Dinamo Zagreb - Skënderbeu dhe Milan - Shkëndija

Takja me Dajen e thane, perparsi kemi kampionatin tani per next season, nuk kane pretendime per me tej me keto ligat, e dine deri aty e kane çapin, nuk del me gje!

@Br3dharaku … Bredho, as Lushnjen nuk e mundet dot mo ?! -u binde tani qe ky Partizan nuk mund te krahasohet me Skenderbeun ! pretendent per kampion jo e jo, qesharake, por me duket se Partizani eshte ne probleme te tjera serioze . qofsha une i gabuar, por qe kur pashe ato karagjoslleqet me Bebeton, fap ma beri zemra.:stuck_out_tongue: -keto jane taktika tipike te presidenteve rondokopa, apo kokqerosa e kokecepa te klubeve ne Albanie per te terhequr vemendjen sa here jane ne probleme apo bejne pislleqe.

1 Like

o Belul, une nuk e krahasoj Partizanin me Skenderbeun dhe ta kam thene pse.
Ne do ta perseris, ta them prape: u provua dhe u denua per shit-blerje ndeshjesh (nga UEFA se te ish prej ketyre taneve, nuk denohej as 100 vjet - keta parate ndajne bashke).
Ky kokeqerosi dhe kokecepi i Partizanit e ka perseritur dhe me pare qe ato para nuk do t’ua jape kurre arbitrave ose ekipeve te tjera
Vjet ne fund kampionati, u publikua hapur mesazhi i nje mgr lojtaresh, ne emer te presidentit te Kukesit (sot mbase deputet, me duket), per nje lojtar te Partizanit ku i kerkohej te shiste ndeshjen ne kembim te karrieres se garantuar etj. Asnje nuk u denua, mesa di une.
Korca tani, fale atyre pazareve qe ka vite qe i ben, sigurisht qe ka vene para mire dhe kjo ka bere qe keta qe kane perfituar fale basteve ne pj I e te II, ne Azi e Amerike Latine apo edhe ne Evrope, te investojne edhe ne lojtare cilesore. Kjo nuk me habit. Po te me thuash se Korca eshte kjo qe eshte fale vizionit apo asaj e kesaj, keto jane pese me hich!

ti u hape shume o vlla… po pse si di une pislleqet e Skenderbeut nder vite ? -po ne po flisnim per kete kampionat, disa parashikime se kush eshte me mire, apo ka premisa te dale kampion etj. dhe per mendimin tim si sportdashes i pa anshem, Skenderbeu eshte shume me lart e ska konkurence . nderkoh Partizani, shih e shkruj…

edhe dicka. sipas meje , me gjithe pislleqet qe ka bere Skenderbeu e ka perfituar, suksesi i tyre per te mbajtur nje skuader te forte i dedikohet faktit qe kane ruajtur stabilitet ne ekip. dmth kane ruajtur nje berthame baze e te forte ne skuader , por edhe trajneret kane punuar te qete. jo si ne klube te tjera qe nderrojne nga 2 a 3 trajenere cdo sezon.

te njejten berthame ka ruajtur dhe Partizanin - jane ata lojtare qe e kthyen ne pretendent vitet e fundit. Biles, per me shume, ka dhe nje akademi dhe ekipe zinxhir qe luajne ne kampionatet perkatese.
Korca ka nderruar 3 trajnere vjet, nga Josa, te ai italiani i Partizanit, te Daja qe ka aktualisht

po Josa, ka qene nja 3 sezone ne Korce me duket, akoma do rrinte ? ndersa per italjanin nuk e di ne e ka bere nje sezon te plote me thene te drejten…

Josa ka 3 a 4 po kjo nuk dmth gje. Arsen Wenger ka vite e vite te Arsenali.
Italiani u nderrua ne mes sezoni me duket.
Dua te them qe une nuk ja di qellimin apo qellimet atij kokcepshit te Partizanit, sic e quan ti po fakt eshte se vec akademise, ai ndertoi dhe stadiumin e ri te Partizanit (se vone doli qe Partizani e Dinamo nuk kishin me stadium ne Tirane dhe se bashkia si pronare e stadiumit Dinamo (ironi e emrit), beri vetem SK Tirana.).
Une sigurisht qe dua qe Partizani te fitoje e te mos vegjetoje ne fund te tabeles po as nje ekip qe fiton sot e del ne te dyten mot, nuk dua

po domethene mor vlla, si nuk domethene ?? -ne Albanie klubet nderrojne mesatarisht 3 trajnere ne sezon, ndersa Josa ndenji 3 sezone ne nje klub. ja , ky eshte ndryshimi.
nejse, se tani po i biem njeri gozhdes e tjettri patkoit me duket… e leme ketu.