Diskutime te lira - Janar 2021

r.v.
aq me keq ne rastn tend, sepse nje partiak te pakten beson ne nje gje mire apo keq, dmth bejne kurven dhe kriminelin per nje ideal, qofte te gabuar. Po ti per çfare ideali rron? ku e ke hallin? apo ben kurven dhe kriminelin per luks? apo per te tu heq si superiore kur nuk je as inferiore? Pa besim ne nje gje je pluhur rrugesh, fryn era dhe te merr! Guarda e passa! - ka thene Poeti.
Pastaj ketu ne Peshk nuk para shof partiake, as ne kohet qe kishte shume trafik, shumica mbaheshin sikur mbanin fjalime nga Olimpi, se nuk denjohin te ishin ne nivelin e partiakeve qe benin diçka konkrete, kurse intelektualet e mdhenj i kemi per te dhene mendime shtrire ne divanet e sallonit te Sinjores.
Kushdo qofte Rama dhe Berisha dhe ndjeksit e tyre, as qime e bythes se tyre nuk jeni!

Te lutem mi trego pak idealet qe besojne keto edhe pastaj te pergjigjem per pjesen tj

ti m’trego idealin tend, pastaj shofim e bejme per te tjere. Por ti nuk ke ideal se ideali i intelektualit t’modh ngambrapamodern eshte te mos kihet ideal, sepse ideal ka pas vetem Partia Komuniste qe ka qi n’mythe jevgun edhe gaxhoin qe osht tu bo i dor muhabet ne Kete Blog dhe ne Blogun Tjeter dhe ne çdo blog tjeter qofte. Me te degjuar fjalen ideal, gaxhoit dhe jevgut intelektual t’modh fillon e i vibron brima e sumes sepse i ka ngel sahati tek penisi i Enverit, nuk di gje tjeter e nuk sheh gje tjeter, perveç se asaj qe ka ndodh ne kohe te qepes.

Ideali im eshte shume i thjesht. Jeto edhe mundohu te mos kompromentohesh. Asgje qe jepet falas nuk eshte vertete e till (pervec hirit)
.

e qarte, shume e qarte, edhe Rama me Berishen dhe Trumpin te njejtin ideal si ty kane, vetem se e kane me te komplikuar sepse pozicioni i tyre eshte me i komplikuar se nje llapaqen blogu si puna jote e si puna ime qe kan frike nga hija vet.

r.v.
mos je gjë ky mo që ka për ideal të lidhë domatet :joy:

Kam pershtpjen se Trump & Rama & Berisha kane tj ideale

kanë idealin e plantacioneve me lidhësa domatesh që pengojne realizimin e Fundit të Botës jashtë serave :rofl:

mirjam, kape ket nga fejsbuku:

Esperti avvertono: “Se cade il governo, l’Italia rischia di fare la fine dell’Italia”:joy: :joy: :joy:

1 Like

kjo eshte per Stalker:

Anziano muore in un incidente stradale, la famiglia: “L’ha ucciso il vaccino” :joy: :joy: :joy:

Keshtu filloi histeria me emrin Lockdown.Kina genjeu boten se keshtu zhdukej virusi. Pastaj ndodhi efekti domino…
Pas 1 viti, po deklarojne se masat do te ngelen ne fuqi edhe pas vaksines, se nuk i dihet. Mbase dhe vaksina u dashka bere periodike po thone.

1 Like

[:joy: :joy: :joy:]

T’shofim çfar do thon Delta me Alben :joy: :joy: :joy:

Populli vella kinez na e futi “padashje” ne bashkepunim me “kliken” financiare te wallstreet-it. Bota ne gjunje ekonomikisht por korporatat ( fang) s’po tuten hiç! Perkundrazi me “pikelllim te math” i bllokojne fjalen POTUS-it.
Ikem nga lindja ne perendim per lirine dhe mundesite por siç ka thene “Tori i madh” : mbas perndimit vjen prape lindja! Ku ta dinim ne qe ne amerika do na sillte komunismen!
Eh mor tori tori. Na ke dal borxhit kushedi sa here!

1 Like

Unë të them që nuk e harron. Ja, dil një herë andej nga Amerika dhe shiko, aty poshtë urës e gjen. Thjesht merr ndonjë pushim të përkohshëm sa për shplodhjen e muskujve të nofullave dhe të muskujve të tjerë.

Une me Deltën kemi inat se na ke lënë pas dore, vetëm për brothersat kujdesesh. Ç’na duhet ne që jemi pellazgë dhe racistë. Ku ka më mirë se të jesh si brothersat, merr edhe kënaqësinë e shërbimit tënd poshtë urës.

Ja Grande Kapo, lexoje këtë para se i barastunduri t’i vërë kyçin, se nuk të fal ai po të jesh me parti, është i pakompromis. Ka për të na hequr bukën e gojës, ne me këto 50 centët mbahemi.

Ti me delten vazhdoni te qiheni me njeri tjetrin si pederaste pleq qe jeni .Nga menyra si te mbron ti je bucja ne ate marredhenie.

me pelqe shum ky ambjent idilik, zgjohesh çdo mengjez me perla kamasutra!
dhe qershia mbi torte eshte komenti i Stalker per Trump ose koronavirus menjehere mbas kamasutres midis jevgj dhe gaxhoj :smiley: :joy: Literalisht e vertetuar teoria e Torit t’Modh per dy bolet e Marlonit :joy:

Forca Stalker, jepi, a ke ndonje gje te re per te thene?! :rofl: Mos prit Korriksen :rofl:

mos e hap