Diskutim i lire - Qershor 2019

kujt i ke dhene pergjigje me kte shprehje?

Te lobosh per vendin tend,kete e bejne njerez qe nuk besoj se hyjne tek Qytetaret Globale.

Te jesh patriot apo kombetarist nuk do te thote qe te mos flasesh me asnje,perkundrazi duhet te flasesh me te gjithe,sic bejne serbet e greket.

Lobimi per Kosoven nuk eshte bere nga tipa si Muc Nano,por nga njerez qe kane paguar per Kosoven.

Per Muc Nanon apo kete Gazmendin jane njesoj si nje shqiptar nga Kosova edhe nje afrikan nga Ruanda.

kryebashkiakja e kryeqytetit te vrasjeve

http://www.gazetadita.al/veliaj-po-ti-moj-voltana-e-ftillove-shkodren-qe-te-sulmosh-me-molotov-tiranen/

Si eshte faji I saj kriminaliteti ne Shkoder?

po s’e dite ti as une s’besoj ta di

Kryetarja e bashkise nuk eshte kryetare eforcave te armatosura teqytetit si ne amerike .policia emerohet nga qeveria qendrore .

se mos thashe te marre pushken Voltana t’i luftoje, te pakten te marre molotovin

Ja ke futur kot…si gjithmone. Keto hamendesimet e tua jane argetuese shumicen e rasteve. Keep’em coming.

Shkabe po qe ka arritje ne jete. Ka zbrit ne Tiron dhe u jep shtepi me qira sirianeve.

1 Like

@STALKER, ti je komunist, un jam fashist, çar ke ti me te mire se sa un? Ti me sha nga nona, dhe un te shaj nga nona, e çu pa, kush fiton, kush eshte me i zoti ne te shame? Un shkruaj shkrime te dobet, siperfaqsore, te vjedhura ne internet, edhe ti i vjedh shkrimet nga blogje kinofilesh franceze. E kush eshte me i zoti? Ai qe vjedh me teper shkrime te dobet?
Ta them un kush eshte me i zoti, me i zoti eshte ai qe tregon intimitete ne blog, se si ai ha mish gjahu me kilograme te tere dhe stommaku s’ja ndjen fare, ose se si ndihmon vejushat ne vershtirsi financiare per te pagu ilaçet e kalamojve, ose se si i liron vendin pleqeve ne autubuz, ose se si politikanet jane te gjithe hajdute mashtrues dhe duhen çu para skuadres pushkatimit, ose se si ky nuk e zhyt ne batak, por e zhyt ne ujrat e kthjellta te Alpeve te atdheut tone.

Sigurisht ky qe ben te gjitha keto, ta do mendja te tregoje se shkrimet e kujt jane te dobet. Ai qe ben te gjitha keto patjeter eshte nje kapacitet intelekti gjenial. Ky nuk do me shkru vete, se po te shkrunte, do ta shifshe ti se sa pelqime do i kishe dhene, e do ta shifshe se si do ishte nrjet niveli intelektual i blogut ne lartesite e Alpeve te atdheut tone, ne ujrat e kthjellta te te cilave e zhyt ky qe s’do vete, po ta kishe pa ti po te donte, se çfar shkrimesh kishte per te bo.

Disfata e jetes e Edvin Kristaqit; u ba “plaku mere” perpara Sali Berishes.

kushdo pozicionohet perballe Sali Berishes ka mallkimin te baltoset prej tij, thjesht e vetem prej binomit politik

Sidoqofte te pozicionohet personi, perballe apo ngambrapa Berishes, i ka vdek nona asaj pune, Marlonin ngambrapa e ka, ne menyre fatale - i Modhi :smiley:

ca keni me sali berishen? Palloshi eshte ne tepsi me te gjithe edhe me saliun. Asnje nuk e mori vesh ca u tha te Krokodilli, as ca u the me Lulzimin. Gjithe rilindja e padhoshit ka ngrene buk me salen 8 vjet sa ishte sala ne pushtet. Xhiknuri ka kaluar gjithe dokumentacionet e koncensioneve te hidrocentraleve ne kohe te sales, aty i krijoji lidhjet me oligarket e tropojes.
Detyra e padhoshit eshte te merzise elektoratin e majte, qe mos te votoje, vetem ashtu rikthehet lulzimi dhe godite perfundimisht reforma ne drejtesei

1 Like

Histori te vjetra te para-palloshit…por te Salih qenefit qi ne fillim.

o i lebetit, di me lexu ti apo jo. mos degjo prradhat e Badhes.
E para Avdulajt jane Cam, kaq mjafton qe mos ti besosh ne asgje.
E dyta qe ky Avdylaj perqiqet aq fort te bje budallain neper telefonata tregon se e ka nje arsye.Une nuk do habitesha fare nqs ky i ka bere keto telefonata ne baze te nje skenari te gatuar ne SHIK. Ti do thuash c’hyn Rama, Padhoshi hyn se padhoshi ishte garant i prishjes se reformes, po ustallaret pertej atlantikut e dinin prandaj i dhane fitore absulte ne 2017, dhe si athere ja japin prap edhe tani. Klubi i te korruptuarve, po luan karten e merzitjes se elektoratit te majte, qe te evitohet nje fitore tjeter e PS.

p.s. meqe jemit te cami, camet vet thone, bli ku blen cami, mos ble ku shet cami.

Une jam gjidi i pashkolle po kaloj shume kohe ne Shqypni. Si mund te merzitet elektorati i majte e gri kur Saluku me Luthimin i kan ca Castadiven me bllokime rrugesh e rremuja gjithe kto kohe? Mjafton te ankohen Camoket me idrrizin e mersila doden ber blerje votash e ky elektorat shko voton besueshem. Camet qe ju rrit elektorati me 2000 perqind neDiber ankohen per Blerje votash? Lexo …Duken e Krimit e klanit te Zemunit…me krushqi Kokat e Skraparit durrsak… tu kelthit per reforme zgjedhore? Po Palloshi duhet te kete dy botha …nje te mbaje e nje te caje.
Reforma ne drejtesi nuk varet mo nga Shqiptaret por nga nderkombetaret…edhe ne se kane njerezit e tyre…ata do u sherbejne nderkombetareve e jo me Sales Likes apo Edit.
Per mu Gjigandi eshte koherent:

  1. do kapi 61 bashkite qe te mos i zbresin mo punonjesit me aftobuze ne qytet.
  2. do presi ngritjen e gjykates kushtetuese e spakut
  3. do refuzoje te ndryshoje kodin zgjedhor
  4. do hyje ne zgjedhje te parakohshme me aprovimin e nderkombetareve
  5. do morri mandatin e trete dhe te fundit

fart to relieve.
ti je ne boten e cudirave se ne boten e shqiperise padhoshi eshte i pari qe e ha pataten e reformes.
Vetem me thuaj si ka mundesi qe ky padhoshi qytetari model, nuk e hapi sqepin fare kur ai Taulant Muka i qiti gjysmen e bashkepunetoreve mashtruesa plagjiature?

Pika e forte e Palloshit eshte qe te shet…historikisht keto 20 vjetet e fundit…ndryshe nga Burri i Malcise qe shkon ne gremine me te tijet… dy mentalitete te ndryshme. Po Gjigandi shiti babain e tij shpirteror e financiar Koqon e jo ti rruhet per ata me MAster fallco.
Po si mund te fitoj Pedi zgjedhje o Lumadh kur eshte e ndare ne tresh, me gjithe ata ne parament? Po Pedi ne kohen me te mira kishte nevoje per mandatet a hallatet e florinjta te Dritan Priftit. Nuk e votojne Pedin e shperbere Shqiptaret e Pjerinit, boll fluturove me pras.
Sa here qe patatja e reformes ti afrohet bothes se Palloshit ai do leshoje noi zar…deri krizen tjeter.
Jane gjona te thella kto.