Diskutim i lire - Qershor 2019

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë javë. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Ne emer te ACDC ju falenderoj paraprakisht qe hapet nje teme te re ngambrapaprakisht.
Per hajer ishallah, me shprese se kushedi edhe kesaj radhe ndoshta do e zbulojme te verteten duke trokellit bolet e Marlonit.

linkoni, fotografoni, diskursoni, renkoni, lezetoni, abstragoni, pordhoni … o qemolo, ha ha ha o qemolo!

Faleminderit per perforcimin publik kancelare.

1 Like

Histori deshtakesh

Nuk e di a kane faje keta te fiksit e stopit ne nxitjen e manjakave me keto bythet e cicat qe i vejne para kamerave me kenge e valle, por pertej kesaj:

I mbani mend premtimet e atij Solonit të Berishës dhe Metës, Adriatik Llallës, për revolucionet në drejtësi që premtonte çdo shtator? Sa herë e ka akuzue Tik-mjeranin opozita e sotme për bashkëjetesë paqsore me botën e krimit? Asnji herë të vetme.

Shkrim shume i bukur. Rama ik-po kush do vij. Lulzimi qe vodhi 240 milion nga rruga e kombit apo Monika e varfer qe burri i merr 700 mije euro per nje nder. Do zoti fillon punon SPAKU se te gjithe plerat meritojne burgun.

do vij sala. Pastaj do iki sala, do vije prap rama, pastaj prap do vij sala, e masanej prap rama …, e keshtu me radhe, tip kolovajze si nata me diten. Kjo eshte demokracia.

“THE DEAD DON’T DIE” – FILM AMERIKAN ME REGJI TË JIM JARMUSCH

Komision nderkombetar kontrolli si ne 1914 .

In conclusion, the German occupation of Albania seems to offer proof that the Albanian people are not by any means mature enough to govern themselves. Only if a strong and just foreign power without ulterior motives comes and takes over the country for at least one generation and gradually educates its inhabitants towards independence, will Albania – beautiful and, to a certain extent, promising as it is – be saved from the eternal internal conflicts that will end by destroying the nation entirely.

http://www.gazetadita.al/peshku-qelbet-nga-koka-dhe-nje-sugjerim-rames-per-drogen-nga-dita/

oh uau njeri paska bere shkollen per inxhinier ndertimi dhe paska gjetur nje pune te asaj dege. uau cfare suksesi i jashtezakonshem. Si s’kemi ne ne Shqiperi dike qe te mbaroje shkollen per inxhinier e te punoje inxhinier pastaj. por kjo eshte vetem enderr amerikane. Pale ajo tjetra, mesuese matematike pasi kishte bere shkollen per mesuese matematike. uau qr cfare endrre e paarritshme.

kapllani i ndërkombëtarizmës qënka zhgënjyer nga bërnabiçja e lezbizmës!
si ka mundësi-pyet veten ish shqiptari greqishtshkrues,që edhe lgbt-ja po bën seks me kombëtarizmin???
po ne,njerëzit pa atdhe, nga tja mbajmë?? mos vallë edhe birn-i serb ,që shkruajnë vetëm shqiptarët, kështu do katandiset?? albaaaa, imagjino të dilte xheni ynë i lezbizmës,të fliste për make albania great again:rofl:

Ai “ish shqiptari” jo me larg se dje u be shef i Katedres se Studimeve Shqiptare ne Universitetin DePaul ne Cikago, katedra e pare e ketij lloji ne nje universitet amerikan. Ti efendi c’ke bere per ceshtjet shqiptare apo llafe peshku per kombetarizmen nga kolltuku i shtepise?

1 Like

Adrian Ndreca…dikush qe kerkon me patjeter qe ti ngjaje Fishtes,por Fishta kurre nuk do te behej vegel e komunisteve ne Shqiperi,sic eshte bere ky Ndreca.

Me mire me fashistet sesa me komunistet.

kur ka qenë në greqi thoshte nuk e di ça jam! edhe tani që e ndoqën nga greqia, prap serviloset duke thënë se vazhdon të shkruajë greqisht! nqs kanë vënë atë për çështjet shqiptare,mjerë ne! më mirë albën e jehovait!
prandaj janë kështu shqiptarët se venë në poste të larta lëpirësat!

Shkrim pa moral (si gjithe shkrimet anonimë).
Hatermbetje, me nje llaf.

Ti po flet si dikush qe i shikon gjerat nga larg, por pa qene objektiv. Nese nuk perputhet me ate qe mendon ti, nuk quhet ose s’eshte e sakte. As nuk e merr mundimin te perpiqesh te kuptosh pse e thote ai ate gje.

Ai gjithmone ka patur tezen qe eshte qytetar i botes, ose dicka te tille. Kjo ideja e te qenit qytetar global nuk eshte vetem e tij, madje para ca kohesh u krijua Global Albanians Foundation, me anetare bordi nga Shqiperia dhe Kosova. Une personalisht nuk shoh ndonje te keqe, madje si dikush qe ka jetuar dhe udhetuar ne shume vende, e ndaj deri diku ate mendim, botekuptimi i njeriut eshte gjithnje ne ndryshim ne varesi te njohurive qe ka per boten apo situata te caktuara. Kjo nuk me ben me pak shqiptar apo me pak patriot. Ata qe e konceptojne patriotizmin si marrje e pushkes, veshja e bluzes se kuqe, dalja rrugeve me flamur dhe rrahja e gjoksit per cdo gomarllek qe behet ne bote mjaft qe behet nga shqiptare, nuk i hyjne ne pune askujt pervec vetes se vet. E ka provuar Shqiperia edhe t’i hyje detit me kembe e t’i beje te gjitha me forcat e veta dhe e pame ku na nxorri. Te duhet te jesh qytetar global e te bashkepunosh me te tjere ne kete glob nese do te arrish qellimet e tua, qofshin keto edhe kombetariste sic i do ti. Pse ti mendon vertet qe lufta ne Kosove u be se u ngriten djemte e Kosoves? Kush i armatosi ata, nga erdhen armet, kush i financoi, kush mbante kontakte me Kongresin amerikan, kush ja mbushi mendjen Klintonit te niste bombardimin e NATOs? Adem Jashari me Zahir Pajazitin?

2 Likes

Nuk e di per moralin, por me duket se ka te drejte ne disa pika. Jo ne ate te fundit per drogen se eshte gomarllek, por fakti qe ne mos ka inkurajuar, ne rastin me te keq ka bere veshin shurdh per ceshtje te tilla, futi ne Parlament kriminele dhe vazhdon te luaje shurdhin, qorrin e memecin per gjera qe duan vertet vemendje. Nuk mund te behet polic i te gjitheve dhe as mund te adresohen te gjitha brenda nje mandati apo dy, por mund te behet me shume ne disa drejtime.

7 posts were merged into an existing topic: Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave