Diskutim i lirë - dhjetor 2017

Ok vazhdo,
Juve Po qeverisni shkelqyeshem.

te pakten ps s’po e fusin perendimoret ne te njejtin thes kercenimesh me xhihadistet e komunistet. eshte nata me diten.

Sic e thashe
Lum si ju qe jetoni në parajse.
E mbaruat rrugen Elbasan-Tirane,se cdo vit qe vijne gjej në kilometrin qe e la Berisha.

lol, s’je nga ata ti qe kane mundesi te levizin, e jo me te vijne vit pas viti

Per hir te se vertetes kam 6 vjet qe vij cdo vere.

Sa i përket deklaratave të ambasadorit Lu, Basha tha se nuk preferon t’i komentojë ato, ndërsa u shpreh se nuk beson se asnjë ambasador do të kërkojë shkeljen e kushtetutës. http://top-channel.tv/2017/12/13/ceshtja-e-kryeprokurorit-basha-kemi-nje-krize-kushtetuese/

nderkohe vazhdon perplasja e anti-perendimoreve shqiptare me perendimoret e amerikes.

Per hir te se vertetes kam 6 vjet qe vij cdo vere.

qesha sinqerisht me kete. lol jo nenqeshje, po qeshje me ze

Para 2-3 muajsh po luaja bilardo me ca shoke dhe njeri eshte tip analitik, i pelqejne problemet matematikore ose gjeometrike. Kur takohemi ndonjehere shkembejme probleme, une i them ndonje per ta zgjidhur dhe ai ben te njejten gje. I thashe nje problem pak te ngaterruar ate dite, me tip nisje nga pika A dhe B, shpejtesia dhe piketakimi. E pashe qe u mundua po s’e zgjidhi dhe i thashe "S’ka problem, heren tjeter ".
Sot ne mengjes nga ora 7 bie zilja e telefonit. Pa pare kush ishte e hapa dhe nga ana tjeter degjoj “19.5”. “He?” “Distanca e piketakimit eshte 19.5 km”.

1 Like

po ti i paske pas t’tana muncit e me thane e se itu e t’ka hup edhe butoni i arit :))

Keto jane problema te klasave te gjashta.

E megjithate ti nuk i zgjidh dot.

P.S: Sapo ke hyre ne peshk dhe postimi yt i pare eshte nje koment negativ per te treguar qe ti je me i zgjuar se dikush tjeter. Sikur nofka jote te mos mjaftonte per te krijuar nje pershtypje te pare, ky koment e plotesoi.

1 Like

Ke krejtesisht te drejte per negativitetin qe shfaqa e s’mund ta mohoj, thjesht s’i rezistova dot kur quajte probleme te ngaterruar nje te klasave te gjashta.

Une nuk e shtjellova problemin fare, keshtu qe s’ke si te dish detajet e problemit. Per me teper qe as qe ishte ky thelbi i muhabetit.

aaa u shujten dhe ketej qokollataaat …
ske cfare i bene , perfundoj qfaqja sa shof !
jo per tjeter por isha mesuar qe mes banaliteteve dhe hatembetjeve ne ego (qe nenkuptohej ),te lexoja e lexoja qe te nxjerrja ab und zu perla mendimesh pos moderne filozofike dhe vokabular shprehjesh nga gjuha albaneze …

p.s.
a te largohem une nga ketu apo deri pas festash ju po filloni prap shkembim qokollatash …?

Gjithmone e kam ditur qe midis Tikut dhe Xhardines egziston nje ndjenje e fshehte qe ndoshta as ata te dy nuk e kane ditur…dhe nuk zgjati shume , vecse 5 vjet dhe ndjenjat e akullta brenda tyre filluan te shkrihen , mund te perfundojne dhe ne Altar :slight_smile:

1 Like

Dafne nuk thuhet " u shujten dhe ketej qokollatat " por " plasen dhe ketej cokollatat " :smile:

nese merr shkas nga postimi im , te sqarohem qe une aludova ne idilin qe me prezentonin ne shkembim kembim mendimi meditiv … ,

Jo jo, jane lojra fjalesh, biles tani e tutje lidhja do behet me e forte.

Mora shkas dhe perforcova mendimin tim , mund ta quajme dhe shtytje.

Ka qene lidhja por u desh kohe qe ne ta kuptonim , kshu eshte Tiku , nganjehere i padeshifrueshem .

djema, une po shtrihem tani i qete te flej, se me ne fund edhe i Modhi e gjeti dashurine e vertete :yum:

1 Like