Çfar mendoni dhe propozoni qe ne blog te mund te diskutohet normalisht? Apo e quani situaten normale, nuk ju ben me pershtypje?

ti gjemb nuk kupton asgje, ben apo nuk ben ban nuk ka pike rendesie, sepse un po kerkoj te behet ban ke dhjet ne publik o qemolo ha ha ha, qofte edhe mua, e ti nuk je ne gjendje te thuash kujt i ke bere ban. Me tregon nje rregullore qe eshte per kalamajte e kopshtit, nuk ka asnje pike ku benet ban. Behet vetem bam ba ra bam.

te ka lene mangut nga trute komunizmi edhe ty, si mund te shaje nga familja nje person qe i behet ban, dmth qe vritet?

Meqe me erdhen dy mesazhe censure, per kuriozitet, cili ish admini qe censuroi dhe per cilen arsye?

admin pse me censurove komentet ti muve? Po ti qeke me keq se Enver Hoxha! ti je diktator! dhe ne shqiptaret diktaturen nuk e dum! e di ti kush jam une mer! un rri gjithe diten para biblotekes se Bostonit, dhe po jam majti ndonjonit te paraqitet atje ne jeten reale, e ta shofi masanej ku kan per t’i shku nofllat!

ik se nuk kam koh te merrem me ty, merrem me studime ne bibloteken e Bostonit dhe bej shkrime origjinale direkt nga koka ime.

Une e vrava. Ne nje teme qe, gjoja, do diskutohet per gjuhen qe perdorni, vazhdoni me te njejten gjuhe.

vdiq ene o qemolo ha ha ha, e vrau gjembi. Tani po desh ta shaje o qemolo ha ha ha.

Vazhdoni? Jo nuk mund te me fusesh ne nje thes me llumin, me ata qe fillojne me liber shpie, me nene, moter, me derdhje sperme fytyres femijeve. Te quash njerez te tille kafshe e butak, nuk eshte fyerje, eshte kategorizim Darwinian.

shif, shif, u ringjall se vdekurish o qemolo ha ha ha

Une propozoj: tipat qe shajne (dhe per rrjedhoje qe marrin flags) dhe sillen si trolle te marrin titullin e “komentues i padeshiruar”. Ose, ose, cdo anetar te angazhohet t’i beje verejtje atij qe shan pa asnje lloj diskriminimi. Verejtjet e atij me te cilin te shkon me shume muhabeti kane mundesi te te bejne te ndryshosh.

2 Likes

Pse mer c’eshte ketu? Klasa e trete fillore qe te marrim shoket e klases ne patronazh? Eshte turp kush e mendon qe 40 e kusur vjecare gjasme qe kane pare bote me sy, kane jetuar jashte Shqiperise me vite e kane lexuar edhe ndonje liber te hajrit te shahen mes tyre si me qene halabaket e lagjes. most ktheni tjetrit pergjigje po s’ju pelqeu komenti, ose ktheni pergjigje sa per te vene kufirin te thana,. Lexoni ndonje teme tjeter. Fundja-fundja edhe mos u fut per ca kohe ne blog se s’te gjen gje po ndenje larg. Ka menyra plot.

Problemi eshte qe gjysma e peshkut eshte e inatosur me gjysmen tjeter. Anetare ‘te shkolluar’ :smiley: kane bere beteja epike me njeri-tjetrin ne peshk per t’u larguar perfundimisht . Njerez te zgjuar por me vesin e grindjes.

1 Like

Bota politike eshte e ndare ne dy gjysma te inatosura me njera tjetrer (figuracioni metaforik artistik i boleve te marlonit te inatosura me njera tjetren), dhe ta do mendja edhe Peshku, si pjese e botes, natyrshem eshte e ndare ne dy gjysma te inatosura me njera tjetren. Besoj edhe ti si pjese e kesaj bote ben pjese ne njeren nga keto dy gjysma, ose shprehur ne gjuhe artistike, edhe ti je nje prej qimeve te njeres prej boleve te Marlonit. Pavarsisht se e mban veten, rendom si çdo qime tjeter e boleve te Marlonit, qe je kreature e veçante, ha buk veç, je nje yll ne qiell larg boleve te Marlonit.

Por as ti e as @Kthupi (qe s’besoj se do me ktheje pergjigje) nuk kuptoni thelbin e muhabetit qe shtroj njesoj si gjembi. Siç duket, njesoj si gjembi, e ka fajin komunizmi qe ju ka lene te manget ne tru, pranej nuk kuptoni se liria eshte nje koncept negativ (si liri per liri, liri ne vetvete), nuk ekziston, perveç e lidhur me te kunderten e saj.

Qe te mos bejme filozofi, po jua thjeshtoj problemin duke e bere praktik nepermjet nje provokimi te skajshem. Çfar do te ndodhe nese une, per arsye demostrimi te nje teze filozofike mbi lirine te Sarterit dhe Kamyse, ose per arsye se jom i sales dhe i Trumpit dhe mendoj si variku dhe Katrori qe ky eshte blog fuksash (jam ne grupin qe ka krijuar dosjet e Peshkut), ose thjesht jam komplet i manget nga trute sepse kam jetuar ne komunizem, dot te shaja nga nona motra adminet? Dmth mjes per mjes bo te leshoja nje top muti shqeto per adminet.

Dhe kete nuk do ta beja nje here vetem ne kete teme, por ne menyre sistematike, teme per teme, me stile te ndryshme artistike per te cilet shembujt jane pronto, i gjen ne “Diskutime te lira” nga sica dhe te tjera cica jevgu me moral te larte fetar qe shahen midis tyre si ne bordello. Dhe kete mut provokues, qe do beja ne menyre sistematike teme per teme, ne menyre sistematike do ta mbulonte me nje vel te tejdukshem Gjembi apo admine te tere qe zbatojne rregulloren demokratike egalitè, fraternitè, mutmelulè?

Secili tja filloje nga vetja . Mos te shaje me . Dhe kur ndihet i provokuar .
Tik, te pakten te kjo teme duhet te kishe duruar pa share.

1 Like

Nje zgjidhje eshte te mos futesh me ti, qe cdo koment e ke me lengje organesh gjenitale dhe me sharje ndaj femrave te familjeve. Do te ndihmoje shume.

Tori,ti hallin e ke te ngritja e nivelit e komentimit,por kjo nuk mund te ndodh pa rregulluar dukurine e grindjeve. Sic thashe, shume anetare ‘intelektuale’ jane zhdukur kur situata ishte bere e ekzagjeruar megjithese e shkaktuar nga ato vete.

Persa i perket demokracise, lirise, etj, etj, jo, as ti as kush tjeter nuk duhet te kete ndonje privilegj te madh. Kerkon te te mbrojne adminet,per cfare? Qe te ndalojne ato e jo ti veten kur grindesh me te tjeret?

1 Like

teik it izi- kur thotë alba e jehovait! tiku do të thotë se shan qëllimisht që të ngreje nivelin .!
dmth shan që të mos shajmë! shan parandalushmërisht! e ke parasysh kur thonin (kur ka qenë tiku i ri) që femra do dru ndhe dik!!! ee kështu dhe peshku

Jes lol tejkin it izi jam duke bere. E kuptoj cfare do te thote Tori por vec ai ka mbetur nder intelektualet. I bie qe te beje mononog. Mbrapsht ne kohe nuk mund te kthehet qe te mbante diskutimin ne nivel te mire me koleget e tjere intelektuale.

Lajf iz e bic do thoshte del-ta.

autogol…!

1 Like

intelektual- tjetër kompleks i fortë i shqiptarëve! asnjëherë mësimorja nuk ka nxjerrë udhëheqës! tek ai 10%-i i njerëzve që dalin mbi turmën ,arsimimi nuk ka më shumë se 0,1 %. edhe në të kaluarën,edhe sot, figurat e mëdha nuk kanë dalë nga mësimi.

Kerkoj nga adminet te mbrojne Peshkun nga lloj lloj horri te motivuar per te prish pune. Dhe peshku, i banuar nga horra dhe gangstere, nuk mbrohet me rregullore kopshti qe kontrollon perdorimin e biberonit. Njelloj si ndeshje futbolli qe mbrohet nga 24 horra dhe gangstere nga nje rregullore qe ka per baze deninim me kartele te kuqe e te verdhe.

Asnjeni nuk ka kuptuar se ku e kam fjalen, ju jeni perqendruar tek e shamja nga nona, perdorur prej meje si figure qe ben pershtypje, por ju mbeteni tek kjo pershtypje se keni menjen vetem tek kari dhe pidhi. Fatkeqsisht jeni te bllokuar nga seksi, sekush sipas menyres vet dhe historise se vet.

Sharja eshte diçka shum me e rende se kari dhe pidhi, psh tazo nuk shan nga nena, e megjithate shkaba eshte personifikimi i sharjes ne vetvete. Njesoj ACDC, ose kapo, qe te mos i ngelet hatri boles se djathte te marlonit. Po te isha arbiter une, keta persone dilnin te paret fishek nga loja, pa i nxjerre kartonin e verdhe ku eshte shkruar parulla “ju qifte derri nonen, dhe pak e keni”.

Pra ju pirdhi se liroheni te tere duke dhene mejtime, dhe te me falenderoni qe ju kam dhene mundesine te ndiheni moralisht superiore per pak minuta me nje koment, por kurre me superiore se kari dhe pidhi. Une e kisha me adminet kryesisht - ju jeni sa per te mush rrugen e demostrates, por me duket se qekam gabuar, Peshku qeka prej hekurash, nuk ka njerez ne drejtim, ne pult te komandimit ka vetem aparate digjitale, njerez ka vetem tek dera si roje dezhurni o qemolo ha ha ha.

e pranoj qe paskam qene koqe fare, nuk i kam kuptuar kohet.