Diskutime të Lira - Gusht 2018

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Fqinjet tane me bregdet shume me te vogel:

MZ la leshte me reklama ne CNN. Po dhe dic kane se c’reklamojne.

Megjithese Trump I quajti njerez aggressive qe me ushtrine e tyre Te madhe prej 2000 ushtaresh mund Te shkaktojne luften e trete boterore

Boll me rrenat e Dulles .ruset iken vete .paskemi sfiduar bashkimin sovjetik

moj e kozmait(sorry e jehovait), ku bie rruga për në gradishtë??:slight_smile: sappointed_relieved:

Shyqyr qe qenke gjalle o pellazg se na bere merak.

Iku edhe Gaqo Cako. Per rastesi dje po degjoja kete.

Rastesia nuk ekziston perveç si menyre dredharake per t’i bere bisht rastesise se realitetit qe eshte dredha dredha, pra eshte kjo menyre nje rastesi me vete: dridhe dridhe mos i bi drejt se nuk ka lehtesina - i Modhi :smiley:

Trump flet keq (ne sensin, nuk di ç’thote) por nepermjet asaj fjalie, tregoi qe keshilltaret e tij nuk kane qene hiç dakort qe Mali i Zi te pranohej ne NATO.
Pse? Sepse nuk eshte hiç dakort Rusia!

(ps: ku jane ata qe thonin se Obama ishte president i dobet dhe ky do jete president i forte?? )

1 Like

Pse ky eshte president psikopat, nuk do te thote se Obama ishte ndonje president thagme. A nuk ishte dhe Obama qe u kap nga mikrofoni duke i lepire bythen Putanes. Si i tha Medvedevit: “Thuji Ladit tani qe mbarun zgjedhjet, e kam gojen me te lire per t’i bere ndonje blowjob.”

si fillim, lufte tregetare.

si vazhdim pastaj, (thjesht) lufte

1 Like

Po e parashikove ti, lufte do kete. Ty gjithmone te dalin parashikimet.

Si rezultat i luftes do vije komunizmi, tamam si ndodhi ne Rusi ne Luften e Pare Botrore. Dhe si rezultat final eshte fitorja perfundimtare e femen sumsave, njesoj si ne Rusi, vetem çer t’i bojme Stalinit qe hoqi ligjin bashke me Trockin qe e vuni ligjin.

Drej asaj po shohim te shkoje cdo dite qe degjohen lajme nga trampi dhe rrethi i tij. Kina mbeshtetese e fuqishme me e afert me BE, doemos ne linjen e kundershtareve te pare sipas psikopatise amerikane.

Cmendon i Mothi, ia vlen te paguash 9 milione dollare per pjeshken e tjetrit:

http://www.gazetadita.al/fondacionet-soros-vendosen-ne-berlin-gati-beteja-me-bannon/

S’ka vend me mendu ne kete rast, ose e ben ose se ben, njesoj si me vjedhjen. Eshte thene “mos vidh”? Atehere ose vjedh ose nuk vjedh, nuk varet nga shuma qe vjedh.

trump nuk eshte psikopat; eshte perfaqesues rrethesh luftenxitese