Diskutime te lira - Mars 2021

Shprehjet e njeriut pa atdhe,lubonja!
Sorrosisti, internacionalisti, ideologu i të majtës që vetquhen e djathtë.
I thotë edhe alba këto parrullat😝
Ndërkohë që këta të sotmit,që nuk kanë asnjë fije nacionalizmi, nuk janë maskarenj.
Maskara dhe hajdut është albin kurti

Këta beqirat e internacionalizmës post-moderne e përdorin si mantra këtë thënie pa ia ditur mirë kuptimin. Ajo nuk do të thotë që nacionalistët janë maskarenj, po që maskarenjtë e shfrytëzojnë nacionalizmin. Rasti tipik i presidentit me të cilin do të bëjë revolucion @i barastunduri iluminist african, që kur ndjeu vringëllimat e byzylykëve, u gdhi papritur nacionalist antiamerikan. Nejse,të mos llap shumë unë, se po e ndiej edhe unë zhurmën e prangave që @i barastunduri revolucionar ka përgatitur për mua. Në fakt edhe mua maskarain kjo më strehoi te nacionalizma, frika nga shpagimi i @të barastundurit të ulur gju më gju me Qimin.

Ai momenti kur e kupton qe “sei fottuto”, edhe fillojne te dhimbsen taksat e Europianeve.

miro o Bane mire …por palloshi po e ndjen ma ne fund se; Europi pu ulet me qimin :sunglasses:

Po këta ambasadorët nuk i shanit deri dje! Që mbrojnë ramën,që ndërhyjnë në politikë, etj,etj.
Politika do qartësi. Çfarë përfaqëson, shprehi hapur.
Jo edhe me dulen edhe me idrizin,edhe komunist edhe antikomunistë, edhe të djathtë edhe sorrosiste, edhe për shqipërinë e madhe edhe për qytet-shtete,edhe pro bythqirave edhe pro xhihad,edhe me i.qemalin edhe me esat pashën,edhe kundra enverit edhe pro hysni kapos(xhunior),edhe pro rrëzimit me dhunë të qeverisë edhe pro zgjedhjeve demokratike, edhe pro ldk-së edhe kundra serbisë
Prandaj nuk bind njëri çeta e sali berishës, se nuk ka qëllim të punojnë për shqipërinë, po për djalin e berishës

Familja e Luljeta Bozos mori shtëpinë e inxhinierit të pushkatuar ,

prandaj i kendonte Dulles kjo fundurina

Kam pershtypjen qe ti do jesh ndonje qe ka lene ndonje lek ne ato firmat e famshme priamidale te 93-96… edhe nuk je cliruar akoma nga hijet e asaj kohe…

Në fakt, Bolsanaro nuk ka fuqi ekzekutive në rast epidemish (Brazili eshte vend fédéral dhe jane guvernatoret qe vendosin, njesoj si në ShBA). Pastaj Brazili, te pakten ne tabelen zyrtare, nuk eshte aq keq sa e bejne: ne raport me popullsine, ka plot vende, psh Italia apo Franca, qe ja kalojne ku e ku per nga nr i vdekjeve (edhe pse cdo 3 muaj bejne lockdown).

Ka nje eksperience interesante keto ditë nga Spanja : edhe pse ishte nje nga dy vendet e para fare qe beri mbyllje ne Europe, nuk ka bere më asnje te tille qe prej asaj kohe. Dhe i ka shifrat goxha mirë. Sekreti qendron me sa duket tek fakti qe po aq dz e kane lene virusin ‘te beje te tijen’, aq edhe ka investuar : në Madrid u ndertua per 3 muaj nje spital 150 miljone €, ndersa vendi ku jetoj une (dhe plot te tjere) vazhdojne politiken e tyre libérale anti-spitalore qe do te thote: me mire preferojne te zhysin në borxh marramendes vendin (s’ka gje qe e paguajne gjeneratat e ardhshme), se sa te investojne në shendetesi.

Or mik, eshte e ngaterruar kjo pune : nuk jane te majte ata qe duken ‘nga zhurma’ dhe jo detyrimisht te jesh kunder masave absurde je i djathte.
Por siç thua dhe vete, konkluzionet per në fund: ende heret eshte per te bere bilancin

Jo, e provuan ta rrezojne Edvinin kur dogjen mandatet para dy vitesh. Tani jane futur në zgjedhje me Edvinin kryeminister te te njejtes qeveri si dhe deri më tani (biles akoma edhe me keq se në 2017, ku te pakten e detyruan Edvinin te bente qeveri teknike 1 mujore).

Besoj se objektivi i vetem i Lulushit eshte qe baba ta falë edhe kesaj rradhe dhe mos e heqe nga kryetar. Presidenti pastaj e ka thene vete : dorehiqet (dhe nuk pret 2022-shin) nese PS fiton zgjedhjet.

Shihemi andej nga 2025, në mos nga 2029 :v:

hera e pare qe Stalker eshte bere koshient qe i qekan ngaterru bolet, lemsh bolja e majte me bolen e djathte, shenje kjo e epokes Covid, qe njerzimi ka hyre ne nje faze te re dhe shpresohet faze perfundimtare.
Por per intelektualin e modh ka rendesi qe felet te jene rregull, sepse bolet i administron Marloni.

Rendesi ka fryma. As Trapi nuk kishte fuqi ekzekutive ndaj shteteve,po edhe sot e kesaj dite ia kujtojne qe e quajti virusin “hoax” (pardon per gjuhen barbare), per punen e maskave etj. Brazili ka nja nje muaj qe eshte vendi me numrin me te madh te rasteve e e te vdekjeve, ia ka kaluar edhe Amerikes. Po nese je dakord me mua qe t’ia leme kohes, nuk kemi c’diskutojme me tjeter, se ate kam thene qe nga fillimi.

Ja Grande Kapo, te dytet mbas Gjermanise dhe para Kroacise

Ja dhe kete Grande Kapo

Zërat e ligë thonë se Luluthja i dogji enkas mandatet, që ta bënte Edvinin mbret si dashnor qe e ka. Po prape ua kam friken sondazheve të @të barastundurit gju më gju me Qimkën te zyra.

Prandaj Arban pederasti e paska kaq inat luluthen se i ka marre dashnorin .Jo po nuk I besojne te Modhit kur thote se eshte pune seksi :grinning:

1 Like

E kishe pushim sot qe po te kruhet me mua? Je demtuar keq jo vetem te vrima ngambrapa, po edhe ngalart? Te thashe mos puno me aq pasion dhe intensitet se nuk ke dhe moshen, po nuk me degjove. Bjer fli tani merre veten, se brothersat deshperohen dhe i vene flaken Amerikes. Sherohu nje here pa shohim e bejme, po mua me pelqejnë vetëm shërbimet e tua me vrimën ngasipër, lëre për brothersat atë ngambrapa.

Faji i Albes se ftohur dhe te shpuar keq ngambrapa, qe e ka vendosur fokusin poshte ures te brothersat dhe i la pas dore keta te shkretet siper ures, i çmendi fare.

Po lërë Albën e shkretë të qihet rehat! Ti nxjerrë zinë,se komunistët nuk e lanë rehat të mullarët!!
Kriteri i lirisë seksuale e bëri antikomuniste gjorën!
Në fakt ,me këtë kriter duhet të ishte më ramën që i ndërron gra dhe dashnoret,dhe jo më salën që vajti vetëm me sllobodankën dhe dhitë!

Në fakt unë dua që @i barastunduri të më iluminojë për ca çështje psiko-seksuale lidhur me Albën e ftohur dhe të shpuar keq ngambrapa, pasi të bëjë një sondazh mbi seksin dhe identitetin gjinor të Albës së ftohur dhe të shpuar keq ngambrapa. Pse Albës së ftohur dhe të shpuar keq ngambrapa i pëlqen ta përdhunojnë në grup dhe jo tek e tek? Po përse megjithatë i pëlqen një më shumë se të tjerët? Për shembull, kur e përdhunonte grupi i OÇimos, i pëlqente më shumë ai i OÇimos. Po përse i pëlqente më shumë ai i OÇimos, megjithëse i digjte edhe më shumë, sa i ka bërë thirrje disa herë OÇimos të rikthehet e ta përdhunojë prapë? Mos vallë i pëlqen SM-ja siç i thonë post-modernët? Ja këto janë disa pyetje për të cilat do të iluminohesha me kënaqësi nga @i barastunduri.

Ne Brazil ka shume vdekje keto kohe por JO per milion/banorë ! (ka më keq se Brazili : sipas tabeles te pakten zyrtare, vendet kampion per milion/banorë jane :

—————/

Biles sic e shikon, Franca, qe në edicionet e saj te lajmeve dhe në média e ben fertele Brazilin, eshte nje vend para tij per vdekje/ per banore
:wink:

Ps : per ate punen e frymes, jam dakort, por ke pare ti qe ajo fryma nganjehere ndikon per mire : per shembull, shtetet qe kane guvernator republikan nuk u mbyllen (Sigurisht, nën frymën e Trump, siç thua ti) dhe paten pothuaj po ato shifra si dhe shtetet demokrate (te cilat, paradoksalisht, sapo iku Trump, nuk u mbyllen më ! - gje qe konfirmon se mbyllja ishte mê teper politike (“per inat të Trumpit) se sa per arsye sanitare (te cilat kane qene dhe jane te diskutueshme per sa i perket efikasitetit te tyre).

Stalker, auuuu lujm bashke i çike areoplanshe.
(Banksy anonimi si puna jote, murales qe u shit rreth 20 milion dollare, paret ju dhuruan sistemit spitalor publik anglez)