Diskutime te lira - Maj 2019

Kapo zhulsi ka pasur frike te fuse linkun e lajmit qe ka sjelle, sepse ne fakt thote qe qeveria e ndaloi kanabisin me masa qe s’ishin marre ndonjehere, dhe burim per kete kokainen kane vetem deputetet e PD, Vazhdojne te djathtet te peshtyjne vendin lart e poshte neper bote, sic kane bere qe ne kohen e Toptapnit qe falte shkodren, zogut qe falte shen naumin, Berisha qe fal detin. Tani kelyshi Basha leh njesoj si Berisha qe e mban per litarin, bashke me zorraxhinjte si kapo e si ti.

Ja ku e ke linkun se @kapo shkarravina s’ka guxuar ta postoje

“The Adriatic Sea is now a highway for drug trafficking,” says Xhemal Gjunkshi, an opposition member of the Albanian parliament and a former army officer.

Ky eshte burimi i vetem zyrtar, Xhemal Gjunkshi i Berishes. Gjithe burimet e tjera jane te padeklaruara.

o @gjembi, shof qe i ke dhene pelqim-zemer Katrorit. Je vertet naive, sado te kete te drejte me nje koment, Katrori eshte nje maskara qe ka per qellim shkatrrimit e blogut. Dhe nuk duhet shume mend per te kuptuar kaqe gje, Katrori e ka treguar me kohe kete edhe pa u bere hapur shkerdhate si tani qe hiqet sikur i digjet xhani per etike komunikimi. Dhe kjo jo ne raport vetem me mua, @Katror fytyra e qelbet ka bere te njejten gje me ke impenjohej me shkrime ne blog, bile edhe kunder admineve.
Vertet je ne nje pozite te veshtire, nuk di kujt tja ndreqesh e kujt tja prishesh ne mes te ketij pis milet, por ngjarjet dhe personat kane nje histori etike dhe histori dedikimi per blogun. Nese merr parasysh keto, nuk mund te mbash anen e Katrorit qe eshte nje parazit maskara, e sot edhe hipokrit.
Tani dyshoj tek ty, he per he si naive.

Tori, problemet shume personale me familjet mund t’i zgjidhni ne privat.

un nuk kam si t’i zgjidh ne privat problemet me nje te panjohur anonim. Perseris se maskaralleku i Katrorit eshte historik. Legjitimitetin per ta share nga familja e kam komplet, ka qene ai i pari qe ka share me nene e babe meqe idjoti qyrrash gjeti ne blog fuksin qe i ka internuar gjysmen e familjes. Edhe kjo gje e paverifikueshme, e vetem nje maskara mund te mbahet si i persekutuar duke qene anonim.

Po nuk prish pune, nga stili i pergjigjes tende, tani dyshoj me teper per ty, jo vetem si naive.

Une ndalova se lexuari deri aty ku flitet per letren e hapur, te botuar te Panorama. Ndersa e pranoj fjalorin si efekt inati e nervi, mbase edhe te justifikuar (nuk dime detajet fundja), nuk pranoj dot publikimin e nje letre te hapur ne nje gazete si Panorama. Po flasim per vendin e punes, po flasim per emrin dhe integritetin tend. Per nje rob normal, nuk mund te kete me te shenjte. Mejdani i opinionit publik nuk eshte per keto pune, pervec se rastit kur do ta rimaresh vendin e punes per te njejtat arsye per te cilat te kane hequr. Ca me tej kur e mendon se eshte pjese e stafit diplomatik. Temerr.

gjembi, kush admin ka heq kete teme time? kjo teme nuk eshte heq prej meje. Te tjerat po, i kam heq une.

Nga cfare shoh une, del se e ke bere vete ti me 1 Maj. Redaktimi i rradhes mbas 7 te tjerave qe bere po ti.

Aq vjet eshte dhe vete Ministri.

1 Like

Faleminderit per dyshimet. Qe te dyshosh dhe me shume: sa here do shoh komente me sharje rrugesh, do ti heq, te kujtdo qofshin.

Une nuk mbaj arkiva se kush ka share ke, direkt apo indirekt, para 3, 4, 5, 6 vjetesh.

Ai nuk eshte justifikim. Une nuk po krahasoj sekretaren me ministrin. Edhe ministri mund te jete nje mut muti, kush dreqin e di si do na dale?

Sidoqofte, sipas rradakes sime, nese te duhet ta permendesh arritjen tende, dicka nuk shkon. Pergjithesisht ata qe kane brume ulin koken e vazhdojne punen e tyre, nuk dalin me flamur ta trumbetojne.

Ndoshta po keqkuptohemi. Nuk e thashe si justifikim. Une jam dakort me cfare po thua.

Akoma me teper dyshoj, bile tani jam i sigurt qe largimi im nga blogu eshte eshte vepra jote si e persekutuar anonime familjarisht. Me lart ke sharje ne bresheri nga familja midis Arbanit dhe shkabes qe nuk jane hequr, ke hequr vetem te miat. E njejta gje ndodhi ne incidentin e 1 majit.

Perseris kete teme nuk e kam hequr une, pavarsisht se eshte hequr ne te njejten date me te tjerat. 100% i sigurte qe nuk e kam hequr une. Shiko se te tjerat tema jane mbyllur prej teje dhe njera prej square, ndersa kjo teme eshte akoma e hapur.

Perseris, une nuk e di me 100% siguri por sistemi i blogut thote qe ti vete e ke redaktuar. Te solla dhe foto ta shohesh.

jepi gjemb se e asgjesuat edhe nje fuks tjeter. Keshtu i keni beri mutin çdo gjeje ne shqiperi.

1 Like

meqe e mba veten per shqiptare, do te thote qe do te hash mutin qe ke bere ne pjaten tende.

Ky personalizimi i situates domethene “c’me bere MUA ti” eshte tipik per vende si Shqiperia. Une nuk arrij ta kuptoj dot, ndoshta ngaqe kam po aq vjet larg Shqiperise sa kalova dhe aty dhe mentaliteti ka ndryshuar. Edhe une keshtu duhet te kem qene po u mesova tani ta ndaj shapin nga sheqeri dhe t’i heq emocionalitetin ketyre situatave. Para ca ditesh me zune syte nje gje te ngjashme, dikush qe e zuri lapsi ne konsullaten e Selanikut i ankohej ministrit se po ja linte djalin pa shkolle meqe shkolla do dhe nje muaj te mbaroje. Me fal po who gives a shit? Te doli emri per ushtar o burre, me te drejte, pa te drejte shko e zgjidhe aty ku duhet, jo llapa-llapa poshte e larte. Ne vend te harxhosh kohen duke shkruar letra per gazetat, behu zot i vetes dhe familjes, hap kompjuterin, ngre telefonin, bej kerkime dhe gjeji nje shkolle tjeter, si e qysh gjeje vete.

Life is not fair. Get used to it

          Bill Gates

Me duket se ka nje ligj karriere per sherbimin diplomatik .rank and file diplomats nuk hiqen pa shkak .vetem nje pjese e personelit sherbejne at the pleasure of the minister .

edhe sot nuk jemi keq me realizimin e norme se perditeshme ne Peshk, u be nje diskurs interesant me Gjembin. Kane se çfare te lexojne njerzit.

Speaking of zenkat e shqipove.

Kjo eshte ceshtja