Diskutime te lira - Gusht 2019

Njeriut mund t’i jepet nje mundesi e dyte, megjithese jeta dhe njerezit nuk jane si te “Dora e ngrohte”. Po problem me i madh ne Shqiperi, si ne cdo vend te botes se trete e republike bananesh, po jo vetem aty, eshte padrejtesia. Pse dikush nuk eshte denuar, nuk do te thote se eshte i paster. Politika shqiptare eshte e mbushur me hajdute e kriminele. Domethene, mund te kesh nje hajdut me cizme president te vendit, po nuk mund te kesh nje ish-te denuar kryetar bashkie te nje qyteti. Dyfytyresi.

2 Likes

Each state has different requirements for expunging a criminal record. The most common cases of expunged records, according to Lawyers.com, are those involving juvenile crimes. Once a juvenile reaches an age determined by the court, the court expunges any crimes before that age from the juvenile’s record. There are exceptions to this rule, no matter the age of the offender. Sexual offenses, for example, don’t qualify for removal. Other instances that disqualify an individual from expungement include pending court fees or hearings, pending arrests, open cases and a previously expunged record.

Shoqja jote eshte ngaterruar, kujtoi se shoku yt varik…i e kishte fjalen per Gjigantin.

1 Like

ne fakt nuk eshte ashtu.
Sa eshte PD ne pushtet themi hë, se ka dhe me keq, Kur ne pushtet eshte Ps njerezit jane: prit, se ka dhe me mire

Po flasim per krime te vogla te bera ne moshen 17-18 vjec 15 vjet me pare. Ketej lere se Eipstein u kapqe ne 2005 e u mull ajo pune . Maxwell and prince Andrew are untouchable

1 Like

nuk jane shok dhe shoqe te mia bolet e Marlonit, te cilat (bolet) sa me teper ngaterrohen, aq me teper bejne qef. E pranej me qellim u perpoqa t’i ngaterroj edhe un kesaj radhe, sepse e di qe ne fakt te dy bolet e kishin fjalen rreth Palloshit, si vertet jua do puna te hovin rreth Tij.

masanej, kte punen e keqkuptimit jom tu i sqaru edhe xhatanit tek tema tjeter:

Prape nuk e ke kuptu tamam. Varik…i e kishte fjalen per ty, po nuk ke faj, se sic e ke vene re edhe ti, ai kudo e con fjalen te Palloshi, keshtu qe edhe kur flet per ty, automatikisht mendjes i duket sikur po flet per Palloshin.
P. S. Ne njefare menyre te gjithe jemi shoke e shoqe ketu, edhe kur shahemi me fletore shpie.

As ti nuk e kuptu qe varikarin, si kur flet per mu, ashtu sikur flet per Ramen, ose per kedo tjeter te modh, Salen psh, e ka fjalen per palloshin, dhe me specifikisht e ka fjalen per palloshin e tij qe e ka te varur per shkak te nje traume te pesuar ne vegjeli ne shkallet e pallatit.

Njesoj edhe per Korriksen, por per motiv tjeter.
Penis gjithanej, ta kom thon un qe politika eshte pune penisi.
Pranej un nuk diskutoj per politike, dhe pranej nuk kam akoma shok ketu. Ka vite qe pres.

Me duket se heren e fundit the qe politiak eshte e lidhur me fene. Apo edhe feja me penisin eshte e lidhur?
As Xixen nuk e ke shok? Madje mua me duket se edhe me ORonon kishe njefare shoqerie te vecante.

Na myten keta verioret mor aman.
Egersira e bisha.

E kam shume predispoziren, sepse per me teper kam bere cik drejtesi ketu ku jam. Ah ok, nuk e di ligjin shqiptar ne détaje, por ka shume mundesi te jete sic e ka sjelle korriku:

Each state has different requirements for expunging a criminal record »

Ai ka marre Rekord Pénal NUL nga Italia ti thua presispozite

2003-1982 sikur nuk me del = 17.

Ajo qe po mundohem te te shpjegoj eshte qe mund te kesh deshmi te paster penaliteti por kjo nuk do te thote qe nuk je denuar asnjehere. Dhe pyetja ne formular ka te beje me kete te dyten jo me te paren.

E mendova. Ndaj thash qe prokuroria do ndodhej mes dy zjarresh.
Ketu deshmia e pastertise se penalitetit eshte fjala e pare dhe e fundit

Zjarri u shua Stalker, ai dha doreheqjen ndersa ps u distancua.

Arsyeja pse kembengula ta coj deribne fund kete diskutim, eshte se ligjet nuk jane ceshtje opinionesh dhe duhet bere kujdes kur flasim politikisht mbi to se rrezikojme te keqinformojme. Dmth ligjet duhet te jene ‘no spin zone’.

1 Like

Kanceri dhe sida koke me koke.

Jo vetem heren e fundit, por kushedi sa here kom thone qe feja dhe politiken jane te lidhura midis tyre si burri me gruan (seksi, perfaqsuar nga penisi ne diskursin e mesiperm). Divorci demokratik midis tyre eshte tamon si divorci midis burrit dhe gruas, prandaj ne demokraci feja dhe politika nuk pallohen midis tyre ne menyre te ligjeshme, por pallohen me ke t’i dale perpara, artin, filozofine, ekonomine etj. Pranej kultura realisht eshte si tip bordelloje, nuk merr vesh gje, bordello hesapi, cip mbi cip disiplinat e ndryshme. Pikerisht çfar ndodh ne jeten reale ne epoken ngambrapa.

Xixen e kam pasur me teper se shok, kam pas stime pertej simpative te boleve dhe feleve politike, pamvarsisht nga çfar mendimesh dhe besimi kishte.

Me o Rono ka qene pak me ndryshe, o Rono e kuptoi se kush isha (dmth qe mund te beheshim shok) pikerisht kur ai vendosi te mos komentoje me.

Me o çimo eshte pak me e nderlikuar, pranej parapelqej mos me fol me tej.

Pikerisht, ate thashe qe ne krye te heres (sekush beri rolin e tij).