Çfar mendoni dhe propozoni qe ne blog te mund te diskutohet normalisht? Apo e quani situaten normale, nuk ju ben me pershtypje?

Per vete mendoj se situata eshte skandaloze. Nuk mund te vazhdohet me kete stil. Mjaft me, e ne situaten e krijuar nuk ka ilaç tjeter perveç tolerances zero me perjashtim nga blogu edhe sikur te mbeten 3 vete qe diskutojne persembari. Per gjendje te jashtezakonshme duhet perdor masa te jashtezakonshme, nuk ka demokraci kur nje vend ndodhet ne rrezik; ne gjendje te jashtezakonshme aprovohen ligje te jashtezakonshme.

Vetem me kete kusht mund te vazhdoj te pjesmarr ne blog. E kisha vendosur te mos komentoja me, por me dukej burracakeri largimi pa e diskutuar problemin per te fundit here, hapur dhe ne nje teme te veçante. Kushedi gjendet zgjidhje.

Lutem mos komentoni “ti shif turinin tat i her!”, se e kam pare mire turinin tim dhe tat. Problemi eshte te gjendet zgjidhje. Propozoni ne menyre konstruktive.

Jam dakord me ty. Mendoj se duhet nisur me bllokimin e njerëzve që flasin për sperm në fytyrën e fëmijëve.

Per femije si ty dhe Katrorin e kam fjalen, qe te shifni:

shumë mirë është. si në jetën reale. atyre që i japin më shumë se çduhet llapës, tju bëjmë ndonjë fletrrufe! nuk besoj se ka nën 18 vjeç,kështu që nuk ka nevojë për masa shrënguese.

nuk e morra vesh kete flete rrufene e ke ironi me propozimin tim, a si?

tju bëjnë vërejtje=fletrrufe

1 Like

aha, e mora vesh edhe ty te pelqeka me u sha nga nona.


Ne fakt tema me teper i drejtohet adminave, ose tamam tamam kryeadminit, sepse adminat kane kyçet e kashtes per kete pune. I bihet prakut, qe te ndegjoje dera.

Meqe eshte dhe muaji i Ramazanit une propozoj nje forme agjerimi virtual: t’i themi jo fjaleve te pista, grindjeve dhe fjalorit pornologjik deri per Bajram. Mbas kesaj periudhe agjerimi, shumices besoj se do t’i jete larguar vesi. :slightly_smiling_face:

4 Likes

Problemi është se ka tipa si iknkuzi që vetëm të shajnë e ofendojnë dinë. Pastaj në kristianet e shkrete okio për okio si ka thënë bibla ja kthejmë.

Brezi i vjetër (60+) pretendon respekt nga kalamajtë e blogut (40+)

respekt nuk pretendoj nga ty e nga askush, aq me teper nga ty qe po provokon sipas zakonit. Kerkoj te zbatohen vetem rregullat per gjithsecilin, perfshire edhe mua, dhe jo per çfar eshte thene, per çfar do thuhet mbas momentit qe vendoset rregull i ri, nese do vendoset, sepse mesa duket deri tash, nuk ka sy per qabe.

Rregullat kane qene qysh ne fillim.

çar rregullash, rregullat e sinjora Bertinit? Kush eshte bllokuar pse ka share? Ose çin ke bllokuar Gjemb adminja? Apo je demokrate, liberte, fraternite, egalite per te share nga nona motra?

https://peshkupauje.com/faq

kte jepja deltes qe te beje nje flete rrufe, un po them per rregullore te re qe bllokon maskarain.

Gjemb mos bej xhibla, me thuaj kush eshte bllokuar pse ka share? Dhe jo vetem ka share peshq, po pse ka share ne pergjithsi. Me pak fjale kush eshte bllokuar pse ka dhi ne vend publik? Dhe ti e ke shume me te qarte se te tjere qe gjysma e peshqeve ketu vin per te dhi, dhe kush jane ata. Ti vetem pastron halen, dhe shpesh mutin vetem e mbulon me nje vel te tejdukshem, qe kuriozet ta shofin me mire.

pastaj edhe teknikisht ti nuk ke mundesi te bllokosh njeri.

U lute mos te komentojme. Po te plotesoj deshiren.

Nuk jam vetem une ketu. Ka dhe te tjere. Nuk e di a te kam thene se une s’paguhem per kete pune dhe kam nje pune tjeter qe paguhem, plus familjen.

Me mire nuk po e vazhdoj se do them ndonje gje qe s’e ndihmon dialogun.

qe t’ma plotsosh deshiren tamom, boji te fala Qemolit. o Qemolo ha ha ha.

Me ke sygjeron ta filloj bllokimin? Te vijne dhe administratoret e tjere e te thone cfare eshte politika e bllokimit.
@bsalaj @andri @Xixa-g @peshku @squarepusher

deklaroj publikisht …Pranoj te bllokohem .
sepse sa kam gjithe keto vite ketu kam vrejtur qe jam e vetmja perveq qe ofendoj tjeret por dhe fjalori im eshte i stermushur me banalitete , mund te ndodhe qe nuk korspodojne me ngritjen intelektuale qe posedoj , nuk korspodojne as me etiken e komunikimt por eshte virtualitet dhe kam deshire te shprehem per guximin qeme mungon ne realitet ,
kjo eshte arma e vetme qe posedoj , sepse ne kete forme ndihem superiore …etj etj -…
thuaji ju tash pse ky ndyshim ndodhi ne mua , por ja ndodhi rastestesishte , krejte rastesishte … kur u hap teme , ktheva dhe lexova postimet e mia , nje detal i vehtem mu kujtua . …
Nje here para shume kohe i them nje Afrodites nje shoqeje time qe kisha ne largesi ( fal Llotarise si gjithe tjeret ) kemi humb korspodence ditore te pakten ne rrjetat sociale nuk te shof ?
Ju intereson si ishte pergjigja e saj , ( dhe une e vleroj pertej gjenialitetit ne cdo rrafsh jetesore te arriturat e saj ) kjo ishte pergjigja e saj … i kam te mbyllura te gjitha , jo per kohen qe mund te me marrin por per emocionin qe me shkaktonin , tensionin dhe perkushtimin se si te i pergjigjem tjeterit qofte dhe per admirimin , keshtu stop cdo forme virtuale . realja qe prek ne perditeshmeri ka mjafte vibrim dhe ngjyrshmeri …
Kjo pergjegje e saj me beri te reflektoj dhe te njehem e ult per cdo sharje banale qe ju kam adresuar ,sepse dij per pasojat , une e dij qe kur ju kam ofenduar psh .ne familje ,ska se si te pakten per disa momente te mira ju mos te keni ndjere neveri per motren gruan e nenen e pafajshme dhe shfryre nervozen e juaj ndaj sajdo ti bie asaj nga qielli si vetetim ne nje dite te mire , jo pse ato paten faj jo qe ato e dine qe ju keni nje bote virtuale dhe fiksioni juaj qe tjetri zhveshi ne menyre te dhunshme moralin dhe fisnikrine e saj ndjeni neveri per te pafajshmet vetem pse kane nje gjini te brishte qe tjetri neperkemb vetem e vetem pse kam guximin dhe shfry kompleksin e krijuar une si sharjsja juaj ne kete rast fale anonimitetit .
Reflektor fjalet e Afrodites dhe kuptove qe nese dhe juve ju kam ofenduar me banalitet une nuk ju kam lekundur juve vetebesimin e gjinis por dij qe perdisa minuta kam shkaktuar tek ju nervoz e urrejtje per krejte njerzimin …
E kush jam une , askush tjeter veqse nje kavie qe fati deshti te jem rritur ne kete mjedise qe me mesuan sado shkolle te kam , sado te arrire ne jete , une nuk mund te tjetersohem por qendoj besik dhe ne afekt gjenezes , arma jone e vetme , e pakushtushme , banaliteti . fyrja ne gjini dhe procese fiziollogjik .
a nuk jam e ult ? jam shume e pranoj , por pasi qe ju e dini vetevetiu frustrimet e shume shkaktare tjere qe me bejne te mos ndjehem mire dhe gjithe kete energji negative per paknaqesite e mija me duhet diku tjeter ti kanalizoj prandaj fyej , prandaj ndihem superisor vetem per nje qast ,
dhe duke e ditur qe jam e paperseritshme kerkoj te me bllokoni,
por une e dij edhe nje qe une nuk do te permisohem sado qe me ndeshkoni , keshtu qe me perjashtoni … sepse prap do te perseritem ,
por per nje ju kerkoj falje . kerkoj ndjese nese vetem edhe per pak minuta kam ndrruar me fyrjen time ndaj jush disponimin e juaj karshi tjereve ne bote reale …

por sa vlene kjo apollogji …? asgje , bile bile dij qe as e pak tek asnjeri nuk do te reflektoj sepse nuk e ndjeni pasojen e peshes , dhe ju e keni shkarkuar diku tjeter sikurse une tek ju …

Kafshet, butaket si puna jote ke nona e familja do shkojne kur u vdes forca e argumentit. Ke e derdhmja e spermes ne fytyre femijeve. Ta kam thene dhe me pare, une nuk e ndyj ne llum, prandaj mos ki frike nga une. Trimerite sipas nevojes, balle per balle, vetem e me shoke, kane qene gjithmone ne jeten reale.

Ti je turpi i kesaj faqeje dhe i njerzve qe e administrojne. Dhe nuk po flas ketu per materialin e vjedhur perciptazi, por sistematikisht, te shpalosur pa thellsine minimale per te percuar nje mendim, te shitur si pune intelektuale origjinale. Po flas per lejen e heshtur qe te kane dhene te besh pikerisht ate qe po ankohesh se e bekan te tjeret. Te qahesh ti per cilsine e diskutimit ne peshk eshte peshtyme (ti do preferoje sperme ne fytre ketu) fytyres administratoreve e gjith komunitetit aktiv.

Ps: Vazhdo shi tani. Nuk kam me kohe per te humbur me ty ne kete teme. Fatkeqsisht duket se kjo eshte menyra qe edhe adminet kane vendos te implementojne kundrejt teje.

2 Likes

Qofsha gabim por po me krijohet pershtypja qe ti po ben c’eshte e mundur qe te te bejne ban dhe pastaj te hiqesh si viktime e te bertasesh me sharje nga familja “e shikoni cfare bejne adminet? ketu ka censure burra!”.