Diskutim i lirë - tetor 2017

Perfect! Nuk na mjaftonte nje me fotografi dhe skica qe flasin per 1000 fjale, tani kemi dy. Sa zili do na kene bota.

1 Like

Din Hyka, t’hogsha zemren!
(Manjola shtoujeshtomill)

Ne gjykate sot. Ne njeren nga ceshtjet qe po gjykoheshin perpara se te vinte radha ime, dikush po akuzohej se kishte hyre per te vjedhur ne nje shtepi.
I akuzuari: - Nga e di ai qe isha une? Une kisha vene maske.

Heeeere’s your sign.

Ky paska qene semure prej 16 vjetesh! Ndaj dhe kur nxori videon asokohe, dicka me thosh se e kishte si pune terapie…

Po behet nami me ngacmimet seksuale dhe perdhunimet ne Hollivud dhe juve akoma nuk keni hapur nje teme.
Se gjoja e mbani veten edhe si pro feministe…

Ai idhulli yt i kap gocat nga pussy, ti s’ke goje te flasesh per kete teme. Edhe ndonje cudi e madhe nuk eshte se ajo bote e tille eshte, po ti s’ke hallin e diskutimit te ngacmimit seksual apo perdhunimit si krime te denueshme, e ke hallin qe keto behen ne Hollivud te Meka e liberaleve dhe po plas te vjellesh nje cike vrer ndaj tyre.

Temen hape vete apo i ke te thara duart? Vill sa te duash.

3 Likes

Kush te ka ndaluar ty te hapesh teme? Apo si maskilist qe je pret te gjitha gati nga grate?

Cuditem qe s’e ka thene ende qe HW ka bere fundraiser per Hillary qe, me logjiken e korenteve, do te thote qe automatikisht dhe H ka ngacmuar femrat seksualisht.

per korentin (blu, do te shtonte Tori)

Njerzit s’kane buke te hajne ne Shqiperi, ndersa juve ju rreh tek seksi.

pse Pjer, njerzit ikin nga Shqiperia edhe per shkak urie seksuale, ikin qe te pallojne rehat se Shqiperia nuk eshte vend i zhvilluar seksualisht si psh Franca ku ka shku zhardina.

shtoujeshtomill kape ket ne lidhje me muhabetin qe kishim bashke:

Nuk e ka hallin te seksi ai Pjer, e ka te perdhunimet qe bejne liberalet. Aq mbush, s’ke c’i ben. Nuk t’i jep Perendia te gjitha.
Pastaj ti c’ke? Shoqeria shqiptare po kalon ne fazen e nje revolucioni seksual, call center me femra jane krijuar, dyqane me lodra jane hapur, 8 marsi pa strippers sikur s’ka me kuptim, edhe ndonje film porno me shqiptare do behet po qe se nuk eshte bere akoma. Ne cdo 10 tituj lajmesh qe shikon neper faqe shqiptare, 8 jane me karakter seksual, kush nxorri shalet, kush gjoksin, kush ja hipi kujt. Edhe ky eshte tregues i progresit, qe eshte ajo c’ka ke dashur ti per Shqiperine dhe shqiptaret e tu te shkrete qe nga koha kur ishe disident ne diktature deri tani qe jeton ne Belgjike dhe te thua qe komunistet s’ishin shume te keqinj.

Une nuk jam admin I grupit qe te hap teme.

Teme hapin te gjithe. Pjeri e pjetri psh mos jane admine qe kane hapur tema? Shtyp “Teme e Re” dhe shkruaj.

Nuk ka pike rendesie se per ke ka bere ai fundraiser.
Në fund te fundit ai qe merr paret nuk eshte ne dhome qe te verifikoje cka bere HW.

Por thjesht meqe mediat ketej po bucasin,thashe se ju si feministe qe jeni do ta kishit hapur kete teme,ku tjetri perdhunon ne kembim te roleve dhe cdo gje eshte mbuluar nga gazetat dhe NBC.
Ndoshta nga qe xhaxhi Sorrosi ju pret fondet po hapet tema te tilla.
Nuk ju ve faj.

Hipokrizi moo

1 Like