Countdown drejt eleminatoreve Te boterorit

I hengrem me sy :frowning: :frowning:

Si duket ka nje pajtueshmeri te Shqiperia qe harry kanes i lejohet te shenoje :grin:

Sikur te ne ketu per ibran, already :slight_smile:

1 Like

Nuk duhet te nisen me frike nga emri i kundershtarit.Gjeorgjia ne avantazh meSpanjen .ndoshta po kalojne nje jave te keqe e kosova del me fat …

Kam frike se pikerisht pas deshtimit ndaj greqise dhe gjeorgjise do te zbrazen te ne. Se edhe e kane kapur keq me kete punen e shtetesise, sikur u kemi ngrene buken.

Spanjollet jane hit or miss .Humbasin ndaj ukraines e derrmojne gjermanine 6-0?!!eshte e vertete ajo qe thua por nga ana tjater sukseset e gjeorgjise dhe greqise mund tu japen besim taneve…

1 Like

Iku dhe ky muhabet .Kismet kosova nashi …

Kosova duket mire…

Portieri i Kosoves, pjese e mafise ne federate te futbollit.

Kosova eshte pa portier.pse e perjashtuan kryesorin?

Thane se shkoi i dehur ne trening.

iku dhe kosova .pa mbrojtje pa portier.sulmuesit po harxhojne shume energji ,dikur do lodhen…Veshtire te kthehen nga 2-0.

1 Like

Nje gje nuk kuptoj se si me lojtare qe luajne be liga te forta mundemi nga Anglia me te njejtin rezultat te kohes de Shyq Rrelit ,me lojtare te kampionatit nje pjese te de cileve Partia nuk i lejonte te luanin per arsye biografie.

Ska qendru ne vend as anglezet dmth, e kane perfeksionu lojen vazhdimisht.

Kosova 0:3
Shqiperia 0:2

Nje koment nga fb: Me pas qene te bashkuar kishim humbe 0:5. :grin:

Nuk ndertohen kombetare me lojtare te mbledhur sa andej kendej te cilet takohen me njeri tjatrin vetem 2-3 dite perpara ndeshjeve, sado te mire qe te jene ata.shembull eshte psh Mohamed Salah nje nga lojtaret me te mire te planetit me liverpool por qe me kombetaren e Egjiptit nuk ka arritur asgje.Baza duhet te jete nje apo apo dy klube vendas powerhouse si ka Spanja Realin dhe Barcelonen lojtaret e te cileve kane luajtur se bashku qe nga mosha 12 vjec e kane chemistry e njohin levizjet e njeri tjatrit .

1 Like

@Alba2265 isha i takova te gjithe po si injorant qe jam ne football si njof lojtaret fare edhe mdukeshin si djem te vegjel edhe do luanin me shoket e lagjes. (e kam fjalen per kombetaren angleze)

Ne fund te dites loje eshte .si gjithmone ne bejme lojen,inglizi golat .ne krenohemi me humbjen dinjitoze ,ata me piket e fituara .

Arban pederasti ndyu edhe kete teme me te njejtin koment te cilin idioti e shkruan dhjetera here ne dite.dhe kjo budalles i duket mencuri e madhe.

mu me pelqen Peshku kshu siç eshte.
Ne fillim nuk me pelqente fare, u revoltova, kushedi sa here kam vendosur ta braktis, por nuk mundja per nje arsye ose nje tjeter. Tani e kam kuptuar se eshte i vetmi ambjet shqiptar ku mund te bej shkrimet qe kam shkruar. Kete e them sinqerisht, pa pike ironie.

1 Like

Peshku eshte tamom vendi i llomotitjeve infernale te anonimive, tëpkë si te protagonistit te “Shenime nga nentoka” e Dostojevskit. Ndryshimi eshte se jane shume anonime, jo vetem nje si tek romani i Dostojevskit; Peshku eshte nje llomotitje polifonike anonimesh. Kur te mbetem vetem une i Modhi :smiley:, dmth do te degjohet vetem llomotitja ime, atehere do te shkruhet kryevepra shqiptare.