Çmimi i virgjërisë

Tingëllon si histori e dëgjuar, por që çdo herë hap debate. 20 vjeçarja Ktherine Stone nga Seattle është vetëofruar për të humbur virgjërinë me një burrë që do ta paguajë 400.000 USD, tregon CNN. Oferta bëhet tek Bunny Ranch-i i famshëm i Dennis Hofit në Nevada, ku vajzat punojnë dhe jetojnë përmes prostitucionit të ligjshëm. Por për Katherine ky nuk është një profesion, ajo jeton në “Ranch” prej disa muajsh por nuk bën seks. Ajo do ta bëjë atje

Arsyeja

Shtëpia e familjes Stone u dogj në vitin 2014 dhe për shkak se ishte e pasiguruar, familja ka mbetur e pastrehë, këtu hyn vendimi i Katerinës, ajo do të rindërtojë shtëpinë familjare. “Njerëzit thonë se duhet bërë prej dashurisë. Por unë prej dasurisë po e bëj. Dashurisë për familjen time.” - thotë zonjusha Stone për CNN. Katherine tregon se pasi të humbasë virgjërinë do të qëndrojë edhe 5 vjet në “fermën” e Dennis Hof, i cili nga sa kuptohet do të mbajë 50% të çmimit të virgjërisë.

1 Like

na rrofte ne qe e veteofruam per hic… per ideal me sakte

10 Likes

400 mije dallar virgjeria plus 5 vjet kontrat ne ferme , (edhe kjo nga dashuria per familjen.:joy:), si mjelëse e zonja… do te thote qe zonjusha i ka vizionet e qarta ! -ja, keshtu i thuhet fukarallekut lipsu !!

2 Likes

:slight_smile: :smile:

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

Te humbesh virgjerine per dashuri eshte po aq vetsherbyese sa eshte te paguhesh 400 mije dollare per te. Vecse ne rastin e dyte dhimbja do jete e embel.

1 Like

Shkabe keto metaforat mos i perserit gjekundi tjeter. Per mire ta them.

2 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Nuk dyshoj qe e ke te pasur leksiken dhe realitetin shkaba ( …wikiliks par excellence). Tjeter gje thoja une dhe s’ka lidhje me turpe. Thene ndryshe, cfare shkrove ka ngarkesen shprehese te derrases.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Kaq per sot. Diten e mire shkaba.

Po njerzit kane vdek per ideale dhe nuk jane bere pishman mbas vdekjes…

1 Like

Kush e ka thene kete me pare qe ne na kane genjyere me nje camcakize!

-ironi me idealet tona, djalosh…?!.:joy:

1 Like

Te lumte gopi cupke!

1 Like

Shkabe, mo e permend gjekundi pishinen se do te thone normal, ti i teri… :stuck_out_tongue:
Qefe, qefe kjo dynja shkabe.

2 Likes

Mund te sherbeje si reklame per kompanite e sigurimeve. Siguroni shtepine ose behuni lepurush. Interesante keto emisionet e Lises.

Per sa kohe virgjeria te shihet si “virtyt”, do lexojme te tilla gjera. Por natyra po e ben punen e vet, dalengadale po e zhduk shenjen dalluese.

Mu keto ne foto me duken si cavije te vjetra. Apo e kan qep?

Vlera e viergjerise eshte me teper biologjike se morale. Keta 400k dollarshat nuk shtyhen nga morali, ose mungesa e tij, por nga fakti qe ne thelb jane/jemi kafshe.