Diskutim i lirë - Gusht 2017

Ore une nuk i boj reklame librit, por kur me del ne shteg, une te “qelloj” me nje nga tezat e VQ :grinning:
Pastaj edhe pakez reklam ti boj, kujt iu prish puna, njoni thote; na çau b… , po mire me, mos te vrava gjo, a mos te ofendova gjo se e permen ngaiher si padashur :smiley:
Jo po vjedh publiken, jo-po vjedh zemrat :yum: ehh ç’na ka gjet.

2 Likes

gjembi gricet me te gjithe prandaj ka zgjedh ate llagap. nuk kapet vetem me pjerin. pjerit mesojini te hape nje llogari ne facebook dhe atje mund ta arrije suksesin neqoftese publiku ja pelqen vepren. po ekonomistet jane kara dhe kur jane te njohur boterisht, e jo me ata te panjohurit, ka thone nje kritik i panjohur vete.

Epo kur u bo dhe ky te thote … Yes, But … qe shkrimet e tij sjane as per nivel 8 - vjecare

Pjer po e gjete dot ate pyetjen e Blendit te ajo tema tjeter “kush kush kush” ke nje shishe vere te vjeter.

2 Likes

kuRReshtarti me RR te forte them se ka te drejte ketu … avash me kete Yankee se na e perzjeve pak barkun

zeqo jepja blendit veren, te marri pak guxim e tu bej pyetje politikanve, se ngeli tek emisionet e muzikes dhe te librit.

Duket qe ti e dije me kohe kete kerkese te Pjerit, prandaj dhe doje ta kishe pjese e treshes me Zeqon :smiley:

1 Like

Pjer- Pse nuk i ben pyetjet keto dhe BS i transmeton ne radio. Psh, thote, nje shoku im do t’ju pyesi ju o politikane.

rr - ne ja kam vene me qellim sepse KURESHTAR do te thote KURRE HESHT, apo mos me qene kurre ne heshtje po te jesh i terhequr gjithnje nga diçka. dhe KURRE eshte me 2R dhe jo me 1. a kupton mer piseveng.
titullin akademik duhet te me japin vetem me kete zbulim.

1 Like

Jo me jo…po te shofi ene ai fale Zeqos i cik Pjeshke me sy…apo mos i bo alergji pushi e na shkruan VQ 2.0 e ku te futemi mbasanej…

1 Like

Ki kujdes se sa te shohe mikrofonat tuaj gati per filmim do jua kape nga duart e s’do t’i leshoje pastaj, vetem e vetem te dale ne video.

1 Like

Gaia e dashur, s’ke qene e vemendeshme ne mesim, kur kam shkruar tek nje nga tregimet e mija ku Blendi me thote; S’kam hallin e Ligorit, por te drejtorit, qe donte te thonte se nuk mund te bente intervista e pyetje pa kaluar ne redaksi e tek ata lart te rtv se tyre.
Une se kam problem, i jap pyetje e material plot Blendit, por kam frike se ai ka frike ti japi :grinning:

pjeri do te shikohet, te njihet nga te gjithe shqiptaret se kush eshte dhe çka bere, dhe jo te pyese politikanet ne radio. eshte ne rang me te larte se politikanet qe shumica tyre, s’do te jene autore kurre.
po juve kam pershtypjen se nuk e dini akoma se ç’do te thote te shkruash nje veper, aq me shume qe prek makro ekonomine dhe nuk eshte vjershe dashurie, apo e llojit.

1 Like

Pse nuk i ben pyetjet ketu? Edhe PPU media eshte.

po kush do te pergjigjet, politikanet qe une iu drejtohem, apo komentatoret, apo juve e dashur.

Po ne radion komericale, muzikore Club FM 100.4 kush do te pergjigjet? Pronari? Kjo nuk eshte radio ne nivelin tend Pjer, merre me mend, emrin zyrtar e ka Klub Muzikor Sh.A.

1 Like

duhet te jesh i njohur plako, apo dikush te shohe interes tek ty, ndryshe kurre nuk do te ftojne. te ftuarit i japin vlere emisionit po ashtu si mund edhe te perfitojne prej tij, apo thjesht ngaqe emisioni i paguan ata pranojne te shkojne (Xhordani nje basketbollist i njohur e kishte intervisten 15 000 € minuten psh, po mos ta paguaje me kete çmim ai s’denjonte fare te te hidhte syte, bile ti se takon dot se tjetri ka manazher personal. ka Rita Ora manazher personal). pra eshte Bashke Punim, fitojne te gjitha palet nga ky, ndryshe s’ecen.

S’dihet nese eshte Arian Cani lexues i peshkut , se do e kishte ftuar menjehere te Zone e Lire

Pjer, vetem studios se Arian Canit qendroji larg.

Pjeri ka arritur ate qe s’i ka shkuar ndermend askujt me pare; gershetimin e disidences me makroekonomine ne nje liber. “Go figure!” qe thote amerikani.