Diskutime të Lira - Gusht 2018

Ka nga ata qe mendojne se varet. P.sh., thone ia vlen te vjedhesh nje banke, shperblimi ia vlen rrezikun, po te vjedhesh nje cikerrime dhe te hysh ne burg per shembull, nuk ia vlen. Si cdo gje ne kete bote kapitaliste, edhe vjedhja e ka nje cmim.

Trapi eshte psiko-sociopat koke e kembe, ne kuptimin e drejtperdrejte te fjales.

Gjatë tetë vjetëve të presidencës së Barack Obamës, Ballkani ishte krejtësisht në ekranin e radarëve për shkak të zv/presidentit Joseph Biden, familjarizimi i të cilit me rajonin datonte që nga takimet me presidentin Tito në fund të viteve 1970.
Si zv/president, Biden bëri disa udhëtime në Ballkan, u takua me liderë dhe parlamentarë dhe u sigurua që zona të ishte e pranishme në strategjinë e SHBA-së.

Nuk ka përkrahës të Ballkanit në lartësinë e duhur në administratën e Trumpit. Ndihmës sekretari i Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike A. Wess Mitchell është një studiues i talentuar i Europës Qendrore, por ende po mëson detajet e Ballkanit. Në Shtëpinë e Bardhë, zv/Këshilltarja e Sigurisë Kombëtare Mira Ricardel e njeh Europën Juglindore në pëllëmbë të dorës. Por shefi i saj i ashpër, Këshilltari për Sigurinë Kombëtare John Bolton, është zhvendosur nga Trumpi në politikën e Rusisë. Gjithnjë e më shumë, ekspertiza nuk duket të jetë një atribut shumë i çmuar nga presidenti.

Trump eshte ne pushtet, kur flitet per te flitet ne nivel leadershipi jo te personit. Psikopatite e ngritura ne pushtet i vishen ne krejt egzekutivit.

femen sumen:

Po pra, te Biden-it. Edhe Trapi, shyqyr, ka ca njerez te hajrit ne administrate, pavaresisht se nuk mund te rrine dot gjate me nje idiot te tille. Ai sekretari i Shtetit qe iku per shembull, ishte burre i nderuar, dhe mund te zhbente gomarlliqet e Trapit.

C’do te thuash me kete nivelin e lidershipit. Pse ata qe jane ne pushtet pushojne se qeni individe me tiparet e tyre te personalitetit?

Hajde mos me bej mua pyetje kalamajsh, e lagu se lagu. Dhe ngene per vemendje s’ta kam shume.
(Dhe as t’u drejtova ty personalisht, sa per kujtese.
Temen e ke diskutim i lire.)

Se une aty e kam hallin, te vemendja jote. Shko bej monolog e mos shkruj ketu kur nuk do debat.

Si fuste dot nendetset ne xhep e i la prapa.
Nejse, puna eshte a jane ne gjendje per navigim? Nga tonazhi marshaallah!

:joy:

1 Like

P.S. Click to the name Sheniq Watson … You’re welcome !

moj alba moj korbë! me jehovain-po,me mut-chin-po,me saliun-po,me grekun-po! rregulloje dhe me tikun dhe ‘’ ku të kam parë ‘’ pastaj:smile:

Trump administration to freeze fuel-efficiency requirements

Presidenti i pare ne historine e pas Ten Hsiao Pinit qe ne ndryshim nga dylberet e meparshem “progresiste” e kupton me se miri rrezikun e kinezeve komuniste. Mund te kete mijera idiotesi ne koke, por qe po ia thyen hunden kinezeve, bravo i qofte.

Pse vetem kinezeve? Po ruset qe i beri fertele. Qe ta dish ti, kinezet tallin bythen me Trapin. E ka bere Ameriken “the laughing stock” (i kerkoj ndjese Deltes pa dhembe) te botes.

2 Likes

E terheq mendimin qe Trapi eshte psikopat. Qenka i tille vetem ne publik, ne privat eshte normal

Jo po se thone qe nuk ka pasur Klaudia Shifer ne kohen e xhaxhit