuhe kan kta opozitaret …Beu i Jugut apo Hajduti Lulthim i rruges se Kombit

Une nuk jam armiku i atij populli ne asnje kuptim, perkundrazi une punoj ne favor te tij. Megjithate, ti je ne fazen primitive, ku i ndan shqiptaret ne armiq dhe tanet, vetem duke u bazuar ne interesa partiake. Une kam kohe qe e kam kaperxyer ate faze dhe jam ne nje status, qe i mendoj gjerat ne menyre shume komplekse. Por kjo ska rendesi, ti je dikush tjeter dhe sdeshiroj te te gjykoj.

Nikoll Lesi thirrje Dules: Thuaja publikut emrin e diplomatit të huaj, që populli ta flakë nga Shqipëria

po per te miren e tyre e ka pasur, po ku di dhia se cfare eshte tagjia.

luli eshte fidan i kalbur, saliu eshte tashme nje ujk plak, me mire qe nuk do marrin pjese ne zgjedhje, dmth do kemi ja 20-25 qelbesira me pak ne parlamentin e ri.

situate dyfelore:

Kënaqësi dhe nder i veçantë takimi i sotëm me Senatorin John McCain, një mik i madh i Shqipërisë, Kosovës dhe shqiptarëve. Heroi amerikan, që ka sakrifikuar për kauzën e lirisë, ka qenë përherë një zë i fuqishëm në krah të përpjekjeve të shqiptarëve për liri, demokraci dhe integrim në botën euro-atlantike.

2 Likes

Megjith respektin per avokatin, them se shkrimi i tij, sikur çalonte pakez.
Ai lajmi i Ballkanit ishte i rendesishem, dhe do deshiroja qe policia te jete ne gadishmeri te larte, per te evituar çdo destabilizim qe deshirojne qarqet armiqesore te vendeve “mike”.

Pjer, duret i ke ne vendin e duhur te kamarjeres qe sjell qoftet.

Kamarierja byth-derrase, vinte verdalle, ia kish qejfi, por une budallai kisha hallin e shisheve dhe doja te ikja sa me shpejt. E di qe i ngeli hatri qe nuk i futa duret, por ç’a t’boj kur ke hallin e pijeve :yum:

jo vetem te pijeve o i degjeneruar, kishe hallin edhe te shifres ne lek qe po te kerkon xixa!

Ne nje njoftim sonte te ambasades amerikane ketu thuhet se:
“Senatori i SHBA John McCain vizitoi Shqipërinë të premten, ku theksoi partneritetin ushtarak SHBA-Shqipëri, rëndësinë e reformës në drejtësi në vend, si dhe përpjekjet për të mundur ISIS.
Senatori McCain, i cili shërben si kryetar i Komitetit të Senatit për Shërbimet e Armatosura, u takua me Presidentin Bujar Nishani, Kryeministrin Edi Rama, Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta dhe udhëheqësin e opozitës Lulzim Basha. Senatori McCain po ashtu vëzhgoi ushtrime ushtarake dhe u takua me anëtarë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë.”

Sic edhe lexohet dhe kuptohet, SHBA-te kerkojne vazhdimin e reformes ne drejtesi si dhe gadishmeri ushtarake ne kuader te NATO-s per luften ndaj ISIS. Per ta, pra per ameriken, bojkoti i zgjedhjeve nga PD-ja eshte jashte vemendjes pasi nuk shohin ndonje shkelje te demokracise dhe aq me shume te dhunumit te te drejtave te opozites. Per SHBA-te mjafton qe procesi zgjedhor te jete i hapur dhe demokratik (gje qe e monitorojne nepermjet ambasades ketu por edhe te vezhgueseve nderkombetar) dhe pastaj ata punojnw me cilendo qeveri qe ka marre mbeshtetjen popullore.
Mirupafshim PD mbas 4 viteve dhe shpresoj te jeni rinovuar ne njerez dhe ne pikepamje.

Kontradita eshte thelbi i dhemokrateve shqiptare te baba salukut

Ata e kane kaluar fazen primitive … i shohin gjerat ne menyre shume komplekse … aq komplekse sa jane gati te rrine edhe 4 vjet ne cader.

Kuazi, a ke bere ndonje domate me shendet per sivjet?

E masakrune,thote,te jete termi i gjetur,thu?!