Diskutim i lire - Janar 2018

America First!

whirpool qenka marke amerikane lavatricesh? kane lavatricet me vrl

Ka me keq se mallrat kineze,po ta marresh nga cilesia?

Ka kineze e kineze. Ka dsa marka kineze, jo pajisje kineze pa emer, qe jane shume te mira. Ne Kine telefoni me i shitur 5 vite me pare ka qene Apple, pastaj renditej Samsung ne vend te dyte. Ne 2017 ishin 6 telefone kineze te paret dhe pastaj vijne apple e samsung. Une dhe nje shoku im bleme telefona 2 vite me pare. Une Lenovo, ai Xiaomi, dhe na kane ecur te dyve shume me mire se ata qe kane iPhone apo Samsung. Iphone doli qe u ngadalesoka me vetedije, ndersa SAmsungut i merr fund bateria shume shpejt, (kur nuk u shperthen). Keta kinezet jane si diten e pare edhe sot, si une ashtu dhe ky shoku.
Po ashtu kaloriferet, meqe ra fjala te shtepiaket, e meqe kam shembull konkret. Kam blere kalorifer kinez ne vitin 2007, e kam ende dhe ngroh si diten e pare. Im ate bleu zass gjerman iu prish per nje vit.

1 Like

Pinoku nuk eshte me rehat. Aq me teper qe djali i tij ka me muaj qe nuk eshte kthyer ne Shqp. Ja te shohim ketej nga llozha jone shfaqjen tragjikomike me shume akte Armiku te vret i yti ta fut!

bravo, edhe nje tjeter shembell i kryedyfeloritetit eros-thanatos (fut-vret).

Kryetari i Partisë Komuniste Lushnje, anëtarët i PS për KLP e KLGJ

Kozma Jano nga rradhet e avokateve, nga dokumentacioni qe i eshte fshehur opozites, rezulton, se Kozma Jano i datelindjes 1956 ka qene bashkepunetor i sugurimit te shtetit me pseudonimin “Telefoni.”

Kozma Jano ka qene kryetar i Partise Komuniste dega Lushnje dhe ne 2011 ka qene kandidat ne zgjedhjet lokale ne listen e keshilltareve. Kjo e dhene eshte ne faqen e KQZ.

mire kryetar i PK Lushnje po paska kene edhe fuks-5 lekesh.Po pse me keta lloj llumrash do behet reforma ne drejtesi …o zot o zot Vettingu do bëhet nga persona të dënuar dhe ish-sigurimsa

qyqja, edhe polic edhe kalec. .

1 Like

nuk e kuptoj , pse shkruhej origjina sociale …? ( i varfer )
A nuk mburrej xhaxhi qe kishte zdukur diferencimin e klasave ?

Kapo paska qendisur Meroja nje karte per shokun komandant. E lexova rastesisht duke pastruar boren para shtepise…

flitej per origjnen sociale te para clirimit. . te kishe nji origjine te tille, i varfer, shume i varfer, pocaqi etj ishte krenari deri nga fundi i viteve te tetedhjeta

Aha !
pika i rent atje dhe ne varr ku eshte , ( Amin ! he , e nema me gjithe shpirte dhe pse nuk jam besimtare) Me gjithe ato idiotesi te quajtura kauza proletariati qe e cmendi dhe tjetersoj nje popull te tere per 50 vjet e pasojat dhe 50 vjete qe vine do ti vrehen …

1 Like

I varfer e ka fjalen per orgjinen e familjes para 44 …Ishte krenari te ishe bythgrisur …
Te pasurit i kishin pire gjakun te varferve :wink:
Erdhen komunistet ne pushtet dhe e ushqyen popullin me luge floriri siç premtuan …:stuck_out_tongue:

…kjo oshte vertete gallate o burre e nuk te bon pershtypje fare rasti i atij fuksi 5-leksh sepse ne kur ke nje president hajdud me ze dhe figure,Ministri i fundit i diktaturës, funksionar i lartë partie i PPSH sot është kryetar i Kuvendit, Hetuesi i diktaturës sot është ministër i brendshëm. Dhe te impresionohesh nga Nasi Gjymi i Lushnjes që ka qenë bashkëpunëtor ? no way…

Kapo nuk jam impresionuar fare, sugjestionimin ia kam lene popullit komunist antikomunsit vetullngjit shpatullgjere dhe paqafe!
Ajo qe te solla siper eshte per te ilustruar se çfare kane bere ne keto 25 vjet keta mfs me dosjet e sigurimit ( dhe jo vetem). I kane patur te gjitha mundesite per ta pastruar shtetin dhe shoqerine por nuk kane levizur as gishtin, dhe kete me vetdije te plote. Perkundrazi, keta ish sigurimsit, spiunet ordinere, gjithe ate llumin e manipulueshem lehetesisht e kane mbajt afer, perdorur bile dhe promovuar ne te gjitha strukturat e shtetit.
Megjithate ka shprese. Ne 27 janar luli i vocerr milioner bashke me monalizen first lady do hedhin ramen ne lane dhe poplli do filloje te haje prape fasule me thase, miell, makarona dhe here pas here edhe ndonje dore euro kur te shkojne te votojne.

1 Like

:joy::rofl::rofl::joy: Po pse o njesh veten e tyre do pastronin?

2 Likes

@B-O-H-I-C-A so much winning!

Ylli i Manushaqes

dafne nuk eshte nga Republika e shqiperise dhe nuk i njeh personazhet e teatrit te kukullave.

1 Like

Hallall gjembo. Touché thote frongu :grin: