Diskutim i lirë - Gusht 2017

Po ti s’po flet me intelektualë shqipkarë, po flet me profesor amerikon me 2PhD, kimi dhe matematikë, dhe 3BSc, aerospace engineering.

Mua sapo më detyruan të bëj diversity training. Të hapin trurin, të heqin mendimet prapanike dhe të vënë mendime në linjë me vijën e drejtë të partisë. Ç’bëra unë për të merituar një nder të tillë? Një studente kishte një t-shirt me diçka të shkruar në të. Unë bëra 1 shaka 100% pa zarar. Ajo u ankua. Për shkak të shakasë sime ajo shkoi prej straight-A student në straight-C student. Për këtë arsye më pushuan nga puna, ankesa e parë në 3 semestre. Vari leshtë ta zgjas më shumë.

wtf? Shiko me ca vrromash e kemi furnizuar ameriken mer zot

Dr. Toli. “If chance brought about for me to live in Serbia, I would have no problem whatsoever to become a proud Serbian. For example, I never became a proud Albanian. Part of my erratic movements in Europe are explained by the fact that I would do what it takes to avoid Albania. I wouldn’t become Arab or Muslim either.

Dr. Toli revealed:“I am of Christian Orthodox birth, and have been baptized Christian Orthodox in the Russian church of Bologna, Italy, in May 1999. I carefully chose the date to coincide with me expressing sympathy for the Serbs against Albanians at the time of the bombing.

Po mirë, u mbaruan burrat e mirë si ti dhe s’ishte plotësuar numri akoma. Duhen dhe ca vrroma si unë, jo të gjithë patriotë mendjehapur, qytetarë të botës si ti. Prishet lezeti.

Ti je nje kokerr gomari. Cudi si paske ndenjur aq gjate ne pune. Sidomos me ate anglishte te cale. Tipike e nivelit te ulet te trurit, qe nuk meson dot nje gjuhe edhe pse rri me vite ne ate vend. Imagjino sa dobet te punjojne neuronet.

O @ACDC. shiko cfare ndyresirash te bashkohen

> In order to inflame the US internal opinion, it was claimed that half a million Albanians are missing the headcount. It was implicit that they might have been killed by Milosevic. Why would he? Also, the cases of abuse, like 42 killed Albanian civilians, were indeed 42 KLA thugs” says Dr. Toli.

Ja cfare bejne refugjatet tane andej, se thone qe i sajoj une.

Me nigjo mue se prandaj me therrasin te Lebetitur…
te Cmendurit, te lojturit dhe te dalet nga Fiqiri nuku eshte mire te vertiten ambjenteve universitare apo kampusve per te miren e tyre. Tradicionalisht ne tipat si ty ne Vatan i mbyllnin a ne shtepi a tek 5a. Gabim benim…por edhe tua vesh cupave te kollegjit nje tip si ty Dhaskal eshte gjithashtu krim. Ato Phdrat kallu flaken e bli ndonje barke a ndonje ferme qe te paqetosh veten tende …por larg njerezve per ca kohe…

3 Likes

Ketu fshihet lepuri.
Obama me halet e tjera para tij as qe mendohet te benin hapa te tille.

10 vjet profesor, do bëhen dhe 20, po s’ndërrova unë. Anglishtja ime? Shumë e pasur. Kam ca theks. Flas 5 gjuhë, po mësoj rusisht, e gjashta. Dhe po gërryej llucë me intelektuala të hatashëm si ju.

TironcoLebetit, këtu duhesh ti që i jep drejtim me partishmëri të plotë.

profesor, po te kritikon shkaba nivelin e anglishtes. Se qe ta dish zotrote, shkaba e ka mesuar fale liveleakut dhe dihet qe liveleak ka komentuesit me te formuar. Aty shkaba ka mesuar edhe c’jane “lol” e “rofl” e shume te tjera.

Tani, te pytjet serioze: ja hoqe trurin kesaj Olges kur te intervistoi? mos me thuaj qe nuk u impresionua nga “gradat” e tua se ate nuk e ha njeri

3 Likes

Br3dharak, e çmoj që ka shqipTarë sagllam si ti. Burrat e vërtetë, ata të vërtetët, s’tregojnë ç’kanë bërë me thembrat. Vetëm çunakët e pamartuar dalin në shesh dhe u thonë të gjithëve “sot pashë pill. Çudi e modhe.”

Shqiptare sagllam vertet, mbroni miloshevicin e shani shqiptaret. Puthuni tani se nje turi keni. ncncncn dhe thone pastaj qe i sajoj une.

1 Like

Hmm na u bene dy koka tani ne peshk. Pjeri dhe Toli. Nje shishe vere te shtrenjte fare do e jap kontribut vet, vetem qe te ulen keta te dy ne nje tavoline per nje Interviste te Madhe.

3 Likes

shkabe, shko ne dhome se profesori dhe ne do bejme muhabete te rriturish. Pi qumeshtin dhe laj dhembet para se te flesh!

1 Like

Tre, me gjithe bredhakarin qe e paska aq per zemer ngaqe u puqen idete.
Megjithese Pjeri s’ka lidhje me keta. Pjeri te pakten mendon se si ta permiresoje Shqiperine.

mos ta vulgarizojme biseden, profesor! kush permendi seks? pyetja ime ishte a u impresionua Olga nga cv juaj e pasur dhe si e shprehu?

2 Likes

JPS, e kupton sa i mjere je, Tolia dhe ti, jeni ne Amerike, aty ku nuk fuksionon llogjika por emocioni, une jam ne Europen e ftohte, aty ku fuksionon llogjika dhe shum pak emocioni. Ti s’ke si ti kuptosh keto gjera, pikerisht se jeton aty ku jetojne gomeret. Me thuaj me ke rri te te them se kush je, thote populli.

1 Like

shkabe, sinqerisht mendoj se me bredhin thjesht grricesh kot … jam i bindur qe ne jeten e vertete do te pelqente shume … duket tip babaxhan. Dhe mos e fut ne te njejtin klas me profesorat. Ai thjesht ka respekt per ta por eshte njeri si une dhe ti, tokesor me nje fjale.

E pra e, dhe Tolit te Serbise shume babaxhan i duket. Dhe e ke gabim. Une s’i hedh as qurrat, jo me te gerricem. Eshte ai qe me rri si tum kepuce.

:thinking: Po pse o Pjer pergjigjesh keshtu? Une ti shaj ato tregimet por per nga ekonomia kam rrespekt. Deri me tani si me te pregatiturit ti dhe Toli dukeni ketu ne blog. Ne te tjeter 99% te kohesh thjesht cajme drrasa.

2 Likes

Po, po. Dmth. Burrat si unë janë të rrallë dhe s’të kthejnë as xhevap për t’i dhënë më shumë gravitas vetes së tyre. Një kompliment që më bëjnë studentët është se është shumë kollaj të më flasësh mua, në dallim nga profesorët e tjerë. Kjo sigurisht ka dhe të metat e veta.

Ajo u habit, dhe më 2012 unë sapo kisha flluar inxhinjeri aerospaciale. Në fund të 2012 fillova kimi. Atëherë mendoja të bëja 1 doktorat në inxhinjeri që da kisha mbaruar. Më shtruan tapetin e kuq në Vanderbilt material science. Përfundimisht vendosa që kimia kuantike është më intriguing.

Shife si i jep kokës ky tipi rreth 0:45. Pastaj shife tek 0:55. Ky më quajti gjeni. Më pranuan të flisja në 1 konferencë më të madhe, s’vajta dot se kisha 5 provime javën më pas. Kësaj radhe, 2017 s’më pranuan në këtë konferencë sepse tanimë i dinë pikëpamjet e mia kundër gjenocidit të të bardhëve prej çifutëve.