Diskutime te Lira - Korrik 2019

Kush është ky i gjori?

qeka qetsu Peshku nga vellezerit siameze Tuidelldi dhe Tuidelldum qe zhvillojne Luftra Yjore. Robotet e harxhune baterite, xhan xhin njeri nuk duke verdalle te diskutoje per Sal-Ramen.

siç edhe pritej ne fakt, kjo eshte ndodhi kostante ne historine e Peshkut per raste zgjedhjesh. Te shohim nese do te kete normalizim, apo do te ngelet duke diskutu per sinemane vetem Korriksja me Stalker, dhe Gjembi admine, sigurisht.

  1. Presheva eshte e jona! Vepra, jo llafe.
  1. Vazhdon lavazhi i ndyrsirllekut ne drejtesi.

radha per ish prokurorin qe kerkoi arrestimin e Tahirit

http://www.gazetadita.al/komisioneri-publik-kerkon-shkarkimin-prokurori-gentian-osmani-para-kpa/

Zaev na tregoi se qeveria “Rama” është vënë në shërbim të një axhende ruse. E thënë thjeshtë, shqiptarët po paguajnë me paratë e tyre një projekt anti-kombëtar dhe të rrezikshëm për shqiptarët. Çuditërisht është e njëjta qeveri dhe i njëjti kryeministër që prej një viti akuzon opozitën e vendit se po u shërben axhendave të Kremlinit, me që po protestojnë për largimin e tij, pasi u kap në përgjime duke vjedhur vota. Sot, Zoran Zaev, mik personal i Edi Ramës, akuzon këtë të fundit dhe Hashim Thaçin se po zbaton një plan rus në Ballkan. A duhet provë më e qartë për lidhjet ruse sesa kaq?!

o kapo ca behet kshu mer late nam

Ju sherbetoret e Moskovit mos u bani merak se i di zoti Trump kto gjona. Nuk e luftojne dot Moskvin morrat e kuq te Shqupit.
REflekto Lulthim reflekto…
Thank You Zoti Trump

Paska ndodhur dicka realisht e rende ne Shqiperine e ketyre 25 viteve: drejtesia (kollona e vertete e shtetit te se drejtes në ato qe quhen demokraci borgjeze ose parlamentare - pak rendesi ka emertesa) ishte pothuaj (me perjashtime shume te rralla!) literalisht ne sherbim te njeres force politike. Pra perdorej haptazi politikisht.

Në bote, ka plot vende ne kete situate. Por ka dhe vende qe kane reputacion te keq (te themi) ne nivel demokratik por qe kane krijuar, despite it all, nje fare niveli jo fort te keq te drejtesise se tyre (po me vjen ne mendje ajo egjiptiane e cila, qofte dhe ne kohen e Mubarakut, vleresohej e vleresohet per nje far’ pavaresie deri diku jo fort te pakenaqshme.

Tek ne paskesh qene bere balte! Si paska kalu kjo pune deri ne kete pike??? Ndofta kjo shpjegon nje pjese te mire te kembenguljes se Rames (jo Rames politikan-per-llogari-te-vet, por Rames, kandidat i PS per kryeminister) ne 2009 per vjedhjen e votave (qe asokohe ai e ka patur ne program Reformen ne Drejtesi).
Futja e Metes (pa dyshim, e keqe e domosdoshme elektorale per PS-në në 2013-n) si kale troje ne sistemin qeverises 2013-2017, ka qene e kalkuluar.
Dhe ne “habitemi” sot qe e shohim Meten te hidhet perpjete! (zaten ai eshte hedhur perpjete qe ne fushaten elektorale te 2017, edhe pse ishte tashme votuar si president i ardhshem i vendit). E ka nuhatur qe atehere…

ps: paska qene e vertete ajo qe s’kishim pare gje akoma

1 Like

plotesisht dakord!

Rama eshte nje leader me talent natyral, per mendimin tim

ps. gjithnje, termi leader duke pas vec konotacion pozitiv

Ty me duket se te keno Zaevi ne vesh naten.

Duhet te jete fotoshop se nuk shko njeri ne dasem me xhakete blu e pantallona te bardha.

pse njeriu do te thote patjeter diçka, edhe pse e di mire qe nuk pjerdh njeri per te?

Mbase s’pjerdh njeri tjeter, por pjerdh ai per veten. i duket se coc thote. Edhe kur nuk ishin keto platformat e mediave sociale dhe interneti njerezit pirdhnin per veten, po s’i degjonte e shikonte njeri. Tani ngaqe i shikojne pjerdhin ca me shume. Ate lutjen e shkrimtarit “Zoti yne qe je ne qiell, jepna fuqine te mbajme gojen mbyllur kur s’kemi gje per te thene” duhet ta mesojne e praktikojne ca me shume.

http://www.gazetadita.al/thaci-kryeministri-zaev-me-kerkoi-falje-mua-dhe-kosoves/

Ka qenë para 7-8 muajve kjo përpjekje e tyre për të biseduar me mua si president i Kosovës, kështu që falënderoj kabinetin për punën e tyre shumë profesionale që e kanë preventuar këtë mundësi të komunikimit të drejtpërdrejtë të këtyre dy mashtruesve në emër të ish presidentit të Ukrainës Poroshenko. Kurse, Poroshenkon e kam takuar live në disa takime ndërkombëtare, kemi pasur një bashkëpunim serioz, shumë mirëkuptues dhe natyrisht të një vullneti të mirë mbështetës për Kosovën

pse njeriu kerkon te zgjidhe problemet e Ukraines dhe Kosoves, kur se pjerdh njeri as ne shtepi te vet?

pse njeriu kur pjerdh per veten i duket sikur çoç thote, ndersa kur pjerdh per tjetrin i duket sikur çoç nuk thote?