Diskutime të lira - dhjetor 2018

Për marksistët e pandreqshëm

C’mendojne te barastundurat per dashnine e Mones me lali Erin

kujt i plasi :grinning:

Kete mendojne te barastundurat? Kujtova se (j)u interesonte (ti je rast I vecante barastundjeje) lali Eri, se I jeni qepur atij meqe po afrojne zgjedhjet per bashkine.

Si nuk nxune mend njehere me keto thirrje per te vene flaken vendit keto veglat e koha jone .te ndjekim shembullin e parisit thone …francezet I kane xhepat plot ato qe djegin I zevendesojne prape po ne mezi e morrem veten nga 97 ,tani te ngrihemi e ti veme flaken.kane degjuar gje per vendime gjyqi ,injunctions etc keta qe cdo gje do ta zgjidhin me hu

ama si u terhoq trump kerkoi armepushim. gjithe ajo prdhe ne fillim sa demtoi bursat kot me kot dhe tani e uli koken e po rri si mt

1 Like

Ja pse them qe je nje rast i vecante barastundjeje. E barastundura tipike p. sh. kurre nuk do ta thoshte nje gje me mend si kjo qe po thua ti tani. E barastundura tipike i ngjan Lubonjes p. sh. qe veshi jelekun dhe doli malit. Mjafton te jete kunder Palloshit.

Ia fute kot Shkabe. Trapi i turperoi, i detyroi t’i premtonin qe do te blejne 1.5 triliarde mallra amerikane dhe u dha 90 dite kohe. Filluan menjehere te blejne soje amerikane.

mire keta nuk zune men (nikoll le(h)esi tashma vetm do te menderoset,s’ka kohe me zan mend), po ti si nuk zune men qe rri e lezon “koha jone”.

Shoh nje tendence monologu vetgratifikues ketu tek peshku me kryemonologistin zoteria jote ‘dora’ vete. Nuk me ben pershtypje ironia dhe po nderhyj thjesht per te evidentuar idiotsine ne te marre nje fjale, “protesten”, jashte kontekstit, ku qortoj Shkaben i cili nuk ka shpirt kritik, dhe ne t’u fiksuar qe ngjallka qejfin tim.
Pse jo per te evidentuar idiotesite e tjera ne komentin tend, ku ‘hedh poshte’ protesten duke marre shembuj te ndryshem nga radikalet myslimane ne Pakistan, tek banoret e Astirit e deri tek protestuesit ne France. Duhet te jesh minimalisht idiot kompulsiv se s’ka mundesi tjeter kjo linje logjike. Une nuk shoh bardh-e-zi dhe mos kerko tek une logjike bardh-e-zi. Ok ?

Ju gjenite flitni fjale te medha dhe une si njeri i thjeshte nuk i kuptoj fjale si vetgratifikues (kerkova ne fjalor dhe nuk e gjeta, do jete fjale “shume e modhe”), ose term te tille si idiot kompulsiv (duhet te kerkoj ne ndonje fjalor te specializuar, po duket se zoteria / zonja juaj keni njohuri te mira nga ceshtjet e psikopatise, shpresoj si mjek dhe jo si i semure), po duhet te them se pikerisht ne mesazhet tuaja pashe nje lartesim a levdim (mos valle kete kuptim ka gratifikim pa vet-) bardh-e-zi (apo bardhezi) te protestes ne vetvete, pa bere dallim mes radikaleve myslimane ne Pakistan, banoreve te Astirit e protestuesve ne France. Ne jam gabim, gjenite dine te jene zemergjere e te falin njerez te thjeshte qe aq dine si puna ime.

HAHA prape shkruan per veten tende.

HAHA, shkrova per vete dhe per ty, se fole per vete dhe per mua. Lol, cqt, Shkaba qenka lule para teje.

Thone qe trollit nuk duhet t’i jepet vemendje, epo qenka e parealizueshme rezistenca. Mos ki merak se te veme re kur qepesh mbrapa ne komente. Nje troll i vogel me te ardhme te madhe.

Po cke a derebardhe, gjeni te quajta, ndersa ti me quajte idiot … si ishte ai mbiemri prapa?. Eshte e verteta qe shpreha edhe une shqetesim se mos je subjekt psikiatrie, po me sa thone, gjenine nga idiotesia nje fill i holle i ndan. Por po behesh pak si Shaban Qosja tani.

hahaha kur them une qe je totalisht pervers ti
tamam prift i krishtere

Gjej nje hobby tjeter, cfaredo qe nuk te ben te turperosh veten.

Kaq per konstruktivizem sot.