Diskutim i lirë - Mars 2019

Rakipllari: Protesta e sotme “basti” i fituar i opozitës :v:

Ky tipi ka nje foundation, e ben kurse anglishtje e diploma online. Per te jetuar ben inflencerin/ humoristin ne instagram.

O ed rama o pall kari…

te del me diskutime politike ne rrjetat sociale! :slightly_smiling_face:

Sigurisht qe eshte shume e veshtire të rihapesh nje proces gjyqësor. Ajo dihet. Por e pamundur nuk eshte.

Ajo qe të bën pershtypje eshte fakti qe Shkerdheni eshte vertet i biri i të atit: sulmi si forma më e mirë e mbrojtjes (ka hapur proces në Floride kunder autorit amerikan të nje libri!) :

1 Like

Serbi:

Në muajt e fundit ne po kërkojmë vetëm një gjë – që organizatorët e protestës të lejohen të flasin në televizionin shtetëror, tha Bosko Obraviq, lider i partisë Dveri.

Shqiperi:

1 Like

O kapoooooo e rrëzuat edvin kriminelin atq udhët:stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye: apo e latë për muajin tjetër???
ça thot djali i fahriut? kur e keni lënë se gjith mileti nga ju po i mban sytë!

Pse i dalin tere shoket kunder ed diarrese? A thua i kane inatin?

ndersa te tere jo-shoket i dalin pro Edit

ec e merre vesh boten,

mister…

Kur s’te do Amerika dhe Evropa, kot mundohen PDhi dhe Lulthimja, sado te doje Putini.

Padia e Shkelzenit ne amerike ne 2017, lobimi i Adriatik Llalles ne Kongresin amerikan, edhe te tjera levizje potenciale qe s’i dime te monstrave abuzive te pushtetit tek ne, do jenne levizjet pas skene te shahut politik per t’i dale para SPAK-ut. Jane te kalibruara drejt e ne fokus, zhvilluar ne zemer te demokracise boterore, gjykates amerikane. Parane e vodhen qe t’u sherbeje ne dite tehallit si kjo, jo cdokush e ka krahun e gjate sa te hape gjyq ne amerike kunder nje amerikani, biri Shkelzen Berisha po.

Demokracia ne asnje menyre s’eshte shoqeri perfekte, por kjo s’do te thote se e pranon qellimshem imperfeksionin e saj saqe ai te argumentohet pozitivisht ne debatet e drejtesise, demokracia nuk eshte sistem pa moral. Te kjo e fundit duket se jane pak ne konfuzion ne ‘familje’, ne PD, por dhe ne media, me c’tregojne tentativat e tyre per ta sfiduar sistemin (jo Edi Ramen, ne mos po si perfaqesuesin primar te sistemit ne shtetin shqiptar).

Ata qe ste njohin mund te shikojne nga larg, e genjehen nga e vikutimizimi qe i ben vetes.
Por nje njeri qe indalin shoket kunder, nuk me inspiron shume. Ne rastin me te mire, ka zgjedhur shoket e keqinj, qe perseri flet per njeri me mangesi.

Usa e Eu ste duan as te miren e as te keqen, ata thjesjte sduan te degjojne me emrin e albanistanin in giro

O je gje e trashe, o ben vete; ndryshe nuk di se si ta justifikoj kete insistim per te me faturuar gjera qe nuk i kam thene. Ne asnje moment nuk kame thene “krimi ishte kundra ideologjise asgjesuese”.
Thash: “Fatkeqsisht reagime ekstreme kundrejt nje ideologjie asgjesuese.” Njerez si ky nuk dine te ndajne besimin, nga feja e nga ideologjia, dhe inatin qe kane me ideologjine ja nxjerrin edhe njerzve te pafajshem. Edhe ti, si autori nuk dike te ndash ideologjine, nga feja e te dyja bashke nga besimi. ideologjise i intereson kjo perplasje civilizemesh sepse vetem ashtu mund te realizohet e plote e te justifikohet, dhe jane jo pak njerez qe i fryne ideologjise.

Ca me tej ku e pe “islamofobine” time? Perse perdor fjale qe nuk ja di kuptimin? E kuptoj qe eshte me e lehte te behesh dele e te etiketosh sa here qe nuk ke fuqi ti pergjigjesh nje argumenti qe nuk te shkon per shtat, por ske te drejte ta besh me mua.

Nese ke pyetje, beji; por mos merr guximin te me faturosh ide qe nuk i kam, e komente qe nuk i kam bere.

E para e punes Edi Rama nuk ka shoke. Nese nuk ke kuptuar kaq gjer tani per kete njeri, nuk ke kuptuar asgje per kete njeri.

E dyta, Per Ylli Rakipin thu? Po me te dal kundra plehera si Ylli Rakipi duhet te jete moment krenarie per cdo njeri normal.

1 Like

Peshku, pse te eshte ftohur formati?

e zgjate ca, shkurt e shkoqur them une, shihi punen mos i shih gunen

cica qe gju me thika:

beni si them une, por mos beni si bej une - Marloni (ne TV pra familjeve me kalomoj ul ne divan).

Mudbound. Plus ca shkronja.

Shtese: Shume dakord me shkrimin ne pergjithesi vetem se ben nje gabim ne krahasimin me shancet e te vdekurit nga sulme terroriste islamike. E bazon besimin ne aktualitet por nuk tregon te verteten se aktualiteti eshte rrjedhoje e punes gjigande te sherbimeve sekrete per te ndaluar sulment terroriste.

Ndryshe jam shume dakord qe e njejta pune duhet bere edhe per te parandaluar sulment e ekstremeve te tjera.

Ne ate kohe pershembull, pas 9/11 jane hapur si kerpudha “kafene shqiptare” te sponsorizuara nga shteti per te kaluar ne sit komunitetin mysliman shqiptar. Jo pak kane perfunduar ne pranga ose jane konvertuar ne informatore.

Ti je ai i te derdhevme te spermes ne fytyre femijeve ne divan? Vazhdo tutje.

1 Like

Nuk e ke kuptu ‘mesazhin’: venia perballe me Serbine ishte për të kuptuar se në Serbi luftohet ENDE për liri shtypi.