Diskutime të lira - Gusht, 2021

Ky qenka antiracist , nga e nxjerrin shqipot si bicim krimineli?
Bregovic breaks down racism with ′gypsy′ music | Culture | Arts, music and lifestyle reporting from Germany | DW | 24.10.2012

ky eshte me tamom jevg, ne te gjitha kuptimet e fjales, edhe ne kuptimin qe i jep fjales pellazgu qe ka harru tiganin e sufllaqes ne zjarrin prometeik te perendive greke te Olimpit.

Pastaj ti do me gjet se çfar eshte ky ahengxhiu ballkanik? Vallaj pune i ke hap vetes, sepse tani i tere njerzimi eshte ne gjendje jevgu qe nuk do te vdese - ka thon Stalker :smiley:

me cfare po mesoj ne internet kallashnikov qenka kenge pije ahengu tipik ballkanik.Nuk po gjej ndonje prove ku te kete bere thirrje te vriten shqipot .e kuptoj se ne kohe te dulles perserisnin si papagalle ate qe thoshte partia se nuk kishte mundesi verifikimi te fakteve por ne kohe te sotme secili mund te verifikoje faktet vete.

@del-ta

Shpresa humbi, atdheu ty po të thërret
Të shpëtosh nga kjo natë
Bëhu i zoti në do të rrosh në jetë
Armikut jepi datë.
Shkrepi drita në Lushnjë, u lind një diell
Shqipëria lidhi besë.
Dëshmoi bota, dëshmuan yjet në qiell
Për ty, o i larti Kongres.

Edhe ti moj çupë:grinning::grinning:
Po ti vetparaqitesh si e " djathtë ", ashtu si alba e kovaçit,çne kjo dashuri për serbin??
Në fakt ,ju jeni komuniste të vërtetë,internacionalistë, jo si enver tradhëtari që ishte nacional-komunist sipas babait tuaj ideologjik ljubos.
Kjo shpjegon urrejtjen që kanë inter-komunistët( të grumbulluar të çeta) ndaj nacio-kom të enverit.

Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness; only light can do that. Hate cannot drive out hate, only love can do that.” Read more quotes from Martin Luther King Jr.

Të djathtët amerikanë e duan shumë këtë çokollat- luterin! Edhe enveri e ka mbështetur luterin

Ik ne mitrovice pellazg efendi ku serbet kane zaptuar gjysmen e qytetit e s’lene kembe shqiptari te kaloje ne pjesen e tyre ,apo s’ta mban bitha?

  1. Une realisht nuk kam asnje dashuri per asnje komb sllav ne ballkan sepse jane te gjithe “ke te qaj me pare”.
  2. Une nuk jam i djathte dhe aq me teper perkrah pak revolucionin kulturor te “Shokut Mao”. Une besoj se gjithkush mund te mesoj dicka nga gjithkush.
  3. Une thjesht jam duke tall “karten e identitetin” me kete palacollek qe ngjan fiks si filmi i " Kinostudios Shqiperia Sot".
  4. Shqetesohu o Bej se do te vij serbi ne 2023 ne memedhe si me shku nga njera hale e shtepise ne tjetren edhe do harrohet edhe Dushani edhe invazioni i para 100 viteve edhe Kosova se do te bej kryeministri yt vellazen me to, edhe me ate nacionalizmin tend do fshije prapanicen

Ne shqiperi vijne me mijera turiste serbe .pse qenka problem I madh nje kengetar serbe qe do kendoj je nje festival birre?

Dhe te mendosh qe ka pasur nga ata (@sica) qe thonin qe Europa apo Amerika duhet te ndiqte shembullin e Tailandes & co. !

Last year, Thailand was among the top ranking countries for its management of the pandemic

and now :

Eshte problem i madh sepse kur nje ish-president (apo ish-kryeminister) ka probleme (eshte in trouble), dhe duke qene se nacionalizmi eshte streha e fundit e horrave (a nuk pretendon Saliu se i bien ne qafe ngaqe eshte patriot, dmth anti-Soros ?) zgjidhja më e mirë eshte krijimi i nje ‘problemi’ te se njejtes natyre : dmth te natyres “patriotike”.

Ose me thjeshte: në raste te tilla, zgjidhja me e mire eshte te zbatohet deviza e nje ish-ministri HORR te Brendeshem te Frances qe thosh:

image

Qe perkthehet: Kur ke probleme, zgjidhja më e mire eshte te krijosh nje tjeter problem te se njejtes natyre (per te humbur gjurmet e verteta)

ps: eshte frankofon Sala, i di mire keto marifete (dhe nuk jam as i pari as i fundit qe e them kete gje)

Ai e ka fajin… Kshu thoshte edhe Enveri fajin e ka Mit’hati bashk me frontin, ndekohe keto te tj qe s’kishin faj ju lane me sapu 15, me 1 kg djath ne jave, me rradha qe fillonin nga ora 3 e mengjesit. C’rendesi kishte? Rendesi kishte qe fajin e kishte Mit’hati edhe Zogu…

Nuk besoj se eshte Berisha prapa kesaj .qarqe ne Kosove ngaqe si bien dot gomarit ne serbi po i bien samarit ne shqiperi.

Ato ‘qarqet’ i bejne me kete rast nje sherbim te fundit Berishes.
Nje rruge e dy pune - tha

Eshte pjese e nje narracioni (krijimi te nje narrative) kjo histori…

ky ka fryke te vdese.
un i bi me dor! - thote

Që sje i-e djathtë ja bën muuu se për ndryshe nuk mbështesje çetën anarko-komuniste të burrit të sllobodankës.
Edhe që bën pjesë të turma pa identitet! As mish as peshk!
Qëndrimet tuaja janë identike me ato të ramës! Nuk e kuptoj pse bëni si gjasme kundërshtarë të tij.

Çpo na shohin sytë or taj! Sala patriot,nacionalist! Sala i lubonjës🤔,i janullatosit,i bollanos,i dules,i varrezave grekë! Sala vrasës i veprimtarive të uçk-së,i ndihmës ndaj milosheviçit, i përçarjes kombëtare!
I shkatërrimit të ushtrisë,i anglishtes gjuhë zyrtare,i " kleptokracisë ", i ldk-së jugosllave!
As dio mio nuk them dot,se më kap tiku për veshi😀

Do not be overcome by evil, but overcome evil with good.
27But to those of you who will listen, I say: Love your enemies, do good to those who hate you.