Diskutim i lire - Janar 2018

Hollivudi nuk eshte detyrimisht pike reference.

2 Likes

Se Hollywood zoterie…

Gjithe e me te mira lajmet nga Ballkani.

1 Like

shqiptaret kane votuar Trumpin andej. Kujtojne se trump do te kapej vetem me zezaket e meksikanet. Kujtonin se e kishin turirin me te paster se ata.

Shkaba po qe ka turi te paster.

Kjo ska te beje fare me Trumpin por me gjykatat.
Nje kusheriri im u debua ne 2010 kur ishte Obama president,pas 18 vjetesh qendrimi ne SHBA.
Humbi gjyqin dhe nuk kishte politikan qe i bente derman.Thjesht i shkuan ne shtepi para se ta perzinin u solidarizuan me te dhe sot ai ka 8 vjet ne Shqiperi.
Dy femijet qe ishin shtetas amerikane(pasi kishin lindur ne SHBA),qendruan ne Shqiperi derisa mbushen 18 vjec dhe erdhen ne SHBA.

Ke te drejte qe ka qene gjykata qe ja ka refuzuar kerkesen per azil. Nderkohe, enforcement eshte ne dore te ICE.

He has been trying to gain legal status to stay in the U.S. and was previously allowed to stay on a humanitarian designation because his wife, Flora, has multiple sclerosis. But in October, ICE ended his humanitarian status and ordered that Rranxburgaj be deported to Albania on Jan. 25.

Enforcement do ta beje nje dite ,ska nga ja mban.
Keshtu ja bene edhe kusheririt tim.
I thane nese largohesh pa dhune deri ne dt 20 mars mund te vish pas 10 vjeteve,nese te marrim ne me force, nuk vjen asnjehere.
Natyrisht ai zgjodhi te paren dhe iku ne 18 Mars.Megjithate i shoqeruan deri ne Rinas, ku ja u dorezuan autoriteteve ne Shqiperi.

Ja ne kohen e Obames, babait te dhemshur te emigranteve, ndodhi kjo…

Nuk e di pse po permend Obamen se s’po e mbron njeri.

Ajo qe dua te them eshte se keto raste skane te bejne fare me presidentin në detyre.

Presidenti ne detyre jep urdhra ICE.

Sic ja dha Obama per kusheririn tim.

Many accused the government of giving him special treatment at the same time President Obama is deporting record numbers of illegal immigrants.

But Shapiro said Onyango Obama was eligible for a green card under federal immigration law because he arrived in America before 1972 and had displayed “good moral character.” The judge said the 69-year-old paid taxes, volunteered in the community, and was a “kind and decent” person.

Edhe njehere, pse po me pyet apo po sjell obamen ne kete bisede?! Kush eshte president tani? Apo cfare po behet tani eshte policy e mbetur nga obama?

Kur s’e ngrejten edhe kete per bythe ta kishin perplas me nai rronxe mali anej nga ka ardh, ka te drejte me kakaris katunari.

Sipas ligjit qe kerkon te sjelle trampi, edhe ky s’do vinte dot me llotari. As familja s’do i vinte dot me bashkim familjar.

Yeah, por pervec cilesive te mira qe ka populli yne trim dhe punetor si psh xhelozia per njoni tjetrin, mburrja e hapja bythesh pa fund, eshte edhe hipokrizia. Cdo gjo qe kane, I kane nga reformat sociale fale demokratve, por bilbilosin ne favor te nji klouni cirku qe do I kishte trajtu si shit-hole qe e meritojne se jane. Por, hej : ’ we got ours ", apo jo ? C’i q…tomen te tjerve. Jam I lire te kakaris si te du. Free country.

1 Like

I approve this message because I made it. Very happy with me. I rock …
image

1 Like

Pikerisht hipokrizia me shqeteson me shume se te gjitha (se pastaj arbanasi me fut ne grupin e majte). Kalojne lumin vete dhe bejne si “amerikon i vjeter mer jahuuu”. Nderkohe qe nuk kam dyshim qe i kane shfrytezuar programet sociale me keq se vete amerikanet e lindur ketu. Nuk mund te gjeneralizoj por gati te gjithe shqiptaret qe kam patur rastin te takoj apo te perkthej per ta me kane thene si kane shfrytezuar programet sociale. Une, jo per mburrje por thjesht informacion, nuk ja kam shume idene. Ata mjeshtra te gjithe, dine te gjitha hilete dhe une s’e di qe ekzistojne vetem i mesoj kur me pyesin te perkthej per ta.

1 Like

Democrats growing a pair? :joy: Kur kane patur ndonjehere qe t’i gjejne tani?

1 Like