Diskutime te lira - Janar 2021

Po i barastunduri pse po qesh me kete qe the, kape gje? Apo as ti nuk i kupton keta post-modernet e papolitizuar qe kane bere edhe nje artikull? Nejse, duhet thene qe edhe PDhi ka ardhur duke u bere post-modern si i barastunduri. Per shembull, ne 96-s, ne kohen e doktor Mortjes se pare, nuk ruheshin fare se mos u linin shenja deputeteve.

Alba me zamete dhe e ftohur mgambrapa edhe ekspert,e futbolli tani. E shikon sa gjera meson poshte ures, perveç asaj që të gjitha veprat e kane origjinalin ne anglishte dhe pastaj perkthehen ne gjuhe te tjera.

Cila pjese e bisedes per futbollin ne Kosove te ofendoi ty o pederast plak qe futesh kot ne muhabet sa per te na kujtuar se je hala gjalle?

Kush tha qe me ofendoi. Mezi po te prisja. Ku ishe? Po kapje kohen e humbur me brothersat? Gryka ka ndonje problem? Po nga para te kane pyetur brothersat pse nuk je as mashkull, as femer?

Jo brothersat jane me gruan tende Nashi ashtu si dikur me te t’eme.

Ik ik fli, nuk po te shqetesoj, se je lodhur. Po mos na harro ndonjehere edhe ne racisteve, mos mendo vetem për brothersat dhe dashnorët e tjere. Bëj ndonjë gargarë para se të flesh.

Edhe ti lubriko bythen beje gati per brothersat por mos ta marre vesh delta se ebnet xheloz.

Pse ti e “lubrikon” hë, kështu i bën derman. Po grykën e “lubrikon”?

jo nejse, por eshte e njejta gje tifo e futbollit me tifon e politikes, pranej une i kam perçmuar te dyja megjithse e konsideroj futbollin lojen me grandioze. Ne komunizem identifikoheshin te dyja, disidentet ishin me Tironen. Nje arsye me teper pèr t’i perbuz politiken si tifo dhe futbollin si tifo, te shprehem edhe une ne menyre hermetike abrakadabra. Megjithse e di qe Stalker me kupto, dhe kjo ka rendesi ne peshk, te te kuptoje Stalker.

Ç’po vje akoma me qesh me Stalker qe nga dje; ka vite te tere qe flet kodra mas bregu ne Blogun Tjeter, e ne Kete Blog me Korriksen ca muhabete hermetike ne stil fallxhori si Fatos Nano, e tani ne pleqni u kujtu te ankohet se nuk kupton muhabetet e kolegeve. Te njejten gje ben edhe Lacan e kompania bella: futja n’topt se me teper marrezira se sa me teper nuk te kuptojne, aq me i modh je! Keshtu perhapet budallalleku ne bote “a dit Lakò!” :joy: :rofl:

  1. Ti me verte mendon se un kam nerva edhe kohe te lexoj artikujt qe servir ushtria 50 cent ketu?
  2. S’besoj se do kishte mundesi ta varte tek sheshi sepse me siguri ai polici ka fluturuar nga puna qe ne shtator te 2013 edhe me siguri ka qene jasht juridiksionit te Xhafes, ose ka marr valixhet edhe ka ik nga Shqiperia.
  3. Ne 2013-2014 ty ta rrafen deputetin brenda parlamentit shoken e partise edhe nuk u denua njeri.
  4. Ne 2014-2015 vete ministri i brendshem i joti u akuzua per trafik nderkombetare i lendeve narkotike.
  5. Ne 2017 para parlamentit ato policet e “reformuar” sipas teje kan gjakos deputeten Florida Kerpaci etj etj. vetem 3 vjet me perpara.
  6. Ne 2019 po keto policet e reformuar rrahen para kamerave pa asnje shkak PDH-istin qe i thyen edhe krahun.
  7. 2020 policet e reformuar hyjne me arme ne teatrin kombetar edhe dhunojne eksponentet e rrezikshem qe punonin si aktor prane teatrit kombetare. Vetem pak muaj nga tani.
  8. 2020 Policet e reformuar te rilindjes rrethojne nje televizion sepse kishin informacione qe gazetaret kishin arme atomike brenda. edhe kjo pak muaj nga tani.

Stalker dhe Ushtari keto qe thash me siper skane asnje lidhje me politiken e ndonje partie, por nqs ju te 2 jeni aq qytetar besoj se i kishit vene re.

merr vesh edhe nga topkëmba moj e kozmait :carrot: të ka ngelur që kur shikoje çiflikun me çermën? i biri i kovaçit bënte ndonjë goll :sweat_smile: apo vetëm pas mullarëve shënonte,
merru me zbulesat e tikut tani! do ketë ndonjë citat për antikomunistët e majtë!

Me zbulesat e tikut tani per tani nuk merret dot Alba e asnje tjeter ne Peshk e pertej Peshkut, sepse duhet te kesh vete zbulese qe te kuptosh zbulesat e tjetrit. Sa pa arrit akoma aty, he per he hani me dhom bolet e jevgut dhe gaxhoit sipas perkatesise politike. (ti, perveç boles se jevgut, ha me dhom - qe nuk i ke :smiley: - edhe nje sufllaqe greke ngambrapa).

Sa genjen edhe ti shok ! Sidomos ai viktima deputet i PD-se dhe ajo heroina e LSI-se jane perla !

O tiku, unë të bëra qefin që përdore shqipen zbulesë më vënd të apokalipsit jevg​:grinning: jeni bërë si ademi me havanë ju të dy :cowboy_hat_face: kujdes,Mos e kafsho mollën e albës ( që e ka kafshuar i biri kovaçit) se të iku parajsa për lesh bubi

po edhe apokalipsi fjale e jona eshte, eshte fjale pellazge ne origjine, por ja kena dhone grekeve si shkembim i sufllaqes qe e hane edhe emigrantet qe i jane frujte dhomet tu lexu Dhjaten e Vjeter te grekofonit Kostandin Kristoforidhi.

Jo ajo sfera e ekspertizes se pederasteve pleq si zotrote.

O 50 cent te erdhi ndonje haber nga Italia?

image

Viktimat e 21 janarit kerkojne drejtesi. Dhenia e statusit te deshmorit eshte tallje e peshtire per te bere politike. Se ketu eshte bere rruge. Shteti i blen padrejtesite qe ben me leke dhe me ofiqe. E tregtojne jeten e njeriut njesoj si ne pazarin e gjese se gjalle.
E neveritshme.
…shpallja deshmor e kater qytetareve qe humben jeten ne 21 janar eshte totalisht e paligjshme.
Ligji per statusin e deshmorit te atdheut i ka te percaktuara qarte kriteret se kur jepet statusi i deshmorit. Kur ke rene ne lufte per mbrotjen e Atdheut, kur ke rene ne krye te detyres etj etj.
Ka nje nen qe flet per shtetasit shqiptar qe humbasin jeten ne tubime paqesore per respektimin e te drejtave themelore te njeriut. Po nuk eshte rasti. Nuk u mbrojt asnje e drejte apo liri themelore e njeriut ne protesten e 21 janarit. Ishte nje proteste politike .
image image

arbano, nuk e kuptoj dot kete konfliktin tuaj, ti me alben,
shtrohet automatikisht nje pyetje;

  • te ka zene rrugen alba, qe gjithmon e ofendon dhe provokon,

une me alben, ne disa tema, nuk kam qene dakord si opinion/mendim,
por kjo gje nuk do te thote se une duhet ta ofendoj,
prandaj do te keshilloja si mik, se, nuk eshte e hijshme ta ulesh veten ne ate grade,
per mua ju te dy jeni njesoj, nuk favorizoj asnjerin, por eshte e ulet te ofendosh nje grua ne ate menyre,