Diskutime te lira - Maj, 2021

Zgjidhja: Internet Giga+Fubo+ca te pelqen tjeter (Netflix etc etc)

Si eshte FUBO si sherbim?

sot ne portugali (sipas lajmeve) jane mbledhur ter kreret e europes dhe po diskutojne per pashaporten dixhitale te corones, nderkoh qe ne letren per vaksinen qe iu vjen te gjithve, iu thuhet se vaksina nuk eshte e detyrueshme, por e rekomandueshme,
i thashe nje mikut ketu se si shpjegohet kjo pune keshtu, dhe me tha ;

  • ndigjo pjer, imagjino qe ndonjerit i ndodh nje komplikacion, deri edhe ne vdekje, kush e merr pergjegjesine ne kete rast, qeveria jo, firma farmaceutike jo, se thone qe ai (pacienti) e beri me vullnet te lire, se po ta bejne me detyrim, athere i bie qeverise te marri pergjegjesi ligjore, dhe po ti ndodhi diçka te vaksinuarit, pas nje dite, jave, muaji, i bie qe familjaret e te demtuarit ta hedhin ne gjyq qeverine, dhe ajo duhet te pergjigjet per çdo rast.
  • aaahh,- ju pergjigja - une thashe se kjo ishte per t’ju permbajtur parimeve demokratike, te lirise se individit, qe vendos vete se ç’do behet me trupin e tij,
  • nga nje ane eshte keshtu, çeshtje e demokracise se europes, por kur te shkosh ne stadium, teater, kinema, etj, do te te kerkojne vertetimin e vaksines,
1 Like

Këta sikur e çdukën virusin
:joy:

Ti ben vet se ska mundesi. 25 Milion njerez, vetem 12 humbje jete nga Covid. Vigjilenca i ka mbajt gjall. Pas vaksinimit dhe krijimit te imunitetit te kontrolluar te tufes kane shance te jene nga popullsite me me pak humbje per milion ne bote.

Dhe ti qesh me kete fakt?

pelltaauuu! rrofte liria!

40

storage_img_today_haberler_7marcin

Stalker fashisti pelltaauuu!

ky virus i mallkuar - që të gjithë në komunitetin shkencor e prisnin dhe që shumëkush na kishin paralajmëruar se do të mbërrinte - nuk u shfaq nga hiçi, as nuk u krijua në laborator, siç do të ishte e lehtë të besohej për të shmangur përgjegjësitë tona. Shfaqja dhe përhapja e Sars-CoV-2 është përkundrazi fryti i helmuar i dekadave të shkatërrimit të mjedisit, shpyllëzimit dhe ndryshimit të klimës, bujqësisë intensive dhe konsumit të pandërprerë të burimeve të planetit.

Ahahaha, kur ??? :joy:

Pikerisht kete nuk ke kuptuar QE NE FILLIM ti (ndofta per arsye personale, e drejta jote), por covidi nuk ishte semundje vdekjeprurese me shume se te tjerat. Siç thote ky shoku më poshte, ty e te tjeret ju kane terrorizuar shifrat qe ne krye te heres, tani ehste sh sh vone :

7 minuta sa per 700 :

Bereqet, bereqet, ka akoma kaksut politik pelltaauuu! turinjve tjetrit. Peshku nuk mbyllet, gjalle akoma, e ma gjalle kaksuti i politikes.

Ke kenduar ndonje liber , ne jeten tende pellazg efendi ,pervec veprave te Dulles?

Shkruaj njëherë një paragraf🤠 të plotë !
Nuk mund të jetë ndryshe! Ju nuk të zhgënjeni kurrë!Një ithtar i salës maksimumi e ka iq deri te 50-ta

Të jap fjalën se do lexoj historianët lubonjist,shmid,natali dhe barka!

li-wei-1

Kesaj populli i nderuar Shqiptar i thote : "Kalova lumin , te dhjefsha kalin " ! Nje pyetje kam per ju i nderuar, ju besoni tek izolimi personal ne ndalimin e infektimin apo perhapjes se nje semundje infektuese? Pra, nese ju jeni me grip e izoloheni brenda ne shtepi a infektoni te tjere apo jo ? Komshinjte pershembull ? Pergjigjia sigurisht eshte jo , ju nuk infektoni te tjere pasi nuk keni kontakte me ta ! Perse kjo nuk mund te vlej per nje pallat ? Lagje? Qytet? Cfare ka ketu te pashpjegueshme? Zoteria flet kaluar, por haron qe kjo ishte dicka e panjohur , qe askush nuk e dinte ne fillim por as tani se si mund te evoloj ! Ky eshte thelbi, zoteria cfare dinte apo di tani per covid 19 qe ne nuk e dinim ?

li-wei-1 (1)

“Kalova lumin, të dhjefsha kalin”. E dhjera ra në lumë, e morri rryma dhe e çoi në det. “Çfar bën në det, e ha në kripë”

Zoti Pellazg, kane filluar te merren shume me ty dhe steriotipin tend rishtasi…nuk e di a e ke vene re…