Budallallëku i zgjuarsisë

1234567890

Hahaha. E shoh qe te ka rene fare forca e argumentit. Gjynah, kur ishe I vogel ke qene shume premtues

1234567890

Mire, mire, shume e bukur kjo fotografia. Po do me thuash njecike pse e hoqe ate fotografine ku kishe shkruar “une njesh poshte, ti dysh siper”. Apo ishte ashtu gabim Freudian sic I thoni ju intelektuhalet.

Sepse ha mut e kërce, o Katror ha ha haja!

Edhe fotografite I fshive tani!!! Aaa tani e dhjeve fare megjithemend. Hahaha

te vë një tjetër foto akoma më të bukur qe tregon lumturine e zezakut qe po e mballos ngambrapa grua jote intelektuale që nuk bën gabime frojdiste ngapara!

:rofl: :rofl: :rofl:

9d7f6bd990104ed63fda656c3229ccab

o Katror ha ha haja, duket nga foto që jeni familjarisht të djathtë trumpistë kundër jevgjëve kamasutra ngambrapa!

:rofl: :rofl: :rofl:

As nuk diskutohet. Me kete foton e fundit tani me kape mat. Nuk kam se ku te luaj. Hahaha. Tani te ka ngelur vetem qe te ma kapesh edhe njehere perqafe qe te dorezohem plotesisht. Mos vono.

problemi jot o Katror ha mut ha ha haja eshte se ja ka kap per qafe zezakut gruja jote

:smiley:

do foto edhe per mamaçken tende dhe per babin tend disident qe te ka mesuar te jesh kunder moralit komunist ne kooperativen e rrethit te Fierit?
:smiley:

Mire mire sille, po vetem po të.me premtosh qe pasi ta sjellesh do i pish ilacet dhe do e marresh nje sy gjume. Se tani po filloj e ndihem keq kur e shoh qe sapo fillon komenton me mua, gjendja jote mendore qe edhe si fillim eshte pak e tronditur, fillon e perkeqesohet me ritme te frikshme. He sille shpejt dhe do flasim prape kur ta shoh qe e ke marre pak vehten se s’ben keshtu.

Katror çer ka ndodh qe je kaq i sjellshem e me kulture, i ke puq qiqrrat me gruan? Nuk te tradheton me me zezakun keshtu ti je me i qete dhe nuk ke nevoje t’i hakerrohesh te tjereve pa arsye? Po me deziluzionon sepse me pelqejne betejat me disidente qe te me shajne nga nena si fuks, Gjithe frymzimin per te shkruajtur ne Peshk shprehje kartoline konviktoresh un e marr nga sherret dhe sharjet, keshtu me le batall pa pike frymzimi poetik. Sidoqofte un jam i lumtur qe gruaja te mban besen sepse besoj ne vlerat e familjes si fuks i Enverit qe jam.

edhe nje gje tjeter, po filloi te pallohet perseri gruaja me zezakun nga Detroiti, dhe ti te ndjehesh keq, un prap ketu jam gati per sherr qe t’i te shkarkosh hallet e kurves qe ke ne shtepi. te ben mire si ty ashtu dhe mua, mu me pelqejne vendet e degraduara me persone te degraduar, ndjehem rehat midis maskarejve dhe shkerdhatave.

Përjetësia e veprës ose mbetja përjetë në kujtesën e njerzimit është një ngushëllim i mjerë për humbjen e përjetësisë së shpirtit.

Madhështia shprehet në vlerë absolute (pa shenjë + ose - përpara); dmth edhe ferri është madhështor si edhe veprat që prodhon.

E kanë vrarë dy herë, të dytën herë me indiferencën false ndaj krimit të kryer për të qetësuar brejtjen e ndërgjegjes.

Të japësh dëshmi personale është më e vështirë se të shkruash një roman, nuk është kaq kollaj të jesh i vërtetë dhe të tregosh intimitetin tënd në publik pa bërë striptiz dhe t’ja përshtatësh pa falsifikuar me fiction llojit të publikut që ke përballë. Të bëhesh shkrimtar i jetës tënde sa herë flet, për këtë vlejnë të gjithë artistllëqet e bëra.

Ka ndodhi që po të përpiqesh t’i vesh në skenë, dhe kur janë vënë në skenë, rezultojnë më inferiore si vërtetsi, etikë dhe estetikë se sa ndodhia reale.

Kur sheh origjinalin e një pikture famoze pëson të njëjtin zhgënjim kur takon autorin përsë gjalli e i sheh ndonjë puçërr në hundë ose tufë qimesh mbetur pa rrojtur.