Diskutim i lirë - Mars 2019

si te vdese k.ari e te leje p.idhin vetem ne kete bote mizore?!

tani me verte, nuk e kuptoj se çfare gjeni akoma ne kete menyre diskutimi per politiken? Kjo menyre ka vlere vetem si çfryrje e ankthit ekzistencial personal, dhe lehteson vetem per momentin si droga, se pastaj ndjehesh me keq.

Ndersa une kam per ta rruajtur kur te ikesh ti nga kjo bote. Dhe kam per ta rruajtur taze. A u pjerdhsh me shume se c’je pjerdhur nga trute o Ka.r-ent

O stal ,po ai eshte per kombin e tij sllav o burr i dheut! Apo shumkulturalizmi njeh per komb shtetin??

Ke te drejte ArKar!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot “zhdukjen” e dy drejtoreve ne Lezhe.

Duke iu referuar postimit te qytetarit dixhital, ai shkruan se drejtori i Ujesjellsit dhe ai i Kultures se ketij qyteti jane ne burg, pasi akuzohen se kane vjedhur banesen e yllit te Realit, futbollistit te njohur Benzema. :joy::joy::joy:
…“drejtor i Kultures” o bole o bole… i falet ketyne, sepse ai tjetri ishte me PHD dhe vodhi brek per grun ne supermarket jo keta copa alabakesh

Ai popull ate koke ka,ate feste duhet ti vene.
Ka 75 vjet qe voton te njejtet dhe pret rezultate te ndryshme.
Ky eshte perkufizimi i idiotllekut.

http://www.gazetadita.al/rigjykimi-i-dosjes-hajdari-ne-shkallen-e-pare-me-trup-tjeter-gjykuese/

Hajt per hajer ishallah! Te terheqe kemben zvarre dhe kush ka bere zullume mos e pafte me driten e diellit pervecse nga dhoma e ajrimit.

Pse iku ne arrati,per 20 vjet kur ishte I pafajshem ?pse sulmoi RTSh ne 14 shtator kur e dinte qe vrasesi ishte dikush tjeter?
Jo cdo bandit qe kthehet kondra berishes eshte burre I mire.

Ky eshte si puna e atyre mafiozeve qe llapin per bosat kur ju kap FBI koqet fort me dare dhe rrezikojne ta kalojne jeten ne burg. Thjesht pse hap gojen Izeti nuk e ben burre te mire, ka haqe per te lare dhe ai, po cdo deshmi do prova. Ishalla nuk peson ndonje aksident ne burg.

1 Like

Mua me duket se duan te manipulojne sistemin.meqe fatmir haklaj ka vdekur ia hedhin te gjitha fajet atij .kjo nuk e ndryshon ligesine e berishes qe e perdori si sebep per te djegur tiranen.

http://www.panorama.com.al/e-gjora-dite-e-veres/

Mor po si Izeti, si Mero, ne njefare menyre e kuptuan se cfare mostre ishte ai te cilit i kishin sherbyer. Po c’tu besh idioteve te lindur e te pasherueshem si Ka.r-enti.

Qr, 128 parti ne Shqiperi.

Ku eshte ai komunisti berishian me mbiemer kapedani, se ai ka qef te ktheje ate nga prapa e t’i haje sa krahu keto deklarata

Ministrja e jashtme e Frances ja ka vene emrin maces “Brexit” se mjaullin me ze te larte qe te dale nga dhoma dhe kur i hap deren, nuk del. :smile:

Ke te drejte ArKar.

E di pse te thashe qe je idiot i pashprese Karento? Se ty as ndryshimi i punes nuk te ben derman. Perkundrazi, te keqeson. Ja per shembull, nderrove pune, votove per Trapin. Tani ti mund te thuash, epo trapi per Trapin do votoje. Jo mo se nuk eshte ashtu. Se ja ka burra te mencur edhe ketu te Peshku qe jane me Doktor Trapin ne Shqiperi dhe me Trapin ne Amerike. Ja kjo eshte pyetja njemiliondollareshe. Si eshte e mundur nje gje e tille? Se nga idiote te lindur si ti pritet, qofte edhe pa ndryshuar pune.

Supremacistet e bardhe jane nje kategorie dhe te bardhet jane kategori me e madhe: ka komunsite te bardhe, anarkiste te bardhe, pacifiste te bardhe, etj. Nese disa kryejne vrasje ne emer te races se bardhe, eshte krejt e pershtatshme t’i quash supremaciste te bardhe dhe te denosh frymen prej te ciles inspirohen.

Duhet te kuptosh qe njerezit me (te pakten) inteligjence mesatare dine qe Ted Cruz* apo Paul Ryan nuk jane supremaciste te bardhe ose qe AOC dhe Rashida nuk jane xhihadiste.

Duhen te ulesh letrat acdc. Kaq shume indinjim per kot.

*Ndoshta jam gabim per te. Kisha ne mend Marco Rubion.

I akuzuar 3 here per vrasje gjykata e le te lire dmth ia nxjerr hasmit ne shteg.
Jurgen Kurti, 26-vjeçari që prillin e vitit 2016 u bë i njohur për vrasjen e babait të tij është vënë sërish në pranga për vrasje.

Si i akuzuar për vrasjen e babait të tij, Jurgeni përfundoi në qeli, por Gjykata e liroi disa ditë më vonë duke e lënë në arrest shtëpie.

Ai u arrestua pas vrasjes së të atit Artur Kurti, të ndodhur më 4 prill 2016, ndërsa u dha arrest me burg për dajën e tij, Leonard Ristanin, që mori përsipër autorësinë e vrasjes.

Një vit pas kesaj ngjarjeje ai u akuzua për vrasjen e pronarit të një picerie në Durrës, Agim Arapit.

Mirëpo, 1 vit pas ngjarjes tragjike që i mori jetën babait të tij, ai arrestohet sërish për vrasje. Ai është arrestuar së bashku me vjehrrin e tij, Konstadin Ekonomi dhe vëllanë e tij, Kujtim Ekonomi për vrasjen për motive pronësie në Durrës.

Dikur menaxher i vip-ave, Jurgen Kurti do ta shikonte qelinë për herë të dytë, per tu liruar serish, deri mbremjen e sotme.