Diskutim i lire - Qershor 2019

Gardistet e kuq te PDhit.

Pa zorr, me detyrim.

Atmosfere pozitive dhe festive!

Te barastundurat do te votonin po te ishin ne Shqiperi? Kam pershtypjen se po.

Nuk hoqen dore nga keto anonimet keta o gjembi.

Nuk thua shyqyr qe jane te barastundurat, se Grande Kapo u dorezua.

Ja per t’i ndihmuar te barastundurat

Keto zgjedhje to tregojne edhe njehere se rrezultat e meparshme, ne te cilat PD-ja ka humbur bindshem reflektojne elektoratin.

Nese pranohet qe ne Shqiperi 50-55% NUK voton (shkak indiferenca, emigracioni etj), i bie qe elektorati i PD-se me gjith soj e sorrollop ne rastin me te mire eshte 15%.

Nese keto votime kapin 30% te popullsise te afte dhe me te drejte per te votuar, kjo do tregoje edhe njehere forcen e vertete te Pd-hit.

Ti do te nxjerr emrin? Sikur ju dolen plot emra ne pergjime.

PDhi e ka gjetur justifikimin. Po manipulohen shifrat.

Pikerisht ate dua. Qe te degdisen ne burg ata qe shantazhojne e kercenojne. Si me rastin e Bashes qe i bie bylykut me siper. Nese provohet se e ka bere, byrzylyket.

1 Like

U kry ! (quasi)

“Në total kanë votuar 546 388 zgjedhës”

1 Like

Shifrat nuk manipulohen!

Te barastundurat e demaskuan manipulimin.

Kjo eshte prove qe manipulohen? Te lagjia ime qetsi e njerzit litar. Kam pa dhe komshinjte e mi te katit te meposhtem qe dikur kane qene demokrate te flakte. Por keta nuk i quj se cunin e kane ne administrate tani e 15 vjet dhe si kameleone marrin ngjyrimin e pushtetit… Gjithsesi njerezit litar.

Kot per kuriozitet gjembo, ti ke ndonje dyshim se PS-ja ka me shume mbeshtetes se PD-ja me soj e sorrollop? Ose duhet thene, ke dyshim se ANTI PD-ja, ka me shume mbeshtetes se PD-ja?

1 Like

Jo jo, thjesht prova teknike sigurisht.

Kot per kurjozitet, ti mendon se me behet vone per PD a PS?

Besoj jo. Po mua me behet vone qe te vazhdojme te kemi zgjedhje ne kohe, dhe te jene te lira. Dhe keto dyshimet e kurdisura si ai fugoni ne Fier vetem sa perpiqen ta mbajne Shqipen pas.

Kaq e thjeshte eshte.

1 Like

per kuriozitet gjemb, ti kujton se ketyre ju behet vone per PS?
Ketyre ju behet vone sepse nuk ju behet heret. Dhe per kete kane gjet nje vend publik qe ta bejne para te gjitheve. Kane gjetur nje blog per ta bere, dhe administratore e berjes publike je ti, e nganjehere te japin edhe rolin e te braztundures qe e ben edhe ajo, kur nuk ka kush luan kete rol.