Diskutim i lire - Qershor 2019

Ka mundesi te flasesh me respekt dhe mos ofendosh?

Edhe une di te te ofendoj po kaq mire sa ti po te duash.

Po mire or zoteri,
Perse duhet te behen rindarjet,kur Rilindja do te marre 99.99% te votave ne 30 Qershor?

ka munsi ka, por kjo mundesi ka kohe qe eshte bo baraz me zero ne diskursin politik qe eshte nje ofeze ne vetvete si perbuzje universale, perfshire edhe perbuzje per eren e pordhes personale.

Nese ka mundesi atehere shfrytezoje dhe mos ofendo vend e pa vend.

Kur ti dhe disa te tjere ofendonit vend e pa vend ke kete blog,ky blog katandisi me 200 komentet në muaj.

Nese nuk ke bythe te flasesh me respekt ben mire te ikesh ne ndonje blog tjeter ku pranohen tipa si puna jote.

as qe mori vesh çfar desha me thene, e as prisja te merrje vesh.

un komentoj ne kete blog me shprese se do te shkosh edhe ti ne te semes si te tjeret bole politikues e dikurshem majtas dhe djathtas, dhe ndoshta atehere mund te diskutohet per se mbari per konceptet.

ta riperseris idene qe s’ke per ta marre vesh se trangull je:

Çdo person qe redukton çdo ide ne ide politike, eshte koqe dhe maskara, ekzistenca e tij eshte sharje ne vetvete, edhe sikur te jete burre me i mire se Nene Tereza - i Modhi :smiley:

Politika eshte ne plan te pare - shoku Enver Hoxha

Jo to dhe ndonje felliqesire tjeter duhet te shkoni ne te semes.
Ti kujton se je Drita e Verteta Jeta,nuk ne fakt nuk ke as me shume as me pak por nje mi kanalesh qe vjen era mut.

Shko në pidhin me nenes tende dhe mos na caj karin.

he me ne fund edhe ti e tregove qe je me edukate.
Ky ishte qellimi im, qe edhe ti te deshmoje se ne thelb te politikes ekziston vetem pidhi-kari. :smiley:
eshte edhe suma e shok enver qe ve politiken ne plan te pare si te gjithe te persekutuarit e blogut.

1-0 per islanden.oh well ende po punojme per te kapercyer pasojat armiqesore te grupit antiparti te panucit.

çar shprehje e forte gay :rofl:

hehehe, misjon te veshtire ke marre persiper zotni tik!
si eshte ajo shprehja po fjete me qent do gdhihesh me pleshta, keta me te cilet diskuton ti, jane dhumi kazanit, jane bashkepunetoret e sigurimit me ato llagapet e shpifura qe vinte sigurimi, ose fmijet e tyre te rritur me acidin qe leshonin prindrit e tyre te perdorur si pece kembesh nga sigurimi. femijet e penicilines, qukapiku, inxhinieri, ciftelia, stilografi

Per fat te keq nuk kishim Cunin e Fotos portier por rezerven e Atalantes qe ska luajtur prej mujsh. Nuku hante ai gol I gjuajtur aq keq

Oh well .ky eshte momenti kur :tv: kthenet ne nje kanal tjater .

ktheje tek kanali qe eshte duke majte fjalim Trump per murin meksikan.

Si e kishte dhi prap Sala me ligjin e ri elektoral? Mirpo as Palloshi nuk eshte se e kish honger kte, kopili modh osht!

Konspiracioni ekziston, ja çfarë kontrollon Soros në Shqiperi

  1. Soros i shkruan email privat Hillary Clinton dhe i thotë të dërgojë në Tiranë Miroslaë Lajcak në Tiranë për të zgjidhur krizën.
    2. Soros merr të drejtën e shfrytëzimit të një pellgu naftëmbajtës dhe ambasadori Lu i kërkon prokurorit të përgjithshëm Llalla që të mos hetojë për shpërthimet për hapje pusesh nafte.
    3. USAID i kërkon drejtorit të Fondacionit Soros në Tiranë, Andi Dobrusha, të përzgjedhë fituesit e granteve për shoqërinë civile dhe fituesit janë ish-mjaftistë e ish-zyrtarë të Fondacionit Soros në Tiranë.
    4. Fondacioni Soros në Beograd harton planin e ndarjes së Kosovës, ndërsa Fondacionet Soros në Prishtinë e Beograd nuk kanë një plan B apo C. Alex Soros bën 18 udhëtime në Ballkan, gjatë vitit 2018 dhe poston në tëitter fotot e takimeve të tij me Vuçiç, Thaçin dhe Ramën , por asnjë media nuk e jep lajmin. Kulmi arrin kur Rama dhe Alex Soros darkojnë në Zvërnec dhe orkestra filarmonike e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit luan ekskluzivisht për ta në cilësinë e një orkestre restoranti.
    5. Fondacioni Soros në Tiranë harton platformën e reformës në drejtësi dhe Andi Dobrusha përzgjedh anëtarët e “shoqërisë civile” nëpër komisionet e vettingut dhe sot jemi pa Gjykatë Kushtetuese, pa Gjykatë të Lartë, me prokurore të përgjithshme të përkohshme, që nuk heton prej dy vjetësh përgjimet ku trafikantët e drogës flasin për vota me politikanët e rilindjes.
    6. Qendra për Zhvillim Ndërkombëtar (CID) e sponsorizuar nga Soros harton politikat ekonomike të rilindjes, duke kërkuar hapjen e kufijve ndaj imigrimit dhe mbështetjen e PPP-ve. Drejtori i Qendrës, Ricardo Hausmann, u mban leksion me videokonferencë të gjithë ministrave, përfshi kryeministrin, plus 50 ambasadorëve shqiptarë nëpër botë dhe videoja postohet në YouTube.
    7. Ndër dokumentet e zbuluara nga Sorosleaks rezulton se 217 eurodeputetë e kanë emrin në “listën e bardhë” të miqve të Sorosit dhe Komisioni Europian ngul këmbë se Shqipërisë duhet t’i hapen negociatat, ndërkohë që Frontex merr nën kontroll kufirin shqiptar dhe Hollanda kërkon rikthimin e vizave.
    8. Lista mund të vazhdojë më tej…
    Dhe ju, miqtë e mi të “shoqërisë civile” më thoni se unë jam i çmendur, më ka marrë koka erë dhe shoh ëndrra me sy hapur me teori konspiracioni?!
    Atëherë unë ju them: Nuk e di nëse jeni ju pjesë e këtij konspiracioni, por që konspiracioni ekziston, nuk kam më asnjë pikë dyshimi!
    Kastriot Çipi

bo bo bo, erdhi kapo, diskutanti më me edukate nga te gjithe, dhe me i persekutuari nga te gjithe!

o kapo kalo nga kanali tjeter ku mban fjalim Trump, e shiko mos takon miun tjeter te kanaleve, te persekutuarin ACDC.

Sikur thashe me lart qe nuk e di vertetesine e lajmit. Ti po e merr si te mireqene se e paska thene Titi. Edhe po te ishte lajm i vertete, nuk e di arsyen. Pyet Titin se e di ai.

Cere keni me Shoroshin o Kaposh. Plake njeri qe ja grijne leket muzikantet curva por jo vetem.
Ty te idheheq Like Floriri, Mona gojendyra e Tit shkolleshumi e Lulthimi kanakari me Salih Qenefin e ju prap shani Shoroshin. Shifni curvat ne librin tuaj te shtepise i her.
Te shofim uraganin gjigand sot…ate te kumandarit. Iku Edvini sot, ja vdekje ja liri

Pse eshte kaq i dobet ne krosime Xhaka yne? I vellai, Graniti ben krosime shume te mire. Ne kombetaren tone vijne veq Kaqoljat

Pse , çeta e salës është kundra ideve te sorrosit???
Sorrosi,që ta përmbledh me 2 fjalë është kundra idesë së kombit. Njësoj si pd-hi!
Atëhere,pse leh???
Ai që shan sorrosin,duhet te dalë të protestojë për shqiperine e madhe, per mbrojtjen e ekonomise dhe identitetit shqiptar,per zëvendësimin e janullatosit me nje prift shqiptaroqendror,tju tregoje vendin boro-ramizeve te narodna kosovska,te favorizoje sipermarrjen shqiptare, e plot te tjera.
Prandaj mos hani shit kot.