Diskutim i lirë - dhjetor 2017

ajo “replei” tregon qe une i kam IDETE E QARTA. nuk flas amulli, ku çdo broçke mund te duket si diçka e re. sido ta ndryshoj une nickun ti dhe te tjeret do te me njihni, sepse pikerisht i kam idete e qarta dhe kaq mjafton te shquhesh nga te tjeret.

komentet e mia ketu, mbajini shenim diku, se as akademia shqiptare nuk ka thene gjera me te mençura se kaq.

mbas replei-ve, me ne fund arritem ne stacionin terminal. Mbasi ti flet per ide dhe per tjetrin se kush eshte tjetri, ne fund fare flet per veten tende si superior. Idete per te cilat flet dhe percaktimi i te tjereve si inferiore, jane ne funksion te idese perfundimtare qe ti je superior, ti je qellimi i universit, edhe Big Bangu pellciti ne funksion tend, qe te tregoje se sa i modh je ti ne fund fare.

kurro loqja, po si nuk na bere nje shkrim akademik o derebardhe? Pse e le veten vetem me komente akademike?:laughing:

ate qe thashe une ne fund, dhe ti e di, e ke ne mendje pa pushim, prandaj dhe merresh me mu dhe jo me ate qe une them, sepse s’ke dijeni me shume.

ne fakt perfitoj nga kushtet. me nje tabllo te tille para surratit çdo dite, edhe ti do te ishe bere me i zgjuar ne fakt. poeti me i madh francez Charles Baudelaire, kishte ne mur te dhomes, pikturat e Delacroix. te ndihmojne pikturat e mira ne mur.

piktura eshte e dobet, teknika eshte e tejkaluar, realizem amerikan (s’po ta quaj realizem sovjetik per te bere qefin). Me i bukur, me me gusto me duket muri gri-kafe ndriçuar nga dy lampadaret dhe portretin bazorelief ne mes.

Byk fare jane poçi porcelanes, tabakaja, lene mos e pyet dollapi ne stil zdrukthtaria Misto Mame.

s’ke ti nivel me te larte se muri. pranej dukesh dhe tek postimet dhe tek sulmet qe ben me to. kë ke si synim. rrafsh me murin e ke nivelin. nejse se per mu s’paraqet asnje problem ne fakt. s’je ti qe pengon, dmth.

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fperqasje.com%2F2017%2F12%2Fatentat-ndaj-erdoganit-shikoni-si-ngrin-gjaku-presidenti-turk-video%2F&h=ATMGkwcIaFsznuryiPTwfqRQJUbwtW6Wp7kaUBi1WiR7dxBDLGUaNYnhkbyyw1O7hrMGCLKTJo8MzJGG4Wt3i8VWVLMffg4R0VD7BY_MXg7JWybyHxB2PAfp7WybVwMfndfIJ4jGr4g5pzwhDfcCskL-aGTUaZMBNVczOVq7NCbHNtX2WGQ3gV7t1YxcGbx0en5ZDtvBE1JhavyTfo1RPqtdoQNZnnOu4rIrox_JVg22QSeqIpEUNhaMsQoHC52F3dLviRpH-cPJ6Bw3hoIuSHdj847zNRoj

Hap TV me vrap per te pare mos ka hurricane. S’gjej gje. Pastaj kujtohem qe president s’eshte me Obama por Trampi.

Ja pra

Vallahi nqs do jete serioze kjo reforma ne drejtesi, gjiri i lalzit ka per te mbet pa pronare. Te gjithe ato qe kane vila do bejne sikur ua kane dhene çelsat shoket per fundjave :joy:. I bej thirrje Bradit te mos dal garant per asnji apo te jap borxh emrin e tij per ndonje vile :wink:. E them kete se e ka zemren e mire dhe vihet ne pozite.
Ps. Mund ti kisha bere thirrje dhe maksos me acdc por e di qe mund i shkuar dem.

1 Like

Atij vendi nuk ka reforme qe i ben derman, eshte i kalbur ne palce. Zoti na dhente trute e Shkabes qe te shohim plot jo goten bosh, po goten e thyer fare.

1 Like

Ka plot ai vend trima me mend te tille! Kjo eshte shpresa ime se di behet nje dite Shqiperia :grin:.

Ne fakt, per fat te keq, Shkaba eshte ekzemplar i rralle, ketu eshte e keqja e atij vendi. Te pakten te kishte nja njeqind si ai dhe atehere e vija festen ne sy dhe e beja gjumin si sheleg une, madje edhe vdisja i qete se e ardhmja e memedheut do te ishte ne duar te sigurta. Po keshtu, vetem me nje lule, nuk ka pranvere qe te vije, vetem ngrica e suferina.

2 Likes

O Arban po Shkaben e censuruan dhe e perzune nga peshku se perfaqesonte shqiptarin mesatar , s’ishte nga shtresa borgjeze qe jeton jashte Shqiperise e ben lloqe ketu