Diskutim i lirë - qershor 2017

Opo lere cinizmin e patetizmin, po shko mblidh ndonje plere, fshi ndonje shkalle pallati, mbath ndonje fukara, ngul ndonje gozhde, lyej ndonje faqe muri etj etj. (meqe paske nevoje per ide)
E qe mos keqkuptohemi, kontributi im ish ideja, (dhe perkoka me nevojen tende per ide). Shkurt fjalet jane fukarallek, e te gjith kane mundesi te kontribojne me cmunden (edhe shkaba kontribon, ne carje trapi, po kontribon). Plus qe ne qe i paskemi marre punet amerikaneve, mund edhe te lozim me taksat nga janari ne prill.

1 Like

Nje te vertete thashe dhe mu hodhen te gjithe ne gryke.

Po e bera ore zoterinj,ne 2013 e nisa CV tek faqja e fushates se Rames me nje shenim qe pranoja nje pune normale,jo drejtor dhe nuk mora asnje pergjigje.
Perse e keni kaq te veshtire ta besoni?

@Kthupi
Nismat zakonisht kane qene ne FB,sa here eshte kerkuar kontribut financiar kam hedhur para qofte ne Shqiperi,qofte ne Kosove.
Edhe ne Ligen e Dioguardit kam derguar disa here para edhe per Per Keshillin Kombetar Shqiptaro Amerikan po ashtu.Me kane ardhur emaile dhe kam derguar cekun.

Kaq kam mundesi te bej,mos kerkoni qiqra ne hell.

1 Like

Mire vlla mire se e di qe e ke ne terezi, por doja te thoja qe kete qe ben ti zorr se e ben tjeterkush kaq mire.

Nese ky eshte horizonti edhe permbledhja e ideve qe i mungojne Shqiperise, te mbledhesh plehrat,te lyesh mure, te ngulesh gozhda faleminderit qe na hape syte, ku paskemi qene me pare.

Me shume nevoje ka platforma e peshkut sesa une, por eshte gjithmone eficiente kur debati eshte konstruktiv dhe jo i atij lloji sic e permend dhe ti qe kontribojne me shumice ketu.

Per ate s’di cfare te te them ,s’punoj per IRS.

Per cfare po ziheni sot? Kush jane ma te omel, Shqipet sedentare apo Shqipet migratore? Po Mario shkrete a e di se ju po ziheni ene per hater te tij??? Nejse na fundi i dites do plasi sherri Peshq Pleq versus Peshq Rinor.

O Tironco na jep i fije drite , tregoni kush jane pleqte qe ti hapim rruge te pakten e t’mos i kushtojme aq shume rendesi.

Hapni kutite !

Peshku ka filozofi RRULI ne ushtri, i riu duhet ti nenshtrohet te pallumes kolektive ose pordhave kolektive…mua me duket se ti ske rene ende ne sy kur te fillojne te te qepen ne grup…prandaj pergatitu per me keq…Si tha Ay … grua shpejt xhaketen se ka ardhur pjeshke e re ne fshat.

P.S. Ore e ke vene re qe mediat Shqiptare kane cdo dite nga nje artikull kunder Bitcoin ne Shqiperi, po pse kaq i rendesishem eshte bitcoin per jeten Shqiptare qe i erreson ceshjtet e tjera???

1 Like