Diskutim i lirë - shtator 2017

Une, o kungull pa fara, taksa kam paguar dhe paguaj atje, votoj atje kur ma ka qejfi, ka jetuar ne ate vend me shume se ti e Shkaba bashke, ashtu sic kam jetuar edhe gjetke, sa ta di mire se ku jeton ti. Jua kemi lene hallet e atij vendi dhe e ndritet, te dytin pas Gjermanise e keni cuar. Ja e tregove shkabezimin, “neve” po ju prishim pune, se do ishit bere si Norvegjia, qe e mori veten pasi i iken refugjatet.
Si ishte kjo e mizave afrikane, apo roitja ben te veten thuaj.

Po hajde o Mesia i shqiptareve , hajde e zgjidh hallet na co para Gjermanise zotrote.

Si ke mbijetu ti ne California , se kuptoj , po nejse Amerika osh e modhe ka ven per tgjith qen e moce bashk :wink:

Ca thu mor kelluf, nga roitja e ke kete punen e Kalifornise dhe te Amerikes. Gjynah te kesh rrjedhur kaq shpejt, se dukesh dhe i ri. Megjithese e vogel, Shqiperia ka vend per lloj-lloj psikopatesh. Une po pres nga ti dhe Shkaba te na coni perpara Gjermanise.

Mos prit shume se do vdesesh rruges :wink:

E di, po rruges se vajtjes apo te ardhjes

Pyet Shkaben se ta tregon ai, vazhdo jeten tani se u bere i bezdisshem

Shkaba i dyte po flet per bezdi. Ti nderhyn i paftuar o mize kali. Hajde ik o paftall, jeto jeten tende te pavlere prej kerrici te lumtur.

http://www.javanews.al/asgje-e-re-nga-gjermania-mbrojtesja-e-fundit-e-europes-mbetet-kancelare/

Une opinionin tim ofrova. Nuk fola ne emer te ndonje grupi qe ka per detyre me te ndryshu ty menjen. Une nuk kom pune me zorret e tuja, shkurt.
Kot per kuriozitet, pse hale ne sy robt qe jetojne jashte? Ku e di ti qe nuk pagujne taksa, ku e di qe nuk kane njerez, per shendetin e mireqenien e te cileve kane pergjegjsi aty brenda. Po ku e dalloni kush eshte kush e mbi te gjitha kush ju vuni ju te ferkoni kanarin e te tregoni se kush ka te drejte me kerku e kush jo? Nuk e kuptoj ket mani.

Me me vlere se e jotja besoj eshte, une te pakten nuk zgjodha te arratisem “per nje jete me te mire”, po perpiqemi e punojme ketu ku lindem , po na ka zene taksirati me ju qe keni humbur identitetin e mbroni anarkine,korrupsionin,servilizmin.
S’keni gjetur veten atje ku jeni e iu ka ngelur koka mbrapa, dhe ne varr do iu dalin Shkabat e Shqiperise :wink:

As une nuk e kuptoj manine tuaj per tu perfshire ne cdo ngjarje , dhe te foluren me gjithe kompetenca per te gjitha ceshtjet e mundshme, sikur jetoni ketu e vetem ju shikoni e degjoni ca behet e si behet.

Kanari e mania jane te dyanshme ne kete rast. Dhe une ta vleresova opinionin, e tu pergjigja me siper , nese ti s’je pjese e tyre nuk ka pse te djegi e te hidhesh ne mbrojtje.

Nuk o pune te djegme mer jo, se nuk para ashu fare nga askush e per asgje me thene te drejten, por du te di se si i jepni kanarit te dilni ne ato vlersime? Eshte pytje e sinqerte. Une me thene te drejten si pergjigjem dot pytjeve as per personin tim, dhe me duket se e njof goxha ne fakt. Nganjehere po te mbledh ditet mrena Shqiperise me bi te kem nejt cik me pak se Ed Rama, por i grusht ditesh me shume se Lul Basha (cuditerisht ama nje here ne dy ushetime me bi te shof perhere Paloqen ne Frankfurt a Viene). Taksa vu, po duk nje mut, se ka nga keta te brendshmit, safi si puna jote, qe te bejne konkurence se nuk pagujne taksa, se lajne lekun, dollarin e euron, ne ket lavatricen e ekonomise shqiptare etj Nga ana tjeter njof rob qe vine ne Shqiperi nje here ne vit, po punesojne e mbajne me buke me shume njerez se cmban brenda ai fshati i Braces.
Ku e keni mbjell thanen? Kush duhet te bzaj? Kush jo? Kush duhet ta maje ne tenor, kush mund ne bariton e kshu me rradhe?

Skeni hap nji teme per fitoren e mamucit dhe zbythjen e SDP? Kush gezoi?

Dhe une kunder sistemit te lavatrices flas , qe ketu e shprehin si arritje te madhe , te tjerat jane fjale

Nuk perben lajm, ajo dihej, lajm perben vetem Z. Trump.

pse s’thua paska ardhur koha te mbyllet ISP, fondet e kursyera perdoren me me eficence duke mbyllur gropat e saliut

Kritiket e artit shkruajne per zhgarravinat e Rames ne Bienale te Venecias se ato jane si zhgarravinat e nje te droguar qe nuk kane vlere tjeter veçse ato jane te nje kryeministri!!

Motive interesante #DGSS18 #DGQueenOf❤

1 Like

Ca lajmi…te degjojme perdite si grihet me kim jongun? Gerr verr… :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kush tha se ne globalizme ne do te hupnim keltyren tone kombetare .perkundrazi po bejme francezet te kendojne labce :slight_smile:
https://www.youtube.com/watch?v=24tIZ0YZ4xA