Diskutime te lira - Dhjetor 2020

Njerëzit shpesh janë të paarsyeshëm, të palogjikshëm dhe të përqendruar te vetja;
Fal ata gjithsesi.

Nëse jeni i mirë, njerëzit mund t’ju akuzojnë për motive egoiste, të fshehta;
Bëhu gjithsesi i mirë.

Nëse jeni të suksesshëm, do të fitoni disa miq të rremë dhe disa armiq të vërtetë;
Sidoqoftë të ketë sukses.

Nëse jeni të sinqertë dhe të sinqertë, njerëzit mund t’ju mashtrojnë;
Jini gjithsesi të sinqertë dhe të sinqertë.

Atë që ju kaloni vite duke e ndërtuar, dikush mund ta shkatërrojë brenda natës;
Ndërtoni gjithsesi.

Nëse gjeni qetësi dhe lumturi, ata mund të jenë xhelozë;
Jini gjithsesi të lumtur.

Të mirën që bëni sot, njerëzit shpesh do ta harrojnë nesër;
Bëni mirë gjithsesi.

Jepi botës më të mirën që ke dhe nuk mund të jetë kurrë e mjaftueshme;
Jepi botës më të mirën që ke gjithsesi.

E shihni, në analizën e fundit, është midis jush dhe Zotit tuaj;
Sidoqoftë nuk ishte kurrë midis teje dhe tyre.

I dashke shqip ti! Po zezakët e afrikës pse kuptojnë dhe flasin anglisht!!
Bëhu zezak ti marrësh vesh,more vesh🍸
I ke parë ata kat-narët që vijnë në tiranë dhe përpiqen të flasin zhargonin e bllokut?? Kështu është dhe pun ’ e anglishtes

bej pak pushim te keqen se eshte dite feste .Edhe nazistet benin paqe ne krishtlindje.ruaje helmin per neser.

Nuk e kam kuptuar kurre kete qendrimin tend ne lidhje me zezaket. Ti ke problem me keto njerez per shkak te ngjyres se lekures qe ato kane apo eshte ndonje gje tj?

2 Likes

If you can convince the lowest white man he’s better than the best colored man, he won’t notice you’re picking his pocket. Hell, give him somebody to look down on, and he’ll empty his pockets for you.”

― Lyndon B. Johnson

1 Like

@Alba2265, jepja ta lexoje edhe Nena Tereza se un tani nuk kam shum kohe, duhet me mbaru gjelin:

Zezaku dhe jevgu është simbol.
Simbol i njeriut pa dinjitet,pa aftësi, pa kulturë,pa atdhe.
Që ta kuptosh më mirë është një njeri si punë e albës!

Nuk dua ti bashkohem kapos ne kritika por nga resmja keta duken sikur po kenojne ne harem te sulltanit .

image

ishin Fatoja, Nustreti dhe Reboja të Brigadës së 8-të qe sollen lirine per keta te haremit :blush:

po kjo mo kapo .tamam nuse per shtepi.C’ke bo mo te keqen nona -tha -ke fut flaken ne shtepi …:frowning:
Masakrimi i çiftit Pasho/Gjykata italiane: Elona Kaleshi pjesë e grupit kriminal, bashkëpunoi me 2 të tjerë për vrasjen! Cilësohet e rrezikshme, e dënuar 7 herë - Shqiptarja.com

Grande Kapo e gjeti kalin e ri të betejës. Po ç’punë i prish Pdhit p.dhi a derëbardhë, apo i bën konkurrencë? Megjithëse kam dëgjuar Grande Kapo që socialkomunistat e bënë kastile që t’ia marrin mendjen rinisë të mos ngrihet në protestat qytetare të udhëhequra nga kryeqytetari Karimed, alias Azemi i Dytë.

Ja Grande Kapo, shiko arritjet madhështore të Rilindjes. Bli edhe ti shqip, duke shikuar/shijuar fotot e pjeshkave të mundësuara nga Rilindja

Në një postim në “Twitter”, Martin Henze shkruan se Rama iku në Amerikë jo për të siguruar vaksinën anti-Covid, sikundër pretendon, por për të takuar përfaqësues të komunitetit grek, si Alexandros Karloutsos, dhe për t’i dhënë mbështetje për zgjerimin e kufijve detar.

Gezuar Krishtlindjet!

Nuditeti ne art ka qene kostum i perdorur nga Greket e lashte shume me perpara se te dilnin ne skene komunistet. Kete fryme antiartistike ne artin popullor nuk eshte lakuriqesia per se qe i jep trajta por ne pergjithesi nje pune kopjuese dhe pa drejtim artistik. Kjo eshte nje lloj rimarrje kitsch nga cfare ndodh ne boten ballkanase qe huazon nga bota islame: turke dhe e Lindjes se Mesme.

Theksoj kitsch-in.

Per nuditetin, mund te shikosh perdorimin e denteles nga Ermanno Scervino dhe lojen me lakuriqesine dhe asgje nuk implikon mbiseksualizim dhe vulgarizim te trupit por elegance dhe rafinim.

Sa per Tv, duhet kthyer nja 10 vjet mbrapa per te shpetuar TV publik nga tejkalimet e disave.

Eva e ka fajin, kurva mutit, nuk i pelqete qe rrite pa breke, por kurva mutit e muloi ducin me gjethe fiku, por me teknike sigurimi e zbulote i çike fare, e lente te dukej i çike duci sa per lezet qe t’ja ngrefte Adamit. Se duci ta ngref me teper kur eshte i çike i mulut, se kur kur eshte i zbulut dac fare.

E qe atehere njerzit jan bo klysha kurve, dmth klyshat e Eva kurves qe eshte stergjyshja e gjith njerzimit, e gjithe njerzve qe e merren me diskutime mijevjeçare duhet zbulu duci apo duhet mbulu, dhe as qe i shko nepermen qe nga ai qe duc kan dale, aty dun me e fut. Ky eshte qellimi i ekzistences tyre, ne kete menyre dine ta shprehin dashurine per te paret tane

hajt pra, gezuar lindjen e Atij qe s’ka dale prej prej ducit!

per shum vjet gezuar, ju te tjereve qe keni dale prej ducit te Eva virgjereshes!

Per te bukurat sinjorina! Jete te perjetshme sinjora Bertinit!

u hoger nji gjel, vetem kockat i kan ngel. U knoqem tu honger! Per vit ri do blejme nji gjel tjeter.

Po të Le të kështu, ju duhet ta përgëzoni ramën sepse po ecën në rrugën e saliut dhe lulit!
Apo jeni kundra?

ncncncnc sa shume shkaba te komentet e ketij cunit mer sa shume shkaba hahaha
nuk e luaka peshku, u dashka klikuar ketu

https://www.tiktok.com/@kevinmyname/video/6910643991981739269?lang=en

Grande Kapo, une them që të marrim masa, t’i çojmë organizatorët e festivalit në Spaç e Burrel për riedukim për shfaqje liberalizmi. Jo për gjë, por po afron edhe 50-vjetori i atij festivalit të famshëm, duhet përkujtuar. Ç’thotë Komandanti, dakord është besoj.
Ja Grande Kapo, lexo shkrimin e Fred Pezes nga Peqini para se t’i vënë kyçin për të lënë vetëm “real news” të Shkërdhenit dhe Qim Pekës