Diskutim i lirë - tetor 2017

Nje nga Ikonat e Prodhimtarise kinematografike ne USA, Harvey Weistein, u pushua te dielen e kaluar nga kompania e tij kinematografike, Weinstein Co. mbas nje megaskandali seksual qe perfshinte rreth 12 yje femra te filmave me te mire te 2 dekadave te fundit.
Harvey Weinstein krijoi kompanine e tij ne bashkepunimme Walt Disney mbas nje perplasjeje te shemtuar me ish-partnerin e kompanise kinematografike Miramax, dhe fitoji 2 cmime Oscar me filmat ‘The King’s Speech’ dhe ‘The Artist’, cmime te cilat do kerkohet ti dorezoje.
Harvey Weinstein ka qene filantropist i njohur si edhe donator i fuqishem i fushates per Presidente te Hillary Clinton, kontributet financiare te tija sipas Hillary Clinton do te dhurohen nga ky moment per bamiresi.

Pse Wallerstein? Weinstein. Apo ashtu te tha Sorosi t’ja shkruash emrin? Sa para te dha?

Amon se kishte 2 dite qe ankohej Fiqo. Ja vuna shpejt e shpejt qe te shprehej me ne fund. Kena pune Fiqo, nuk jemi hipokrite, jena tu i pre me gershane…

Nderkohe femrat kerkojne Bojkotin e Twiter per nje dite ne shenje proteste ndaj dhunes e abuzimit te Femrave…

Shyqyr, shyqyr

o ku je ooo hello o tungjatjeta, me rekorde te lashe me rekorde te gjeta

http://www.marketwatch.com/story/stocks-add-another-week-of-gains-as-earnings-kick-off-2017-10-13

ja edhe rekordi tjeter i fresket per Sentimentalet

1 Like

Po pra.
Te thashe.
Madje ka terheq lart me vete gjith ekonomine globale.
Me pune, jo me llogje iluminatish :smile:

ja co twiterin atyre ne Kine ne orar dreke me oren atje qe te jete gjitha bota e azhornume me lidershipin e ri, mos te jene tu ferku syte

1 Like

edhe tu e bo gjithe kete pune falas pa ta mar as rrogen…

1 Like

U ngjall krishti thuj, dhe robt megjithse e dijshin me kohe prap kur ju vjen ky moment i lavdishem gjenden prapseprap si te papregadit

1 Like

kohe te bukura

Virtually unprecedented!

o korento, haha, o fiqo haha.

Ndersa me kete pershendes @B-O-H-I-C-A https://www.gq.com/story/donald-trump-president-of-us-virgin-islands

Paskan harru Martin Shkrelin, dhe “liderin boteror”?

:smile: Nga I kane germuar keta? Ai muhabeti I Sandra Bullock s’ka vdek akoma?

Per Andamionin kane vene nje dokumentar te PBS, nderkohe qe arritja me e madhe eshte me “Falja e gjakut”.ne Festivalin e Berlinit.

Touche the Thorn Lady. I see your Virgin President and I raise you an IKEA crib and a high chair…

He Gjemo si u la? I la floket e veta Donaldi apo jo? :smile:

Edi Rama: Shqiptarët po humbasin durimin me Bashkimin Europian
Dhe bashkimit Europian I plasi bitha…

Ky e la Saliun tani, po merret me Edvinin, ku t’i kete mbetur hatri valle!? se Edvinin e kishte idhull deri para pak kohesh!