Diskutime te lira - Dhjetor 2019

Ç’deshi ne Zvicer ky? Me mire ne Rusi se flet dhe gjuhen!

1 Like

I rregulloi dosjet e Shqiperise, tani do hapi te Zvicres. Do gjeje floririn qe kane vjedhur gjermanet…dhe Likja.

mos po kërkon strehim politik në zvicër si bythqir(të na falë gjëmbi që nuk përdorim anglishten )?? sepse vetëm kjo mund ta ndihmojë! po tani ,si do i bëhet?? kush do na mësojë historinë??

Ku ma gjen :grin:. Ky do vazhdoje traditen e te tjerve para tij… do e kemi te ftuar ne çdo emision te fevziut duke bere gjithollogun dhe shqiponjen me duar nga skype-i.

Literalisht ashtu eshte, por zvicerianet e duan dhe me prova konkrete :slight_smile:

provat,janë pak të vështira,do kërkuar te dosjet e institutit antikomunist mos gjëndet komunist i viteve 80-të ti ketë hequr ndonjë tegel në ndonjë aksion ,nga ullinjtë,

Nuk e di sa e vertete eshte, por ata qe jetojne apo udhetojne ne shqiperi te behen gati per me shume gjoba. Vullnetarizem me detyrim.

N.q.se nuk e di sa e vertete eshte, pse e shperndan? :joy: Fake News do thoshte njeri qe e kishim ne mes tone po s’e kemi me.

1 Like

Ndoshta dikush ketu qe mund te dije te verteten mund te na ndricoje?

Jo, ate pjese e shtova une per efekt humori, por edhe per te treguar qe pa verifikim ajo s’tregon asgje, thjesht dicka qe ka shkruar dikush ne nje portal shqiptar.

Une e kam thene me kohe qe nuk para ndjek lajme dhe media sociale, sidomos kur burimet jane nga Shqiperia, se harxhoj me shume kohe duke germuar per vertetesine sesa te harxhoj energjite e mia aty ku duhet. Kur abuzohet me First Amendment ne mediat kryesore amerikane qe kane nje fare kontrolli editorial dhe etike gazetareske, nuk pres shume nga portalet e dores se trete ne Shqiperi.

Edit: E ndryshove repliken dhe po me del pergjigja si pa lidhje. :slight_smile:

1 Like

Nuk ka gje, e kuptoj.

thank you gjembi per Dhjetorin, for taking care

pushteti qendror eshte gjeneratori i shumices se problemeve qe nga lejet e ndertimit, tek ato te burimeve natyrore dhe ruajtja e mjedisit.
Eshte nje tjeter lloj “ppp”-je me ane te se ciles pushteti qendror liron pergjegjesi nga vetvetja, nje komardare tjeter shpetimi per egzekutivin.
Kick the can down the road ne te gjitha fushat.

Kurioziteti ne punet tona eshte i tepert … Largohu ! … ose e perkthyme shqip : Xhuxh, xhuxh po naaa e kishte ai …

Po c’pune ka Kryeministri me lejet e ndertimit i here . Me lejet e ndertimit ka pune CR7 …

Ose jepni rrogat ose dorëheqjen’/ Punonjësi i ASHK-së: Po na kërcënojnë me vendin e punës
Urdherohet mbajtja e rrogave te prokuroreve dhe policise!

Lexoni denoncimin e punonjesve dixhital

Pershendetje marshall Po ju dergoj nje informacion te cilin media e drogaxhiut ton,e cila quhet top chanel sapo nxori nje lajm qe te gjith punonjesit e prokuris tiranes kan dhuruar rogen e dhjetorit per te prekurit e termetit.por kjo nuk eshte e vertet sepse me urdher nga lart arta marku Ka urdheruar qe mos ti jepen rrogat.turp turp Jan 300 veta qe punojn aty dhe Jan 300000$ qe Po vidhen

Zoti Berisha pershendetje!

Jam nje punojs i ASHK dhe po na detyrojn dhe po na ushtroj. Presoj qe te dorzojm rrogat ose te japim dorheqjen.Ne nuk esht se nuk duam te sensibilizohemi me familjet e prekura nga termeti por nuk e kemi nje mundsi te till duke qene se kam per te paguar kredin qe kemi mar per shtepin gjithashtu kemi dhe femijet qe duhet te kujdesim,ne syt dhe koken e mbajm nga fundi muajt qe te marrim ate rroge.Ju lutem Zoti Berisha publikoheni kete mesazh.

Mirmbrema doktor.

Marr shkas nga postimi i juaj i bere per punonjesit e kadastres… por dua te theksoj pasi ne drejtorine e policise shkoder, drejtori Niko brahimaj ka mbajtur peng rrogat me urdher verbal te punonjesve te drejtorise perfshire efektivet dhe punonjesit civil ,per shumen e caktuar nga vete ai per te cilen e ka nxjerr me nje urdher te brendshem ku detyron punonjesit te paguajne per personat e demtuar nga termeti.

Eshte bere doktori si Baba Mondi, shkojne e falen njerezit. Ose shikoje ndryshe: nuk e paska pas fajin Enveri, ne vdesim te jemi spiune.

kreu i Opozites Lulzim Basha i propozon qeverise nje plan te thjeshte per te bere balle emergjencen

Per dekaden qe po mbyllet:

https://www.yahoo.com/finance/news/why-the-2010-s-were-a-decade-divided-140024319.html

Doktori si ma i squti ke PD e ka nuhat i pari trmetin tjeter, ate te votave, - na qiu nanen, na i mori votat prap ky, - po thote.

Gjeta dhe kete.

1 Like

Ju si u ndate anej nga zona juaj me termetin?