Diskutim i lirë - Qershor 2018

Të pakten 10 vjet do te duhet te marre i ashtuquajturi denuklearizim i Korese se Veriut.

te pakten !

“In the short term, North Korea will surely hedge its bets by retaining parts of the program”

Fshati qendren e paska te mire. Beauty peagent per kafshet bujqesore eshte aktivitet i zakonshem ne komunitetet e vogla rurale kudo si dhe tregues i normalitetit te jetes.

1 Like

Dhite nga pikepamja ekologjike nuk duhen reklamuar se shkaterrojne pyjet thone .

Me c’kam pare ne fermat e vogla ketej, i preferojne me shume se delet dhe duke ditur cfare thua per to, jam habitur ca me thene te drejten.

Thirrje Ervinit ambjentalist te marre lopaten si LALI ERI , e te beje ca argjinatura se na piu deti

Me tri kritere:

  • qimet më të gjata dhe më të lëmuara,
  • brinjêt më mëdhenj dhe më të pêrdredhur,
  • bolet më të mëdhaja

(ky i fundit është përcaktuesi - në mos, ç’e dhjet cjapin!)

P.S/ Inkuiz, lenia cjapin me bole Manjolës dhe kthjeju Revolucionit

Cjapin me bole Manjoles ja kom lon, por nuk mund te rri pa thon qe kurorzimi i Revolucionit jane bolet e cjapit, dmth kurorzimi i 1789 ishte 1968: “mos beni lufte, por ferkoni bolet e cjapit!”.

Kush nga peshqit ka bojkotuar fb-un pas lajmit te shkeljes se privatesise te miljoneve perdorues?

Me cfare gjuhe per tu pasur zili e pershkruan ish-bashkeshorti italian.

http://www.gazetadita.al/vrasja-makabre-e-20-vjecares-shqiptare-ne-itali-flet-bashkeshorti-italian/

1 Like

Speaking of a special place in hell … There’s no menus at Restaurant KARMA. You eat what you deserve, bitch.

Analize e shkelqyer 5☆ (dhe nga te paktat te qarta e te lidhura - per mua - te zizek)
Ne linje me c’thote ai, do shtoj se me e keqe se vete personi i donald trump, ne amerike, jane mjaft liberale (pseudo) te cilet mund ta kundershtojne ate ne planin e brendshem, por e mbeshtesin dhe fort madje ne politiken e jashtme. I mbeshtesin superioritetin e agresivitetin amerikan mbi boten, qe ai egzekuton. Pseudoliberalet antitrump po ti pyesesh (sic me ka rastisur) i lavderojne levizjet e tij me te fundit, gje qe eshte ne linje me adhurimin amerikan per supremaci.

Brenda nje dite.

(Nderkohe libtards po mendohen cilen hale te zgjedhin nese jane pa gjini :slight_smile: )

http://www.balkanweb.com/site/arrihet-marreveshja-me-greqine-nga-sot-maqedonia-do-quhet-republika-e-maqedonise-se-veriut/

Kur ke mesuar dhe ti fjalen libtard… . E cfare ka me shume trampi se ti?

Nese ende sje percaktuar per halen, zgjidh ate te gomereve.

Nuk e di a e ke mesuar kur jetoje ne Republiken e Shqiperise shprehjen “kujdes se ka Cecua bicak”.

Te pershendes me dashuri

Mos ban hajgare?!

Ai e do popullin e tij, dhe populli e do ate, pra!
Ku eshte problemi ktu?