Diskutime te lira - Maj, 2021

Fillohet nga komunistët me gra serbe, alba🤔

p08-caca-monstre

more , edhe burgim te perjeteshem familarishte e partiakishte tont varg le ti qojne , por ajo qe po me intereson eshte kush i mbulon shpenzimet e gjykates franzese ,se …?
InschaAllah , jo fukaraja i shkret …!

fukaraja shkret duhet te paguje bileten per te pa çfaqje, nuk ka çfaqje qyl.

Po 110 milione euro te bexhetit.kush ua hoqi nga goja shqiptareve?

Kamunistat ia fusin kot kur thone se lufta e kllasave eshte leva e shoqerise .Per mua eshte zilia.Ne nje emision te BBC mbi kolektivizimin e stalinit shpjegohej se ai u dha direkteven “me cdo fshat te shpallen 25 kulake “.U turren populli te spiunonin nga zilia kedo qe kishte nje cike me shume shkolle apo pasuri .

Bexheti ka marrë palloshin e ramës. Asnjë qindarkë sdo marrë

Epo edhe nacionalist edhe perkrahes i rames qe i vuri thike Kosoves s’kisha pare ndonjehere…

ta sensibilizoj pak , ( se po kam dert mos po e kaloni me indiference rastin )

ç’ke qe shkon deri tek Stalini e kulaket e muzhikeve, ti shif motivin e kulakeve moderne, edhe kulakeve te Peshkut, qe digjen nga deshira e madhe per te fut ne burg Ramizin, Nanon, Berishen, Ramen e kush do vije pas Rames.
Sipas teje kush eshte motivi, lufta e glasave?

E vendosa… Do kthehem nga Koreja, ashtu si i mothi do rrij buz Arnos duke pire ndonje kafe. Nuk do flas me per politike, por ama andej nga piazza nuk do dal sepse sme pelqen arti

Ai është për shqipërinë e madhe. Po shkon drejt nacionalizmit se po e kupton që ndërkombëtarizmi është thjesht një mutacion i komunizmit.
Më rezulton më i djathtë në shqipëri, megjithëse jo ashtu siç dua unë.
Ata që mjaftohen thjesht me njohjen e kosovës si shtet, janë kundra interesave kombëtare. Unë jam kundra kosovës si shtet i pavarur afatgjatësisht. Kjo krijon premisa për koreanizimin e shqiptarëve dhe kthimin nën serbi në kushte të favorshme për serbinë.
Berisha u përpoq për 30 vjet të dobësonte dhe përçante shqipërinë ,që të mos ishte e aftë të bënte kosovën pjesë të shtetit shqiptar.
Tani rama ,ka mundësinë, që ,meqë në kosovë kanë në pushtet shqiptarët,të mblidhet me ta dhe të gjejë rrugët për shqipërinë e madhe.

Shqiperine e madhe eshte koncept greko-serb. Quhet Shqiperia etnike edhe kjo nuk mund te bashkohet nen petkun e 3 “Esat Pasheve” modern qe per fat te keq 2 jane shqiptar por qe Europa ja dogji karten ne dore Hashimit. Bashkimi i Shqiperise Etnike nuk behet nga palaco poltike, por nga referendume me vullet popullor. Nuk ndahet Kosova o pellazg qe se kalove kurre shkumbinin se ne nuk jemi as indian as bangladeshas edhe as pakistanez. Kane lene kockat njerzit per token e vet edhe s’mund ta shkembesh si placke lufte.

@Vlonjat po he o vëllë cbehet na Vlorra…

Vlora eshte bere si far west .vriten vlonjatet mes vedi si kaubojsat dikur .

ç’rendesi ka? Rendesi ka qe rilindja e vlonjatit fitoi… Paataj te tj jane punet e Zotit…

Ne Vlore behet ajo qe behet ne gjithe Shqiperine ! Alabaket kane pushtuar rruget e qyteteve ! OFL ishte nje vrime ne uje ! Shteti duhet te mare kontrollin e territorit , i cili ka 30 vjet ne duart e alabakve e lamashve ! Ti je dakort me kete ? Apo do flasesh per diktature e polici kriminele ? Se te drejtat e njeriut bre…

Vëllë na Vlorra po behet nami. Shetitorja 2 mbaroi dhe eshte gati per turistet. Çmimet e apartamenteve ( kapo mbaj shenim) po rriten me 20% çdo vit. Kete vit priten turiste si asnje vit tjeter. Gjigandi firmosi per aeroportin dhe per dy vjet do vij per pushime ne Vlore me avion direkt nga NY.Ça të të them me teper o ironiku/kja e vëllëit. Ah po, tek tuk e ku me dendur po eleminohen kriminele qe duhet te ishin brenda dhe jo jashte ( pavaresisht se policia i arreston). Po kjo besoj nuk te intereson ( apo per kete po me.pyesje?).

“Ndersa fshati i varfer digjet, kryekurva nis e krihet”

Po prit o Vëllë, aeroporti i Kuksit ka qe ne 98’ qe eshte ndertuar edhe ska filluar akoma. Si puna e Albanian Airways qe beri 3 here inagurimin pk qe nuk fluturoje kurre, jo me ai i Vlores qe ka mbaruar vetem.ne vitin 2019 :rofl::rofl:.

Uratë ruaj bythen se do hash ndonje koqe plumbi.

Me falni per shqetesimin por haruat, Lulishten ne skele (ne perfundim) , portin e jahteve (te firmosur), bay passin e Vlores(ne perfundim) , Sheshin e Flamurit ( te firmosur) , zgjerimin e zones historike (te firmosur)…per mos te permendur portin e ri tek tri porti dhe stacionin e gazit te USA po aty bashke me Tec-in funksional…(ne projekt)!