Diskutime te Lira - Korrik 2019

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë muaj. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

A thua te jete e vërtetë? Kisha idene që më shumë I pëlqente brace sesa spiroplai

teknologjia ka mundesuar akses online edhe per llumrat. Gezohu, je barabar ne te drejtat per t’u publikuar, me kedo pa perjashtim.

Ketij tipit i zuri goja lesh duke bere thirrje :ta perzeme. ramen me dhune .pastaj thote e ka fajin klima e urrejtjes qe nxit Rama sikur per vete predikon dashni .
Jane cmend shqipot fshatce.

Faleminderit Zaev

Nga Andi Bejtja

Biseda e Kryeministrit Zaev me dy humoriste ruse që imitonin Presidentin e Ukrainës duke folur me të, mund të ketë shkaktuar të qeshura në Rusi apo Ukrainë, po jo në Tiranë apo Prishtinë … Berlin apo Bruksel…

Kisha kaq kohe që dëgjoja Baton Haxhiun nëpër tavolina të thoshte se amerikanet na e paskërkan mendjen top për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi: E kisha pyetur dhe publikisht në Opinion ‘e kujt ishte kjo ide’ po kishte llocur…

Dhe na e tha Zaev sot, dhe Vuçiç muaj më parë: që është ide ruse, serbo-ruse, sot mësuam ka dhe pak gisht vëllai ynë Erdogan…

Synojnë destabilitetin e rajonit thotë me gojën plot Zaev që ndryshe nga shumë lider ballkanik njihet për sinqeritetin dhe modestinë …

Ç’të thotë me i ka thënë të gjitha… na i ndau para syve si në Shqipëri ashtu edhe Kosovë grurin nga krundet…qenkeni budallenj nëqoftëse nuk e keni të qartë…

Ndaj kush e do këtë vend me vrap në zgjedhje me 13 tetor!

Bejtja,lubonja,lapsi i bushatit😋,qimi,paloka,nard ndoka,muli,anglezi o fahri paçes! Oh mai gad!

Edhe ndonje kryetar komune te ishte ne vend te rames,nuk humbet dot me keta lolo! Nje pd-ist qe te vije era njeri, era qytetar! Nje vetem!

Kapua duket se lahet me sapun Duru.

Zaev reagon pas përgjimeve ku zbuloi planin si Vuçiç, Thaçi, Putin e Rama do copëtojnë Kosovën

Zoran Zaev tha të martën se nuk e sheh të arsyeshme të dorëhiqet, pas publikimit të bisedës telefonike (përgjimet) e publikuara mbrëmë në YouTube. Sipas tij, biseda e përgjuar nuk zbulon sekrete shtetërore, informacione të ndjeshme apo dëmton interesat kombëtare në ndonjë mënyrë.
Po çfarë ka bërë Rusia në këtë drejtim?
Zaev: Serbia është shumë e lidhur me Rusinë, normal që ata e kanë atë lloj raporti. Por për momentin problemi është me Kosovën. Mbase ju e dini këtë çështje. Zgjidhja që po diskutojnë është që 10 komuna në pjesën veriore të Kosovës ti jepen Serbisë, dhe disa komuna në jug të Serbisë ti jepen Kosovës.

1 Like

C’fare mban kjo toke. :cry: :cry:

Te diskutimi i lire i muajit te kaluar, @ACDC u ekzaltua se kishin fituar “nacionalistet”. Nacionalitstet jane syriza dhe agimi i arte uo korent.

http://www.gazetadita.al/kam-njohur-nje-personazh-bacin-e-vlores/

Denimi me vdekje eshte i domosdoshëm ne keto raste, shoqeria jone nuk eshte aq e pjekur sa te mos e kete

jetokemi ne kohe kur pritshmerite ne rezultatet e provimeve jane te nxenesve, jo ndaj nxenesve

Rezultatet e maturës shtetërore për vitin shkollor 2018 – 2019, sikurse dhe ato të viteve paraardhëse, në lëndët shoqërore, veçanërisht në gjuhë dhe letërsi, nuk i kanë përmbushur pritshmërisë e nxënësve,

http://www.gazetadita.al/reflektime-nga-matura-shteterore-2019/

Kjo eshte te besh opozite 5-lekshe dhe fake. Do vunai gjate dhe rende.

Prova:

Opozita po pretendon se kjo dëshmon se edhe Rama është aleat me Rusinë. Nje lidhje e shkurtër dhe naive, e cila hidhet poshtë nga letra e Presidentit Trump, e dërguar në dhjetor 2018 në adrese të Thaçit e Vuçiç.

Në letër ndër të tjera thuhet se Shtetet e Bashkuara kanë investuar shumë për suksesin e Kosovës, si një shtet i pavarur dhe sovran, duke shtuar se SHBA kërkon që Kosova të vazhdojë të zhvillohet.

Ne jemi të gatshëm që t’ ju ndihmojmë në përpjekjet tuaja për të arritur një marrëveshje, e cila reflekton në mënyrë të balancuar interesat e Kosovës dhe të Serbisë

1 Like

kjo ankohet per “vjeterimin” e klases politike por ne seancen per komisionin hetimor ndaj Metes e gjeti menyren te mungoje
Emri i saj nuk eshte ne liste: http://www.gazetadita.al/shkarkimi-i-metes-si-votuan-deputetet/