Dinamo Zagreb - Skënderbeu dhe Milan - Shkëndija

Muzaka gol per skenderbeun

gol
nga musaka

Tani ka ngel vetem Dinamo Tirana pa rraf :smiley:
Bravo tranjeri Ilir Daja. E qarte qe Skenderbeu nuk ka shkuar ne Kiev per turizem.

Ore ca ndodhi se vajta ne banjo. Pse u mefshetuan k’shu k’ta?

Bajerni i Modh Largoji Ancelotin.

Ancelotti si me qen Skraparlli per punesim fisi…kishte marre ne pune tek Bajerni ,Cunin si pergatites fizik i futbollisteve dhe Dhondrin si nutricionist

shume i pjekur ne loje Skenderbeu, vetem se gjynah qe nuk jane te kthjellet ne sulm. mungon nje lojtar goli.

ku po e sheh mo?
lere se e gjeta duke pa komentin e vjeter te zeqos lart

ne shpi.:stuck_out_tongue:

http://www.hesgoal.com/news/20688/Skenderbeu_vs_Young_Boys.html

http://www.sportingvideo.com/20170928/vv59cc565edadc62.20357042-1796829.html

http://www.sportcategory.com/c-1.html

nen/teme brenda temes: nuk te beri pune kodi box?
se une nga shtepia, ate perdor

jo jo, ben pune… por po shikoj dy ndeshje. nje nga tv, Everton - Apollon dhe skenderbeun nga laptopja.:smiley:

ah, multitasking :wink:

1 Like

Gol Skenderbeu minuta e 65

@Br3dharaku Bredho, e kupton tani pse Partizani nuk mund te pretendoje titullin kampion ? -Skenderbeu eshte shume lart dhe per nivelin e kampionatit shqiptar nuk ka konkurent !

po rri o Belul, pash zotin. Korca kish 3 vjet te pakten qe nuk fitonte me Partizanin po kampionatin e merrte. Partizani vuante me ekipet e vogla qe Korca i blinte. Tirana qe po binte nga kategoria vjet, shplodhi skuadren e pare ne ndeshjen me Kuksin a Korcen qe te luante fort javen tjeter kunder Partizanit. Ti thua jo ashtu, jo keshtu

1 Like

m’fal, ca po thoshe?

nuk ka rendesi se barazoi Yong Boys… une flas per lojen e Skenderbeut qe jane te afte te kontrollojne dhe te mbajne nje ritem goxha te larte gjithe lojen. edhe jo vetem kete ndeshje, keta ben 2 ndeshje shume te mira edhe me Dinamon e Zagrebit… qe do te thote niveli i larte i organizimit te lojes se tyre nuk eshte rastesi.

kampionatin shqiptar nuk e ndjek shume, por ndonje ndeshje tek tuk shoh, edhe Partizanin e kam pare nja dy here vjet. eshte me mire Skenderbeu vlla, skemi ci bejme… aq me teper qe Partizani kete sezon, duket me dobet nga sezoni qe shkoi.

tani, zotrote kur beri gol Korca ma permende qe eshte me mire. Dinamo ekip i lodhur ishte tani; pse nuk permend ndeshjen e kaluar?
kampionati eshte i gjate, belul bej. I fusim nje terheqje vize me urdher te trajnerit dhe ja, behemi fit per kampion

jo jo, komentin e pare fare ne kete teme, (aty ku ti kerkove linkun), e bera per lojen e mire te Skenderbeut qe pjesen e pare.
natyrisht qe do thosha dicka per golin, se ishte shume i bukur edhe me lojen qe po benin, e meritonin.
edhe ndeshjen e kaluar nuk mu duk keq Skenderbeu… por u bene nja dy gabime personale ate ndeshje, si dhe duhet te jemi te ndergjegjshem qe ukrainasit jane cik me larte ne futboll. nje humbje dinjitoze atje, nuk konsiderohet aspak turp per Skenderbeun

Mbaroji 1-1 Skenderbeu…Milan Rjeka 3-2 ndeshje dramatike