Diskutime te lira - Dhjetor 2019

kapo b., kot me ngatrro mu me traplliqet e ngambrapapolitikes se Epokes Ngambrapa, postimi im ka qellim koncepte te psikologjise se thellesise. Mundohu edhe ti te zhytesh thelle ne Kompleksin e Edipit se edhe bolet e djathta e vuajne njesoj si bolet e majta kompleksin ne fjale.

Sot u ngrit SPAKU. Te shpresoj qe se paku do bejne ndonje pune megjithese personalisht vet jam mosbesues.

asgje s’ka per te bere SPAK. duket nje makineri e vdekur pa motorr. Nuk shoh karburant te digjet tek drejtesia une, Cdo levizje tek ne, per mire a keq (keq me se shumti) ka qene iniciuar vetem nga politika, dhe makina e drejtesise ka qene mesuar te djegi vetem karburant nga politika. Por drejtesia duhet te jete e pavarur, dhe ajo eshte tjetet lloj kafshe, e tjeter natyre, nga politika.

http://www.gazetadita.al/rama-dhe-basha-sduan-ndryshim-sistemi-kane-marreveshje-te-heshtur/

Ja Grande Kapo

Osht bo Peshku si mejdani i Gjergjit me bajlozin. Pse nuk merrni shembull nga Grande Kapo dhe unë, opozitarë, por vëllezër. E njëjta nënë na ka pjellë, e lavdishmja PPSh, dhe i njejti baba, Kryekomandanti legjendar. Megjithese I Mothi nga Frosinone ka mendim tjeter: jemi produkt perkatesisht i boles se djathte dhe boles se majte te Marlonit.

gjithe lezeti i diskutimit online eshte te shash te tjeret me çer te perma pragu i shpise i mçef ngambrapa ferres.

Koordinatat e Katrorit te rrumullaket te edukuar djathtas nga babai dhe majtas nga mamaja jane:

ngambrapa ferres ul galiç tu bo i piç

Jo se nuk e besoni Shkaben

Ja Grande Kapo

Ja Grande Kapo

lerini keto e keni me marreveshje rotacionin z. kapo, rradhes tjeter vjen ai kafsha juaj, e kshu vazhdon kjo histori

nje here bolja jone, heren tjeter bolja juaj, keshtu vazhdon kjo histori ngambrapa.

Sot per kryetarin e SPaK dy deshmi tronditese. Ne baze te ligjit dhe Kushtetutes ky individ nuk mund te jete prokuror i thjeshte jo me kryetar i pjeses me te rendesishme te prokurorise!

Denoncimi i Roland Luçi: Hetuesi Kraja më dërgoi vëllain në Spaç për tentativë arratisje!

Eshte psikologjikisht interesant ky mentaliteti I ri I libloqeve. Kur nuk iu pelqejne faktet ose debati bejne sikur ato nuk ekzistojne, ose po kane mundesi I fshijne me fshirese. Pastaj kur behen votimet dhe shkojne kove pusi si ne Angli cuditen dhe thone se eshte popull injorant. Hahaha. Po dal prape qe ketu, në ajer te paster. Fuck you, komentin tjeter do te ta dergoj pas fitores se Trumpit. Perndryshe jam ne pritje te adreses tende. Tung.

Roland luci vete eshte pasardhes I zones se pare operative.

Katror bolja,
le t’pallohet gruaja nuk ka ndonji gjo mer jau, ka te drejte yt ate. Kryesorja eshte te fitoje Trumpi. Kur te marosh pune ne Amerike, duku knej ne Frosinone, xakja o tu t’prit me padurim.

Shtet i mbaruar/ Rama me Vuçiçin, Meta me Sorosin!
image
image

Ja delta dhe i lebetitur. Te permendesh krimet e serbve ne Kosove eshte patetike

Thank you Edi Rama, thank you, thank you, thank you.

Huh sa telashen e kemi pase me do mbeturina patriotike ne Kosove qe betoheshin ne edi ramen… e tash e kane fute koken ne moot e s’po ndihen gjalle.

Mbreme per hir te vuciqit tirana jehonte nga muzika serbe. :slight_smile:

Qe 100 vjet, dite e nate, ne cdo sekonde, si prone e serbise shqiperia e ka vra e ka pre Kosoven,

Eshte hap I guximshem ku qe palloshi ka bere .normalizimi I marredhenieve me serbet do jete pune e veshtire por diku duhet filluar .
Bota jane vrare e prere
Prape jane pajtuare
Poplli :blush: